ایجاد خط لوله موقت در اهواز برای تخلیه آب به کارون

به گزارش بازی های اندروید، خبرنگاران/خوزستان شهردار اهواز با اشاره به آبگرفتگی مناطق مختلف شهر در پی بارندگی گفت: نقاط بحرانی و مسائل هر منطقه تعیین است اما زیرساخت ها فراهم نیست.

ایجاد خط لوله موقت در اهواز برای تخلیه آب به کارون

موسی شاعری در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان که امروز (26 آذرماه) در استانداری خوزستان برگزار گردید، اظهار کرد: سازمان هواشناسی میزان بارندگی در اهواز را بین 35 تا 65 میلیمتر پیش بینی نموده بود اما حدود 90 میلیمتر بارندگی داشتیم؛ البته می دانستیم که با 35 تا 65 میلیمتر هم با بحران جدی روبرو می شویم.

به گزارش بازی های اندروید، وی اضافه کرد: در جلسه ای که یک روز قبل از بارش ها تشکیل شد، درخواست کردم که ظرفیت ایستگاه های پمپاژ را افزایش دهیم زیرا با پمپ های 12 اینچ و سه پمپ دیگر ورتیکال کار می کنیم که این پمپ ها پاسخگو نیستند و با این شرایط، تخلیه آب چهار تا پنج روز طول می کشد.

شهردار اهواز گفت: ما عنوان نمودیم که از قبل همه امکانات را تامین نمایند و عنوان شد مسئله ای در این زمینه وجود ندارد. شهرداری اهواز همه امکانات و آنچه در اختیار داشت را پای کار آورد اما بعضی مناطق مانند کیانشهر شرایط بحرانی دارند.

شاعری بیان نمود: در بعضی نقاط عنوان نمودیم اگر با شکافتن جاده یا ایجاد آیلندهایی آب تخلیه می گردد، این کار را انجام می دهیم. همچنین در حال برنامه ریزی هستیم خط لوله موقتی را در اکباتان جهت تخلیه مستقیم آب به رودخانه کارون ایجاد کنیم و بعد از تخلیه آب، لوله گذاری جمع آوری گردد. اگر این کار انجام نگردد، آب تا یک هفته در منطقه می ماند.

وی در مورد عدم حضور بعضی شهرداران در محل های دچار آبگرفتگی، عنوان نمود: این موارد را پایش می کنیم اما ما شیفت بندی کردیم و در بعضی مناطق، مدیران تا صبح و پس از آن معاونین آنها در منطقه حضور پیدا کردند.

شهردار اهواز گفت: نقاط بحرانی و مسائل هر منطقه تعیین است اما زیرساخت ها فراهم نیست. ما همه کارها را از قبل انجام دادیم اما این بارش سنگین بود و شرایط به گونه ای است که باید ابتدا آب از یک منطقه و سپس از منطقه ای دیگر تخلیه گردد.

شاعری گفت: برای تخلیه آب در بعضی زیرگذرها، باید ماشن آلات را به سمت این مناطق ببریم تا شرایط مناسب تری در شریان های اصلی پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 124

به "ایجاد خط لوله موقت در اهواز برای تخلیه آب به کارون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد خط لوله موقت در اهواز برای تخلیه آب به کارون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید