شروع صادرات گاز آذربایجان به اروپا تا خاتمه 2020

به گزارش بازی های اندروید، غول نفتی BP تایید کرد که میخواهد صادرات گاز طبیعی از جمهوری آذربایجان به اروپا را تا انتها سال 2020 شروع کند.

شروع صادرات گاز آذربایجان به اروپا تا خاتمه 2020

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، این طرح همزمان با تشدید منازعه نظامی در منطقه ناگورنو قره باغ اعلام شده است. ارمنستان و جمهوری آذربایجان وارد شدیدترین درگیری نظامی بر سر منطقه ناگورنو قره باغ در بیش از دو دهه گذشته شده اند و تلاشهای دیپلماتیک بین المللی برای متوقف کردن این منازعه همچنان ادامه دارد.

شرکت BP در خط لوله ترانس آدریاتیک سهامدار است که بخشی از پروژه کریدور گاز جنوبی بوده و برای صادرات انرژی از میدان فراساحلی شاه دنیز جمهوری آذربایجان به اروپا طراحی شده است.

این شرکت در بیانیه ای گفت انتظار می رود راه اندازی این خط لوله تا نوامبر آماده گردد.

این امر به کنسرسیوم شاه دنیز امکان می دهد طبق برنامه ریزی اجرا شده تا سرانجام سال 2020 گامهای نهایی را برای شروع عرضه بیست ساله گاز طبیعی از جمهوری آذربایجان به مشتریان در ایتالیا، یونان و بلغارستان بردارد.

کریدور گاز جنوبی 40 میلیارد دلاری از میدان بزرگ شاه دنیز 2 در دریای خزر گاز را منتقل خواهد نمود و از حمایت کمیسیون اروپا برخودار است که به دنبال کاهش وابستگی اروپا به انرژی روسیه است.

بر اساس گزارش رویترز، از کریدور جنوبی تکمیل شده، ترکیه شش میلیارد متر مکعب در سال گاز جمهوری آذربایجان را دریافت خواهد نمود و 10 میلیارد متر مکعب هم برای اروپا اختصاص یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 775

به "شروع صادرات گاز آذربایجان به اروپا تا خاتمه 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع صادرات گاز آذربایجان به اروپا تا خاتمه 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید