اخبار اقتصادی

تحریم های جدید آمریکا علیه شخصیت های حقیقی و حقوقی چینی

دولت ترامپ روز آدینه تحریم هایی علیه تشکیلات شبه نظامی چین در سین کیانگ و دو مقام چینی وضع کرد؛ اقدامی که احتمالاً باعث نزول بیشتر روابط آمریکا-چین خواهد شد. این اقدام همچنین می تواند بهانه آغازین تحریم های بیشتر علیه تشکیلات متعلق به دولت و دیگر نهادهای...

31 شهریور 1399

آذری: داور با بازیکنان ما مثل برده رفتار می کرد

مدیرعامل فولاد خوزستان معتقد است اعتراضات نیمکت نساجی داور مسابقه را تحت تأثیر قرار داده و این داور با بازیکنان فولاد مثل برده رفتار نموده است.

30 شهریور 1399

استقبال دولت از هر ابتکار بین المللی در راستای توسعه گردشگری خارجی

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی گفت: از هر ابتکار عمل که در عرصه های ملی و بین المللی به توسعه روابط و همکاری های گردشگری منجر گردد، استقبال می کنیم.

29 شهریور 1399

تفاهم نامه همکاری مشترک صندوق توسعه با باشگاه بازآفرینی شهری یونسکو

در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و نیز بیانیه گام دوم انقلاب و با هدف ایجاد همکاری های مشترک، صندوق توسعه با باشگاه بازآفرینی شهری کمیسیون ملی یونسکو تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

26 شهریور 1399

پارسکُدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

پارسکُدرز (ParsCoders) اولین پلتفرم فریلنسینگ ایرانی و یک بستر برای برونسپاری پروژه هاست که به صورت جدی از سال 1386 فعالیت خود را آغاز نموده و تا به امروز زمینه ساز اشتغال برای هزاران فریلَنسر بوده و به واسطه آن ده ها هزار پروژه سفارش داده شده است.

24 شهریور 1399

فراوری خودرو های هیدروژنی در اروپا

هرچند خودرو های هیدروژنی نسبت به خودرو های برقی مزایای بیشتری دارند، اما مشکل فعلی این است که این خودرو ها به لحاظ هزینه هنوز به صرفه نیستند.

22 شهریور 1399

تبعات خروج دولت واشنگتن از سازمان جهانی بهداشت

یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اعلام رسمی آمریکا مبنی بر خروج از سازمان جهانی بهداشت، اظهار کرد: ایالات متحده یک قدرت هنجارساز در عرصه جهانی است و ممکن است در پی خروج آمریکا از این سازمان تعدادی دیگر از کشورها نیز اقدام به ترک سازمان جهانی بهداشت...

17 شهریور 1399

احتمال اخراج 36 هزار کارمند در هواپیمایی یونایتد آمریکا

دولت آمریکا بارها وعده داده بود که شرایط اقتصادی کرونا زده این کشور تا نیمه تابستان بهبود خواهد یافت اما شرکت بزرگ هواپیمایی یونایتد آمریکا از خسارت هنگفت این شرکت و احتمال اخراج نیمی از کارکنانش خبر داده است.

16 شهریور 1399

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم معارفه شد

وزیر علوم بر لزوم توجه بیشتر نهادها و سازمان ها به استفاده از ظرفیت های آموزش عالی تاکید نمود و گفت: انتظارات دستگاه ها از وزارت علوم و دانشگاه ها به نحو احسن انجام می گردد.

13 شهریور 1399

ردیابی ویروس ها و سالم سازی پایه و ارقام مختلف زردآلو

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، رضا ضرغامی عضو هیئت علمی این پژوهشگاه و مجری پروژه ردیابی ویروس ها و سالم سازی پایه و ارقام زردآلو درباره اهمیت این طرح گفت: طبق آخرین آمار فائو، ایران با تولید سالانه 240 هزار تن زردآلو، پنجمین...

11 شهریور 1399

رسول پناه: منتظر جواب برانکو هستیم ، از مدیرعاملی علیپور خبر ندارم

سرپرست پرسپولیس گفت: چون فرایند قضایی شکایت برانکو از باشگاه به وسیله فیفا پیگیر می گردد، لایحه 1300 صفحه ای را تنظیم و دفاعیه خود را ارسال کردیم.

8 شهریور 1399

برای راویان کرونا که اغلب فراموش می شوند!

شیوع پرسرعت ویروس کرونا در جهان و درگیر شدن دولت ها و ملت ها با این پدیده نوظهور و تمام تلخی ها و ناامیدی هایی که به دنبال داشت، جریان عجیبی بود که شاید طعمش را بیش از هر کسی راویان آن چشیده باشند؛ راویان خستگی ناپذیری که در این چند ماه هم تلاش کردند با...

7 شهریور 1399

واکنش شدید وزارت خارجه به قطعنامه شرایط حقوق بشر

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: اتخاذ استاندارد های دوگانه و سوء استفاده از مکانیزم های سازمان ملل متحد باعث تأسف ما و شرمساری حامیان این قطعنامه است.

5 شهریور 1399

متاسفانه کیفیت آموزش فدای کمیت می گردد، شاید پاییز سخت تری در پیش داشته باشیم

وزیر بهداشت گفت: شورای آموزش پزشکی و تخصصی، یکی از بزرگترین، مهمترین و اساسی ترین شوراهای آموزشی کشور در گروه علوم پزشکی و مجموعه ای سیاستگذار و تصمیم گیر عالی است که از این شورا، انتظاراتی دارم.

4 شهریور 1399

طرح سناتورها برای جلوگیری از دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات آمریکا

چند نماینده مجلس سنای آمریکا طرحی ارائه نموده اند که به دنبال جلوگیری از چیزی است که دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات آمریکا خوانده شده است.

31 مرداد 1399

دبیر انجمن قطعه سازان: درخواست افزایش 50 درصدی قیمت را داریم، قطعات را با دلار 11 هزار تومانی می فروشیم

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان با بیان اینکه اگر خودروسازان قیمت خرید را تعدیل نکنند، فعالیت برای قطعه سازان غیرممکن خواهد بود، گفت: امروز قطعه سازان برسر دوراهی ضرر و زیان هستند و در این رابطه باید حمایت های لازم از تولیدکنندگان این بخش صورت گیرد....

31 مرداد 1399

هزینه تلفن ثابت از ماه آینده گران می گردد ، جزئیات افزایش حق اشتراک

سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: افزایش هزینه حق اشتراک خطوط تلفن ثابت از ماه آینده در قبوض صورتحساب مشترکان اعمال می گردد.

29 مرداد 1399

خبرنگاران احتمال بازگشایی تالارهای پذیرایی از هفته آینده

تهران- خبرنگاران- سرپرست مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت خاطرنشان کرد: وزیر کشور پیشنهاد شروع بازگشایی تالارهای پذیرایی در مناطق سفید را بیان کرد که این تصمیم هفته آینده در ستاد ملی مبارزه با کرونا آنالیز و نتیجه آن اعلام می گردد.

28 مرداد 1399

نخست وزیر عراق به ایران می آید

یک رسانه عربی بیان کرد که نخست وزیر جدید عراق در ماه آینده میلادی به آمریکا، ایران و عربستان سفر می نماید.

27 مرداد 1399

نوبیا رد مجیک 5G لایت معرفی شد

Nubia برند زیرمجموعه شرکت چینی ZTE امروز از گوشی میان رده جدید خود برای بازار اروپا با نام نوبیا رد مجیک 5G لایت رونمایی کرد. در ادامه با هم نگاهی خواهیم انداخت به مشخصات این دستگاه. با ما همراه باشید.

26 مرداد 1399
تعداد: (168)