هفتمین روز بحرانی؛ تهران به مرز خفگی رسید ، آلودگی هوا تا کی ادامه دارد؟

به گزارش بازی های اندروید، مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه امروز (22 آذرماه) هفتمین روز متوالی تنفس هوای آلوده در تهران است، گفت: این شرایط حداقل تا فردا (23 آذرماه) ادامه خواهد داشت.

هفتمین روز بحرانی؛ تهران به مرز خفگی رسید ، آلودگی هوا تا کی ادامه دارد؟

به گزارش خبرنگاران، چند روزی است که شرایط آلودگی هوا بر آسمان تهران حاکمیت داشته و در برخی مواقع حتی کیفیت هوا درشرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت. با استناد به اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، کیفیت هوای تهران برای هفتمین روز متوالی در شرایط آلوده و نامنسب برای گروه های حساس قرار گرفته و این در حالیست که همچنان هوای تهران آلوده است و افرایش غلظت آلاینده ها را نیز شاهد هستیم.

محسن روشنی درباره آلودگی هوا و تداوم این شرایط در تهران اظهارکرد: از روز 16 آذر تهران وارد فاز آلودگی هوا شد و تهران تا به امروز هفت روز متوالی آلوده را پشت سر گذاشته است که طی این مدت، دو روز در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت.

او ادامه داد: بیشترین شاخص آلودگی هوا مربوط به روز 18 آذر با عدد 155 بود. طی این روز آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بود. در سایر روزهای آلوده نیز آلاینده شاخص ذرات معلق کمتراز 2.5 میکرون بود و هیچ آلاینده دیگری بیش از حد مجاز نبود.

به گفته مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی این مدت زمان کیفیت هوای مرکز پنج روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و دو روز(18 و 19 آذر) در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها قرار داشت.

روشنی در خاتمه شرح داد: به طور قطعی نمی توان گفت که شرایط آلودگی تداوم دارد اما با توجه به اینکه امروز شاخص کیفیت هوا به عدد 142 رسیده و در آستانه شرایط ناسالم برای همه گروه هاست، دست کم تا فردا (23 آذرماه) آلودگی هوا تداوم خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 آذر 1401 بروزرسانی: 22 آذر 1401 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1693

به "هفتمین روز بحرانی؛ تهران به مرز خفگی رسید ، آلودگی هوا تا کی ادامه دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین روز بحرانی؛ تهران به مرز خفگی رسید ، آلودگی هوا تا کی ادامه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید