کنترل انصارالله بر مهمترین و بزرگترین پادگان مأرب

به گزارش بازی های اندروید، با کنترل انصارالله بر الطلعة الحمراء، مهمترین و بزرگترین پادگان شهر مأرب، عقربه های ساعت آزادسازی این شهر وارد محوری شده است که نمی توان آن را به عقب برگرداند؛ ولو اگر نیروهای حامی ائتلاف سعودی- اماراتی تلاش کنند که مجددا نیروهای خود را باز هم جمع کرده و بخش های دفاعی خود را در مرزهای باقی مانده مرکز این استان مستحکم کنند.

کنترل انصارالله بر مهمترین و بزرگترین پادگان مأرب

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه لبنانی الأخبار، علت این امر در این است که شرایط بعد از الطلعة الحمراء همانند قبل از آن نیست؛ چه از لحاظ کوه هایی که نسبت به مناطق قبلی برای ارتش و کمیته های مردمی یمن بسیار آسانتر خواهند بود. همچنین از نظر امکان کنترل بر جهتهای استراتژیک امدادرسانی نیز باید گفت که این امکان در حال حاضر برای ارتش و کمیته های مردمی یمن بیشتر خواهد بود.

الطلعة الحمراء، مهمترین و بزرگترین پادگان شهر مأرب به دست انصار الله افتاد و با آن، آخرین امیدهای ائتلاف سعودی- اماراتی برای در دست دریافت ابتکار عمل در جبهه های اطراف این شهر از بین رفت. چراکه کنترل بر الطلعة الحمراء چیزی شبیه اتفاق هفت سال قبل و کنترل بر الجبل الأحمر است که مشرف بر شهر عمران بود. چراکه پیچیده ترین پادگانی است که به هرکس که آن را تحت کنترل درآورد، این امکان را می دهد تا جهتهای استراتژیک امدادرسانی را تحت کنترل داشته باشد؛ جهتهایی که مهمترین آنها خط صرواح- مأرب است و اینکه تپه های باقی مانده اطراف دو دروازده غربی و شمال غربی مرکز این استان، در زیر آتش طرف پیروز قرار می گیرند.

از الطلعة الحمراء این امکان برای نیروهای انصارالله فراهم می شود که مسافت ها را کوتاه تر کرده و به سمت شرق به تپه البس پیشروی کنند و از آنجا وارد الدحلة السفلی و حمة المقهوی در نزدیکی حمة المصاریة شوند که مشرف به محله های غربی مأرب است.

بدین ترتیب جهت مقابل ارتش و کمیته های مردمی به سمت بیمارستان هیئت نظامی در این شهر هموار می شود. از الطلعة الحمراء و تپه های اطراف آن به ویژه تپه های شرق آن امکان پیشروی به سمت منطقه الجفینة بعد از کامل شدن کنترل بر البلق القبلی فراهم می شود چرا که کنترل بر الطلعة الحمراء فرصتی را برای ارتش و کمیته های مردمی جهت پیشروی به سمت مأرب از چندین جهت فراهم می کند و تمامی بخش های دفاعی نیروهای رئیس جمهوری مستعفی در مرزهای باقی مانده از این شهر را سست و غیرمستحکم می سازد حتی اگر خاکریزها و خندق ها و مخفی گاه هایی برای خودروهای زرهی ایجاد شود. چراکه ناهمواری های بعد از الطلعة الحمراء همچون قبل از آن نیست و این ناهمواری ها بر اساس جغرافیای نظامی در مأرب، نقش مهمی را در تعیین تکلیف نبرد ایفا می کند. این شکست بزرگ که نیروهای رئیس جمهوری مستعفی طبق عادت به آن اذعان نکرده اند چند روز بعد از آن انجام شد که جبهه المشجح در شمال غرب مأرب به صورت کلی تحت کنترل نیروهای انصار الله درآمد.

چندین منبع نیز گفتند که نیروهای رئیس جمهوری مستعفی همچنان در اطراف الطلعة الحمراء بعد از کنترل ارتش و کمیته های مردمی بر حدود 80 درصد از آن حضور دارند و درگیری ها همچنان در اطراف شرقی الطلعة شدید است، اما این هیچ اهمیت نظامی ندارد چراکه تمامی ارتفاعات در آنجا به دست نیروهای صنعاء افتاده است. در این میان جنگنده های ائتلاف نیز بیش از 50 حمله هوایی به جبهه های درگیر در اطراف مأرب طی 24 ساعت گذشته داشته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1146

به "کنترل انصارالله بر مهمترین و بزرگترین پادگان مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل انصارالله بر مهمترین و بزرگترین پادگان مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید