حمله هکرهای حامی دولت ترکیه به 30 سفارتخانه ، نهادها دولتی و امنیتی اروپا و خاورمیانه

به گزارش بازی های اندروید، سه مقام امنیتی غربی گفتند، گمان برده می گردد حملات سایبری اخیر علیه سازمان ها و سایت های دولتی در اروپا و خاورمیانه کار هکرهایی است که به نفع دولت ترکیه فعالیت می نمایند.

حمله هکرهای حامی دولت ترکیه به 30 سفارتخانه ، نهادها دولتی و امنیتی اروپا و خاورمیانه

در سفر با بهترین تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این هکرها دست کم 30 سازمان از جمله وزارت خانه های دولتی، سفارتخانه ها و سرویس های امنیتی و همچنین شرکت ها و سایر گروه ها را مورد حملات سایبری قرار داده اند. قربانیان شامل سرویس های ایمیلی دولت های قبرس و یونان و مشاور امنیت ملی عراق هستند.

براساس گزارش منتشره این حملات شامل رهگیری ترافیک اینترنتی وب سایت های قربانیان است که بطور بالقوه هکرها را قادر به دسترسی غیرقانونی به شبکه های نهادهای دولتی و دیگر سازمان ها می نماید.

به گفته دو تن از مقام های انگلیسی و یک مقام آمریکایی، این فعالیت ها دارای ویژگی های شاخص یک عملیات جاسوسی سایبری تحت حمایت دولتی است که برای پیشبرد منافع ترکیه اجرا شده است

این مقام ها گفته اند که نتیجه گیری بر اساس سه مولفه است: هویت و مکان قربانیان که شامل دولت های کشورهایی است که از نظر ژئوپلیتیکی برای ترکیه مهم هستند؛ شباهت با حملات پیشین که آنها می گویند از زیرساختی ثبت شده در ترکیه اجرا شده و اطلاعات حاوی ارزیابی های اطلاعاتی محرمانه که آنها از ذکر جزئیاتشان امتناع کردند.

این سه مقام غربی گفتند که معین نیست کدام نهاد یا فرد مسئول این حملات است اما بر این باورند که موج حملات با هم مرتبط هستند چون از همان سرورهای قبلی استفاده کردند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 142

به "حمله هکرهای حامی دولت ترکیه به 30 سفارتخانه ، نهادها دولتی و امنیتی اروپا و خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله هکرهای حامی دولت ترکیه به 30 سفارتخانه ، نهادها دولتی و امنیتی اروپا و خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید