تاکید پوتین و بایدن بر لزوم همکاری دوجانبه در سوریه

به گزارش بازی های اندروید، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سرویس خبری کاخ کرملین، با صدور بیانیه ای، بخش دیگری از موضوعات مورد بحث میان روسای جمهور روسیه و آمریکا را منتشر کرد.

تاکید پوتین و بایدن بر لزوم همکاری دوجانبه در سوریه

بر اساس این گزارش، کاخ کرملین با تاکید بر اینکه ولادیمیر پوتین و جو بایدن در جریان مکالمه تلفنی روز آدینه، در مورد مساله سوریه با یکدیگر گفتگو کردند، اعلام نمود که دو طرف از کوشش های کشورهای خود برای حل بحران در سوریه تقدیر کردند.

در بیانیه کاخ کرملین آمده است: در جریان مکالمات تلفنی، دو طرف در مورد مساله سوریه، با تمرکز بر آنالیز شرایط انسانی (در سوریه) با یکدیگر به گفتگو پرداختند. هر دو طرف ارزیابی مثبتی نسبت به همکاری میان روسیه و آمریکا و بعلاوه کوشش های دو طرف در این زمینه از جمله کوشش های شورای امنیت سازمان ملل در این زمینه داشتند.

به همین دلیل، یک مقام وابسته به دولت آمریکا هم امروز، با اشاره به تصویب قطعنامه نو شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه، گفت: استنباط ما این است که تعامل سران آمریکا و روسیه که مبتنی بر گفتگوی آنها در نشست ژنو است؛ صدور این قطعنامه را عملی ساخت. بنابراین ما معتقدیم که این اقدامی منتج از تماس بین روسای جمهور و تاثیر واقعی ارتباط شخصی آنها و صحبت هایشان در نشست ژنو است.

پیشتر در روز آدینه شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه ای در رابطه با یاری های بشردوستانه در مرزهای سوریه را تصویب کرد که پیش نویس آن برای اولین بار با کوشش های مشترک روسیه و آمریکا تهیه و تنظیم شده بود.

تماس تلفنی روز آدینه بین جو بایدن و ولادیمیر پوتین، اولین تماس بین این دو پس از نشست ژنو در 16 ژوئن ( 26 خرداد) بود. آنها در این تماس درباره شرایط فعلی دورنمای توسعه بیشتر روابط دوجانبه، مسائل ثبات راهبردی و امور بین المللی گفتگو و گفتگو کردند .

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1245

به "تاکید پوتین و بایدن بر لزوم همکاری دوجانبه در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید پوتین و بایدن بر لزوم همکاری دوجانبه در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید