اخبار اقتصادی

کدام کشورها بیشترین تعطیلات را در تقویم خود جای داده اند؟

بیشترین تعطیلات در کدام کشورهاست؟یک تعطیلی عمومی، تعطیلی ملی یا یک روز تعطیلی رسمی، عناوینی هستند که به طور ساده به معنی یک روز بدون کار به دستور قانون، در سراسر کشور است. تعداد زیادی از کشورهای جهان از وجود روزهای متعددی تحت چنین عنوانی لذت می برند....

18 خرداد 1401

شروع گشت مشترک ویژه بازار شب عید از امروز در سراسر کشور

از امروز در کل کشور برنامه گشت و بازرسی از فروشگاه های زنجیره ای ویژه شب عید آغاز شد.

9 خرداد 1401

اثبات سلامت محصولات کشاورزی ایران برای روس ها

معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به از سرگیری صادرات فلفل دلمه ای به روسیه توضیح داد: طی سفر هیات روسی برای بازدید از مراکز تولیدی ایران به آنها ثابت کردیم محصولات کشاورزی ایران کاملا سالم است.

5 خرداد 1401

فراوری وصادرات محصولات کشاورزی نظام مند می گردد

رئیس سازمان حفظ نباتات با اعلام این خبر که سامانه سماک راه اندازی شده اسست، گفت: تمام فرایند کاشت، داشت و برداشت محصول، انباری داری، بسته بندی، لیبل زنی تا صادرات محصولات کشاورزی تحت نظر این سامانه صورت می گیرد و به زودی سامانه های وزارت بهداشت نیز به...

20 اردیبهشت 1401

بزرگترین موافقت نامه تجارت آزاد میان 15 کشور جهان

موافقت نامه تازه تجارت آزاد آسیا و اقیانوسیه که قرار است در اول ژانویه 2022 لازم الاجرا شود، بزرگترین بلوک تجاری جهان را از نظر مقدار اقتصادی ایجاد می کند.

16 اردیبهشت 1401

تور ترکیه ارزان: معرفی هتل 5 ستاره الیت ورلد در وان ترکیه

هتل الیت ورلد وان یکی از معروف ترین هتل های لوکس و 5 ستاره شهر توریستی وان در ترکیه است. طراحی این هتل ترکیبی از معماری نئوکلاسیک است که با استفاده از شاخصه های طراحی مجلل و کاخ مانندش به همراه خدمات و امکانات مختلف، یک اقامتگاه مجلل و پر امکانات را برای...

9 اردیبهشت 1401

دریافتی پرسپولیسی ها به 40 درصد رسید

اعضای تیم پرسپولیس روز پنجشنبه بخش دیگری از قرارداد خود را دریافت کردند.

9 اردیبهشت 1401

آرزوی راه رفتن میان ستاره ها؛ از رویا تا واقعیت

راه رفتن در آسمان و فضا از رویاهای قدیمی بشر است. با ساخت یک مکان هنری و علمی در منطقه آلپ اتریش، راه رفتن در بین ستاره ها دیگر یک رویایی خیالی نیست.

5 اردیبهشت 1401

تور آلمان: منظره شهر کلن ، معرفی این شهر در آلمان

معرفی شهر کلنکلن، کالن آلمان، چهارمین شهر بزرگ آلمان و بزرگترین شهر لند(استان)نوردراین-وستفالن است. این بندر یکی از مهمترین بنادر داخلی اروپا، مرکز تاریخی، فرهنگی و مالی راین لند است.

2 اردیبهشت 1401

محدودیت نو برای صنعت سیمان ، چرا برق سیمانی ها قطع شد؟

به گزارش خبرنگاران، دولت محدودیت جدیدی برای کارخانه های سیمان اعمال نموده است. گویا در سه روز گذشته وزارت نیرو به مدیران کارخانه های سیمان اعلام نموده که تا سه روز آینده برق آنها هم سهمیه بندی می گردد. اما آیا قیمت سیمان گران می گردد؟

27 فروردین 1401

تحلیل تریلر سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت؛ 19 نکته و راز پنهان

اولین تریلر آمازون برای سریال ارباب حلقه ها، مکان های تازه، شخصیت های آشنا و حماسه های بسیاری را به تصویر می کشد. پس با هم به آنالیز کامل این تریلر می پردازیم.

27 فروردین 1401

حرکت هماهنگ کشور در سیاست گذاری و اجرای یک علم پیشرو، ایران در هوش مصنوعی چه جایگاهی دارد؟

با مطرح شدن هوش مصنوعی به عنوان یک مسئله مهم و آینده ساز در اداره آینده جهان، برنامه ریزی فشرده برای نهاده شدن ایران بین 10 کشور برتر هوش مصنوعی در جهان شروع شد. در این راستا تدوین سند الزامات حاکمیتی و سند نقشه راه توسعه هوش مصنوعی...

22 فروردین 1401

خانوارهای ایرانی در 11 سال گذشته بیشتر سفر رفته اما کمتر خرج نموده اند

در گزارشی که مرکز پژوهش های مجلس درباره شرایط گردشگری در ایران تهیه نموده است، با آنالیز داده های آماری موجود و در دسترس بین سالهای 1387 تا 1398 معین شد که هر چند کمیت گردشگری داخلی بیشتر شده، اما از کیفیت آن کاسته شده است. به علاوه توزیع سفر در بین خانوارها...

21 فروردین 1401

موانع قانونی پرواز تاکسی های هوایی تا خاتمه سال رفع می شود

منوچهر منطقی در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص آخرین شرایط تاکسی های هوایی گفت: در حال حاضر پرواز تاکسی های هوایی از طریق تعدادی از شرکتهای هواپیمایی انجام می شود.

25 اسفند 1400

هزینه سفر به نیس چقدر است؟

هر آنچه باید درباره هزینه سفر به نیس، قیمت بلیط ها، خورد و خوراک، محل اقامت و غیره بدانید را در این مقاله خواهید خواند.

15 اسفند 1400

این کارها را قبل از راه اندازی شرکت خود دنبال کنید

با برنامه ریزی دقیق چالش های کاری خود را کنار بزنید اگر ایده تجاری خوبی دارید و تصمیم گرفته اید کسب وکار خود را راه بیندازید، احتمالاً خیلی شادمان و هیجان زده اید. ولی اول یک قدم به عقب بردارید و پیش از اینکه از شغل فعلیتان استعفا بدهید، ببینید آیا همه...

14 اسفند 1400

ارائه مسیری تازه در معرفی جاذبه های گردشگری ایران

خبرگزاری خبرنگاران-وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که در مادرید به سر می برد، در یک نشست صمیمی و کارشناسانه، در جریان مسائل و موانع پیش روی آنان در رونق حضور گردشگران خارجی در ایران نهاده شد.

10 اسفند 1400

کم شدن نرخ عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه سال 1397

به گفته معاون رییس جمهور، نرخ عوارض خروج از کشور کم و افزایش تصاعدی که برای هر نوبت سفر در نظر گرفته شده بود، حذف خواهد شد.

7 اسفند 1400

آخرین شرایط تسهیلات نهضت ملی مسکن

تهران (پانا) - نحوه اعطای تسهیلات در طرح نهضت ملی مسکن به صورت مرحله ای و متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه است.

22 بهمن 1400

انتخاب موزه برتر در هفته میراث فرهنگی

موزه برتر در روز سی و یکم اردیبهشت ماه به مناسبت هفته میراث فرهنگی انتخاب می شود و به گفته رئیس ایکوم ایران هدف از انتخاب موزه برتر ایجاد انگیزه و معرفی توانمندی های آنهاست.

19 بهمن 1400
تعداد: (445)