سلامتی و پزشکی

دستیابی محققان ایرانی به دانش تولید دارو های کرونا

حسین وطن پور گفت: به محض تایید نتایج مثبت کارآزمایی بالینی توسط مسوولان مربوطه و تایید نهایی سازمان غذا و دارو، این مجموعه ها آماده تولید مواد اولیه و محصول نهایی هستند.

21 تیر 1399

خبرنگاران شدت و آسیب کرونا در زنان باردار کمتر است

تهران- خبرنگاران- تحقیقات و مطالعات در انگلیس نشان می دهد که شدت و آسیب بیماری زنان باردار در دوره ابتلا به ویروس کرونا و پس از آن نسبت به دیگر زنان کمتر است.

18 تیر 1399

ریبری پس از 5 ماه آماده بازگشت به تمرینات شد

ستاره فرانسوی تیم فوتبال فیورنتینا برای اولین بار از زمان مصدومیت شدیدش آماده از سر دریافت تمرینات شد.

16 تیر 1399

استفاده از پهپاد در مالزی برای نظارت بر قوانین فاصله گذاری اجتماعی

پلیس مالزی از فناوری پرنده های بدون سرنشین مانند کوادکوپتر ها برای نظارت بر اجرای قوانین فاصله گذاری اجتماعی و پخش دارو های ضد عفونی کننده استفاده می کند.

16 تیر 1399

علت گرانی ماسک و دستکش در داروخانه ها

دکتر علی فاطمی درباره شرایط توزیع ماسک و دستکش در داروخانه ها، گفت: از ابتدای هفته جاری توزیع ماسک و دستکش در بعضی داروخانه ها شروع شده، اما هنوز در عمل به تعداد کافی توزیع نشده است و هنوز شرایط داروخانه ها در این حوزه به شرایط عادی نرسیده است. به عنوان...

14 تیر 1399

آلمانی ها در دفاع از مهاجران به خیابان ها آمدند

ایسنا نوشت: هزاران معترض در آلمان به خیابان ها آمدند تا به وضع هولناک پناهجویان به ویژه در جزایر یونان اعتراض نمایند. آن ها خواهان تخلیه اقامتگاه هایی شدند که شیوع بیماری کرونا می تواند به یک فاجعه انسانی برای ساکنان آن تبدیل گردد.

13 تیر 1399

رهبران جهان 8.2 میلیارد دلار برای تحقیقات کرونا جمع می کنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، قرار است گروهی از رهبرهای جهان در یک اجلاس مجازی 8.2 میلیارد دلار برای تحقیقات و توزیع منصفانه واکسن ها و درمان ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا جمع آوری کنند.

12 تیر 1399

هیچ هراسی از رویارویی با رقبای مدعی و عنوان دار ندارم

به گزارش خبرنگاران، محمدحسین محمدیان یکی از آزادکاران مدعی تیم ملی است که با وجود جوانی، سالهای پر فراز و نشیبی را در کشتی پشت سر گذاشته است. از چهار سال محرومیت ناخواسته از حضور در تمامی میادین رسمی کشتی گرفته تا بازگشت طلایی و توقف دوباره به دلیل شیوع...

11 تیر 1399

حریرچی: فرایند بیماری کرونا در کشور نزولی شده، مردم نباید فکر کنند که با برداشته شدن محدودیت ها شرایط عادی است

معاون کل وزیر بهداشت و درمان گفت: فرایند بیماری کرونا در کشور نزولی شده و هفته آینده اسامی شهرستان های سفید در کشور اعلام می شود ولی مردم همچنان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

10 تیر 1399

لزوم ایجاد بازار منطقی برای محصولات فناورانه مقابله با کرونا

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اهمیت استفاده از ضدعفونی کننده ها در پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید-19، عنوان کرد: محققان جوان ایرانی با اتکا به دانش درون زای کشور و با استفاده از ظرفیت های نوآورانه و خلاقانه توانسته...

6 تیر 1399

سند پرحاشیه صدای مخالفان را بلندتر کرد ، انتشار نامه های مخالفت انجمن ها و اعضای هیئت علمی علوم تغذیه

پس از اعتراض دانشجویان علوم تغذیه به انتشار گزارش آمایش سرزمینی این رشته حال انجمن ها، کارشناسان و بعضی اعضای هیئت علمی هم مخالفت خود را اعلام کردند.

6 تیر 1399

هر چه سریع تر فرایند آزادسازی سهام عدالت را انجام دهید

به گزارش خبرنگاران، محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برنامه های دولت در رابطه با آزادسازی سهام عدالت گفت: موافقت رهبر معظم انقلاب درخصوص سهام عدالت، برای آن دسته از مردمی که در مسائل کرونا، خسارت...

5 تیر 1399

چین: اطلاعاتی برای ارائه درباره کیم جونگ اون نداریم، پکن قربانی اطلاعات غلط کرونایی بوده است

سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز، دوشنبه اظهار کرد، اطلاعاتی برای ارائه درباره کیم جونگ اون در اختیار ندارد. او همچنین در واکنش به اتهاماتی علیه پکن مبنی بر انتشار اطلاعات غلط درباره کووید 19 گفت، چین قربانی اطلاعات غلط بوده نه منتشرکننده آن. ...

2 تیر 1399

چگونه خریدهای خود را پس از ورود به منزل ضدعفونی کنیم؟

با شیوع ویروس کرونا و با توجه به این که پیش فرض همه محیط های بیرون از منزل دارای آلودگی است افراد باید سعی نمایند تا محیط خانه را تا حد امکان عاری از کرونا نگه دارند. یکی از موارد ضدعفونی کردن خریدهایی است که از بیرون وارد منزل می گردد.

31 خرداد 1399

فساد ساختاری ، تراژدی هولناکی که شرکت های داروسازی رانتی برای کشور به وجود آوره اند

17 متخصص و استاد دانشگاه در حوزه های مختلف طی نامه ای به وزیر بهداشت گوشه ای از واقعیت های تلخ و خطرآفرین شرکت های رانتی داروسازی در ایران را گزارش نموده اند که نه تنها به درمان مردم لطمه جدی وارد می نماید بلکه باعث نابودی شرکت های واقعی و هزینه های جدی...

29 خرداد 1399

سازمان جهانی بهداشت وجود کرونا در تاجیکستان را رد کرد

گالینا پرفیلیوا، رئیس دفتر نمایندگی سازمان بهداشت جهانی در تاجیکستان اعلام نمود که هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت نرسیده است.

25 خرداد 1399

علل ایجاد کننده بوی بد دهان چیست؟

مصطفی فاطمی، دندانپزشک گفت: بوی بد دهان علل مختلفی دارد. اختلالات متابولیک، عوارض دندانی، لثه ای، گوارشی و تنفسی از این دسته اند.

25 خرداد 1399

زنگنه می تواند خواسته روحانی را اجابت کند؟

به تازگی رییس جمهور به وزیر نفت دستور داده که باتوجه به شرایط فعلی بازار نفت به فرایند پیشبرد برنامه ها و سیاست های افزایش تولید فرآورده های نفتی و جلوگیری از خام فروشی نفت، بیش از پیش شتاب دهد.

22 خرداد 1399

یاری 150 میلیون دلاری خیریه بیل گیتس به سازمان بهداشت جهانی در واکنش به رفتار ترامپ

در پی تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای قطع یاری اقتصادی به سازمان جهانی بهداشت، بنیاد خیریه بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت بیان کرد، 150 میلیون بودجه بیشتر به سازمان جهانی بهداشت برای کوشش های مقابله با کرونا اختصاص می دهد.

21 خرداد 1399

ظریف: جهان قلدری رژیم آمریکا را تجربه می کند

وزیر امور خارجه ایران به عملکرد دولت آمریکا واکنش نشان داد و در توییتر خود نوشت: قلدری، تهدید و گزافه گویی خودستایی رژیم آمریکا صرفا یک اعتیاد نیست، بلکه مردم را می کشد

20 خرداد 1399
تعداد: (129)