قبادی دانا: 80 درصد از بچه ها کار از اتباع خارجی هستند

به گزارش بازی های اندروید، رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در اجرای طرح ساماندهی بچه ها کار خیابان از توان انجمن های مردم نهاد، نیرو های داوطلب و موسسات غیردولتی استفاده می شود.

قبادی دانا: 80 درصد از بچه ها کار از اتباع خارجی هستند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور، در حاشیه نشست بررسی نحوه ساماندهی بچه ها کاردرآستانه فرا رسیدن روز جهانی مبارزه با کاربچه ها اظهار کرد: با توجه به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای آسیب شناسی طرح های ساماندهی بچه ها کار، بعد از مباحث کارشناسی مختلف در نهایت الگویی برای ساماندهی بچه ها کار طراحی و در این جلسه ابعاد مختلف آن ارائه شد.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه برای ساماندهی بچه ها کار خیابانی الگویی با رویکرد خانواده محوری مورد توجه قرار گرفته، ادامه داد: هدف توانمند سازی افراد و خانواده های آن ها و همچنین پیشگیری از آسیب های احتاقتصادی است که برای رسیدن به این اهداف باید آگاه سازی کافی صورت بگیرد.

قبادی دانا با بیان اینکه در این مدل بر اساس مدیریت مورد عمل می شود اضافه کرد: بچه ها کار خیابانی از گروه های مختلفی تشکیل می شوند؛ برخی از این گروه ها باند های قاچاق انسان هستند.

وی با بیان اینکه حدود 80 درصد از بچه ها کار خیابان از اتباع خارجی هستند، اضافه کرد: برخی از این بچه ها نیز متعلق به خانواده های ایرانی هستند که به دلیل مسائل اقتصادی یا فرهنگی به کار خیابانی روی آورده اند.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه برای اجرای طرح ساماندهی بچه ها خیابان از موسسات خیریه و غیردولتی نیز کمک گرفته خواهد شد، گفت: باید این فرهنگ سازی در جامعه ایجاد شود که اگر قرار است کمکی به بچه ها کار خیابانی شود بهتر است که این کمک ها به مجموعه های خیریه داده شود تا بتوان از این طریق جلوی سودجویی گروه هایی که باعث آسیب زدن به بچه ها کار می شوند گرفته شود.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی بچه ها کار در چندماه گذشته به دلیل کرونا به تعویق افتاده است، ادامه داد: برخی مراکز برای اجرای این طرح آماده شده و همچنین آموزش های لازم به افراد شرکت کننده داده شده است. انتظار داریم این طرح در روز های آینده به صورت آزمایشی عملیاتی شود.

قبادی دانا به ضرورت همکاری دستگاه های امنیتی و انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح و در حوزه های مختلف شناسایی و جذب، توانمندسازی، حمایت از خانواده و دادن آموزش های لازم ازتوان انجمن های مردم نهاد، نیرو های داوطلب و موسسات غیردولتی نیز استفاده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 580

به "قبادی دانا: 80 درصد از بچه ها کار از اتباع خارجی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبادی دانا: 80 درصد از بچه ها کار از اتباع خارجی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید