تمهیدات استان تهران برای ورود دانشجویان ایرانی مقیم چین

به گزارش بازی های اندروید، جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و اتخاذ اقدامات و تدابیر پیشگیرانه از ورود ویروس کرونا به استان تهران در استانداری تهران برگزار گردید.

تمهیدات استان تهران برای ورود دانشجویان ایرانی مقیم چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، محمد تقی زاده در حاشیه جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی، فرماندهی و پاسخ به بحران استان تهران که در خصوص ضرورت اقدامات و قرنطینه مسافران چین به تهران و ایجاد قرارگاه زیست پدافند غیرعامل برگزار گردید، گفت: با اعلام وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه و پیرو شیوع بیماری کرونا در دو شهر چین تعدادی از هموطنان و دانشجویان کشور ما در این کشور حضور داشتند که قرار شد با تمهیداتی به کشور بازگردند.

وی با اشاره به اینکه تعداد این دانشجویان به 80 نفر می رسد گفت: در این شرایط برای ورود این افراد به کشور باید اقدامات پیشگیرانه ای صورت بگیرد تا ناقل این بیماری به کشور نباشند.

وی ادامه داد: از بدو ورودشان به کشور در فرودگاه امام خمینی(ره) اقدامات لازم صورت می گیرد و سپس با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محل نگهداری و قرنطینه آنها معین می گردد و حدود دو هفته در محلی مناسب این افراد قرنطینه خواهند شد و پس از دو هفته اگر مشکل خاصی پیش نیاید می توانند از قرنطینه خارج شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران تاکید نمود: هنوز نمی توان اعلام نمود که این افراد دارای بیماری کرونا هستند؛ چراکه آزمایش های لازم باید صورت بگیرد شاید هیچ کدام از این افراد ناقل این بیماری نباشند.

تقی زاده ادامه داد: مقرر شد شهرداری تهران هم تمهیدات لازم را برای جابجایی این افراد در صورت موارد مورد احتیاج انجام دهد و در سطح استان تهران نیز اقدامات لازم برای پیشگیری از بیماری کرونا با هماهنگی وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

وی توضیح داد: وزارت بهداشت مکلف به اطلاع رسانی و آموزش های لازم در خصوص کروناویروس است و در این خصوص بیلبوردهای شهر تهران آماده اطلاع رسانی به مردم برای پیشگیری بیماری کرونا خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران تاکید نمود: مدیریت بحران استان تهران تمامی هماهنگی های لازم را انجام داده است تا در صورت بروز و شیوع بیماری کرونا در استان تهران فضاها و مکان های قرنطینه معین باشد.

به گزارش خبرنگاران، در بخش دیگری از این جلسه محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت نیز درباره ویروس کرونا گفت: ما در تمام مبادی مرزی هوایی زمینی و دریایی به طور معمول پایگاه مراقبت بهداشت مرزی داریم و این ربطی به ویروس کرونا هم ندارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در مرزهایی که احتمال می دهیم تردد مسافران از کشور چین داشته باشیم در حالت آماده باش قرار دارند که مهمترین آن پایگاه مراقبت مرزی در فرودگاه امام خمینی است که بیشترین مسافرانی که از کشور چین وارد تهران می شوند از فرودگاه امام خمینی مراجعه می نمایند.

گویا ادامه داد: در این پایگاه ها پرسنل آموزش دیده ای مستقر هستند که هم اقدامات اطلاع رسانی را انجام می دهند و هم مسافران را از نظر سلامت چک می نمایند و اگر مورد مشکوکی مشاهده نمایند هماهنگی لازم به وسیله مرکز فوریت های پزشکی وزارت بهداشت به بیمارستانهایی که برای این منظور در نظر گرفته شده منتقل می نماید.

وی تاکید نمود: تا به امروز موردی از این بیماری در کشور گزارش نشده است و به محض اینکه موردی مشاهده گردد قطعا به سرعت اطلاع رسانی می کنیم و از خدا می خواهیم که چنین اتفاقی نیفتد.

هماهنگی لازم برای بازگشت دانشجویانی که قرار است از شهر ووهان چین به ایران به وسیله وزارت امورخارجه و سفارت ایران در چین در حال اجرا است. به محض اینکه همه اقدامات انجام و هماهنگی های لازم صورت گرفت این افراد نیز به کشور منتقل خواهد. شد این جلسه نیز برای همین منظور تشکیل شده بود.

زمان انتقال این دانشجویان به ایران هنوز معین نشده است. احتمالا در هفته آینده این افراد به ایران منتقل می شوند.

وی در تشریح ورود چینی ها به ایران گفت: ما در حال حاضر ورود مسافران چینی به کشور را در هفته گذشته داشتیم در فرودگاه نیز ماموران ما مستقر هستند و کار غربالگری را انجام می دهند.

پیرحسین کولیوند رئیس مرکز اورژانس 115 کشور ، نیز گفت: همه امکانات برای خدمت رسانی را داریم از نظر منابع فیزیکی و نیروی انسانی

قرار شده دانشجویان مقیم چین که بناست برگردانده شوند همه کارهای لازم برای حفظ سلامتی آنان پیش بینی گردد.

کولیوند اظهار کرد: هیچکدام از دانشجویان تا کنون مبتلا نشده اند؛ اما این اقدامات برای پیشگیری است و چیزی نیست که از مردم بتوان پنهان کرد.

بنابراین برای پیشگیری از تماس مستقیم با افراد بیمار خودداری نمایند و مبتلایان از ماسک استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: همه مسافران از مبادی ورودی توسط همکاران به شذت کنترل می شوند. در اورژانس اگر موردی باشد گزارش می دهیم و شفاف با مردم صحبت می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 132

به "تمهیدات استان تهران برای ورود دانشجویان ایرانی مقیم چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات استان تهران برای ورود دانشجویان ایرانی مقیم چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید