چطور از سلولیت (گلوله های چربی زیرپوستی) خلاص شویم؟

به گزارش بازی های اندروید، سلولیت (cellulite) فقط یک تجمع عادی چربی زیر پوست شما است، اما چریی گلوله شده شدن با فشار به بافت همبند باعث ایجاد برجستگی ها و فرورفتگی هایی در پوست می شود و ظاهر آن را ناهموار می کند.

چطور از سلولیت (گلوله های چربی زیرپوستی) خلاص شویم؟

به گزارش خبرنگاران سلولیت می تواند هم در افراد چاق و هم در افراد لاغر رخ دهد. زنان با احتمال بیشتری نسبت به مردان ممکن است دچار سلولیت شوند. سلولیت به خصوص در ران ّ ها و باسن شایع است.

علل گوناگونی از جمله رژیم غذایی ناسالم، رژیم های غذایی سخت، نداشتن فعالیت جسمی، تغییرات هورمونی، کم آبی بدن، بالا بون میزان کلی چربی بدن، ضخامت و رنگ پوست ممکن است در ایجاد آن نقش داشته باشند.

سلولیت در پوست ها تیره تر کمتر ظاهر می شود.اگر پوستتان روشن است، برنزه کردن پوست ممکن است باعث شود برآمدگی ها و فرورفتگی پوست ناشی از سلولیت کمتر به چشم بیاید.

سلولیت معمولا عارضه جدی نیست، اما اگر به دلایل زیبایی می خواهید آن را برطرف کنید، می توانید از این روش ها استفاده کنید:

  • کرایولیپولیز

در این روش غیرتهاجمی از منجمد کردن برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود. هنگامی که این سلول های می میرند، بدن به طور طبیعی آنها را برطرف می کند. ممکن است سه جلسه درمانی و گذشت سه تا چهار ماه لازم باشد تا نتیجه این عمل خودش را نشان دهد.

  • درمان های لیزری

درمان های لیزری و فرکانس رادیویی برای درمان سلولیت موثر بوده اند. این درمان معمولا با ماساژو لیپوساکشن هم همراه می شود نا نتیجه بهتری حاصل شود. این روش با آب کردن چربی زیر پوستی، برداشتن بافت همبند برای برطرف کردن کیس افتادن پوست، تقویت رشد کلاژن، محکم کردن پوست، افزایش جریان خون و کاهش تجمع مایع در محل عمل می کند. مشاهده نتیجه عمل دست کم شش ماهی به طول می انجامد.

یک روش لیزری پرطرفدار به نام Cellulaze تزریق یک محلول بیحس کننده در منطقه سلولیت و بعد گذاشتن لیزر در زیر پوست که گرما را در سه جهت منتشر می کند. پس از حدود یک سال تا 75 درصد بهبودی در سلولیت را می توانید انتظار داشته باشید.

  • ماساژ

اغلب گزینه ها بر اساس این نظر هستند که ماساژدادن محل سلولیت باعث افزایش جریان خون و کاهش تجمع مایع در آن می شود.

یک نوع خاص ماساژ مکانیکی به نام به نام اندرمولوژی برای سلولیت به کار رفته است. در این روش یک ماشین با ساکشن های کم فشار پوست را ماساژ می دهد تا کیس افتادگی بافت همبند از بین رود. روش های ماساژ مانند اندرمولوژی بعث می شود پس از مدت کوتاهی پوست ظاهر بهتری پیدا کند، اما اثر آنها درازمدت نیست.

  • درمان با امواج ضربه ای

این شیوه در واقع گونه کم انرژی همان روشی است که برای شکستن سنگ های کلیوی به کار می رود. این روش غیر تهاجمی دو بار در هفته برای شش هفته یا بیشتر تجویز می شود و نتایج آن ممکن است 2 تا 6 ماه بعد خد را نشان دهند. البته هنوز بررسی های بیشتری درباره اثرات درازمدت این روش باید انجام شود.

  • چربی هایتان را کم کنید و عضلات تان را بسازید

افراد با وزن های گوناگون ممکن است دچار سلولیت شوند. اما اگر اضافه وزن دارید، موثرترین درمان کاهش وزن اضافی و توقیت عضلات بدنتان است.

غذای کمتری بخورید و تمرین های هوازی و قدرتی انجام دهید. برای دست کم دو روز در هفته وزن بزنید. ورزش های برای تقویت را عضلات ساق پا، ران و لگن و باسن تان انجام دهید. وجود عضلات قوی و برجسته زیر لایه نازک تر چربی باعث می شود پوست شما هموارتر شود و ظاهر برجسته و فرورفته آن برطرف شود.

  • جراحی زیرپوستی بدون برش

این روش برای برطرف کردن سلولیت که subsicion هم نامیده می شود، روشی با تهاجم اندک است که تا دست کم دو سال شما را از سلولیت خلاص می کند. پزشک یک محلول بیحسی زیر پوست تزری می کند بعد یک یک تیغه بسیار کوچک را برای بریدن باقت همبندی که گلوله های چربی را نگه میدارد به کار می برد تا چربی زیرپوستی به طور یکنواخت زیر پوست توزیع شود.

یک وسیله دستی به نام Cellfina که در سال 2015 تایید شد، می تواند این کار به طور دقیق تر انجام دهید. در این وسیله از ایجاد خلاء برای کنترل عمق و ناحیه ای که باید درمان شود، استفاده می شود. در هر جلسه حدود یک ساعته می توان 20 تا 30 گلوله چربی سلولیت را درمان کرد.

  • فراورده های موضعی

انواعی از کرم ها در بازار موجود هستند که برای کاهش سلولیت تبلیغ می شوند. بسکمک از این فراورده ّ ها دارای اجزایی هستند که متلاشی شدن چربی را تحریک می کنند (اجزایی مانند کافئین، آمینوفیلین و تئوفیلین). برخی فراورده ها دیگر حاوی ویتامین، مواد معدنی یا عصاره های گیاهی هستند.

به طور کلی این فراورده های موضعی به تنهایی تاثیر چندانی ندارند، اما در ترکیب با روش های درمانی دیگر ممکن است تا حدی سودمند باشند.

شواهدی وجود دارد که ممکن است کرم های رتینول به بهبود سلولیت کمک کنند، اما تاثیر آنها فوق العاده نیست. کاربرد دوبار در روز کرم رتیونول سه دهم درصد برای شش ماه ممکن است به ضخیم تر شدن پوست و کاهش ظاهر پوست پرتقالی آن کمک کند.

  • درمان هایی که باید از آنها پرهیز کنید یا بسیار مراقب آنها باشید

مواد تزریقی: برخی از پرشکان مواد شیمیایی را به درون لایه چربی زیر پوست تزریق می کنند تا چربی را حل کنند و باعث از بین رفتن سلولیت شوند. این روش را اغلب مزوتراپی می گویند. مواد شیمیایی که در این روش به کار می فرایند شامل فسفاتیدیل کولین، آمینوفیلین، هورمون ّا، عصاره های گیاهی، ویتامی ها و مواد معدنی هستند. در حال حاضر شواهدی در دست نیست که این درمان ها کمکی به درمان سلولیت کنند. اغلب پزشکان این روش را به علت خطر عفونت، تورم، جوش های پوستی و افتادگی پوست پیشنهاد نمی کنند.

لیپوساکشن: لیپوساکشن روشی است که برای برداشتن چربی در ران ّ ها، باشن و شکم به کار می رود. اما این روش نه تنها به برطرف کردن سلولیت کمکی نمی کند، بلکه ممکن است باعث شود چربی گلوله شده زیر پوست ظاهر بدتری پیدا کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 685

به "چطور از سلولیت (گلوله های چربی زیرپوستی) خلاص شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور از سلولیت (گلوله های چربی زیرپوستی) خلاص شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید