اعمال تغییراتی جدید در شرایط لغو سفر

به گزارش بازی های اندروید، براساس آخرین سخنان معاون گردشگری، به علت شیوع ویروس کرونا شرایط لغو سفر تغییر نموده و کنسلی مشمول جریمه نمی گردد.

اعمال تغییراتی جدید در شرایط لغو سفر

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای توریستی کانادا تضمینی هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

شرایط لغو سفر

هفت روز از تایید خبر سرایت ویروس کرونا به ایران می گذرد، درحالیکه مرزهای زمینی و هوایی ایران با کشورهای همسایه تحت تأثیر قرار گرفته و پرواز بسیاری از ایرلاین ها به تصمیم امارات، کویت، عراق، ترکیه، عمان، گرجستان و ارمنستان تعلیق شده است، مسافران زیادی سرگردان شده اند و سفرهای داخلی در آستانه نوروز نیز بلاتکلیف مانده اند، معاونت گردشگری انتها بخشنامه ای را به ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها ابلاغ و شرایط لغو سفر را مشخص کرد. همچنین علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای به معاون میراث فرهنگی و معاون گردشگری کشور دستور داد: از پذیرش بازدیدهای گروهی در موزه ها و مراکز گردشگری دولتی و خصوصی خودداری گردد. سکوت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در وضع موجود که وزیر بهداشت و بعضی نمایندگان را بر آن داشت تا به جای متولی سفر از مردم بخواهند فعلا مسافرت ننمایند، محل سوال بود. اینک ولی تیموری، معاون گردشگری این وزارتخانه در بخش نامه ای با اعلام شرایط خاص به اداره های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان ها ابلاغ کرد: رعایت حقوق مردم و حفظ امنیت و آرامش روانی جامعه بویژه گردشگران، همیشه در زمره اولویت های اصلی صنعت گردشگری بوده و خوشبختانه فعالان این صنعت و مدیران تاسیسات گردشگری با رعایت اخلاق حرفه ای ، رضایتمندی مسافران و گردشگران را بر سایر ملزومات برتری می دهند. به همین دلیل با توجه به شرایط خاص روزهای اخیر، با تاکید بر رعایت الزامات دستورالعمل پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری به شماره 78379/983400 مورخ 98/12/4 و به منظور رعایت حقوق متقابل مردم، فعالان و تأسیسات گردشگری در چارچوب بند یک ماده 13 تصویب نامه حقوق شهروندی، مفاد قرارداد گشت های داخلی و خروجی و ماده 12 شیوه نامه اجرایی ذخیره اتاق و ابطال آن در واحدهای اقامتی، چنان چه از تاریخ اول اسفندماه سال جاری تا اطلاع ثانوی، گردشگری درخواست انصراف از سفر داشته باشد، کلیه تاسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بدون هیچ گونه جریمه ای نسبت به استرداد وجوه دریافتی از گردشگران اقدام می نمایند. فرآیند کنسلی بلیت های سفر نیز تابع قوانین و مقررات ابلاغی از سوی دستگاه ذیربط (وزارت راه و شهرسازی) اعلام و تاکید شد: با توجه به نداشتن امکان پیش بینی دامنه تبعات و آثار شرایط موجود، ضروری است فعالان و مدیران تاسیسات گردشگری از ایجاد هرگونه تعهد الزام آور برای سفرهای نوروزی هموطنان عزیز خودداری نموده، ضمن اطلاع رسانی و توجیه دقیق شرایط حاکم در مبدأ و مقصد سفر، تمهیدات لازم را برای اعمال هرگونه کنسلی احتمالی و باز پس گرداندن وجوه گردشگران در قراردادهای کاری خود با ارائه نمایندگان خدمات گردشگری در داخل و خارج از کشور، مدنظر قرار دهند. معاون گردشگری همچنین خواست: اطلاع رسانی این موضوع به نحو شایسته به کلیه تاسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری تحت پوشش در آن استان در دستور کار ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گیرد.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 189

به "اعمال تغییراتی جدید در شرایط لغو سفر" امتیاز دهید

1 کاربر به "اعمال تغییراتی جدید در شرایط لغو سفر" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال تغییراتی جدید در شرایط لغو سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید