کمک به توسعه نهادهای مالی با تصمیم جدید شورای عالی بورس

به گزارش بازی های اندروید، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به مصوبه های جدید شورای عالی بورس به تاسیس شرکت های تامین سرمایه با مجوز بانک مرکزی تاکید کرد و گفت: این اتفاق می تواند منجر به توسعه نهادهای مالی و نیز تنوع خدمات قابل ارائه در بازار سرمایه شود.

کمک به توسعه نهادهای مالی با تصمیم جدید شورای عالی بورس

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، در جلسه شورای عالی بورس که دوشنبه (26 آبان ماه) برگزار گشت، تصمیم هایی مانند تخصیص حداقل 50 درصد از مجموع 20 درصد نصاب سهام به سهام عدالت، افزایش حداقل اوراق دولتی در نصاب ها از 10 به حداقل 25 درصد و افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری با در آمد ثابت از 30 به 50 هزار میلیارد تومان اتخاذ شد.

در کنار چنین تصمیم هایی مصوب شد، بانک مرکزی مسایل مربوط به صدور مجوز برای صندوق های سرمایه گذاری وابسته به نهادهای مالی مرتبط با بانک ها را تسریع و تسهیل کند.

همچنین مقرر شد، امکان تاسیس صندوق برای بانک های فاقد صندوق، فراهم و اجازه تاسیس بیش از یک صندوق برای بانک ها نیز صادر شود.

تقاضای تاسیس شرکت تامین سرمایه به بانک مرکزی

حسن قالیباف اصل امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مصوبه جدید شورای عالی بورس در این خصوص اضافه نمود: در آخرین جلسه شورای عالی بورس که شامگاه دوشنبه ( 26 آبان ماه سال جاری) با حضور رئیس بانک مرکزی برگزار گشت، مقرر شد تا بانک مرکزی شرایط را برای بانک ها جهت سهامداری در شرکت های تامین سرمایه تسهیل کند.

وی گفت: در بند ب ماده 14 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه مصوب سال 1396 مقرر شد تاسیس آن دسته از شرکت های تامین سرمایه که دارای سهامدار بانکی هستند، نیازمند اخذ مجوز از بانک مرکزی باشد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: این اتفاق می تواند منجر به توسعه نهادهای مالی و نیز تنوع خدمات قابل ارائه در بازار سرمایه شود.

وی اضافه نمود: در صورتی که یکی از بانک ها به دنبال تقاضای تاسیس شرکت تامین سرمایه است می تواند درخواست تاسیس چنین شرکتی را به بانک مرکزی ارائه کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 845

به "کمک به توسعه نهادهای مالی با تصمیم جدید شورای عالی بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک به توسعه نهادهای مالی با تصمیم جدید شورای عالی بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید