همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی برگزار می شود

به گزارش بازی های اندروید، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هوش مصنوعی دریچه ای تازه به سوی دنیای دیجیتال و علوم نوین است. دنیایی با پیچیدگی های فناورانه که مزایا و معایب گوناگونی دارد.

همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی برگزار می شود

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

برای مثال این علم نوین شیوه هایی ارائه می کند که به حل مسائل سخت یا پرهزینه علوم انسانی می انجامد. می توان علوم انسانی را با استفاده از این علم روز توسعه داد.

استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای توسعه علوم انسانی بهانه ای شده است تا بازیگران این دو حوزه علمی، نخستین همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی را برگزار کنند. این همایش برای پیوند دادن این دو علم به هم و استفاده از ظرفیت ها و فرصت های موجود در آنها برای توسعه علوم انسانی برپا می شود.

ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به این رویداد فناورانه پیوسته است تا با استفاده از ظرفیت های هوش مصنوعی دانش بنیان ها به این حرکت، شتاب دهد.

بررسی فقهی و تحلیلی، نظریه پردازی و الگوسازی، تحلیل فرصت ها و تهدیدها، طراحی الگوریتم و هستان نگار، استدلال ورزی و مدل سازی منطقی، برنامه های کاربردی و تعاملی هوشمند و ساخت پیکره و طراحی ابزارهای پایه ای و میانی از جمله محورهای اصلی این رویداد هستند.

نخستین همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی به منظور هم افزایی و تبیین بیشتر اهداف و توانایی ها، 4 آبان ماه سال جاری توسط مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور آغاز به کار می کند و تا روز 7 آبان ماه با ارائه مقالات مرتبط، ادامه دارد.

برگزاری نشست های علمی و ترویجی، کارگاه های علمی و فنی، رویداد کسب و کارهای نوین و نمایشگاه دستاوردها از جمله برنامه های این همایش ملی است.

کسب اطلاعات بیشتر در این آدرس اینترنتی قابل دریافت است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 790

به "همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید