اخبار سیاسی

حضور رئیس سازمان بهزیستی در جلسه آینده شورای شهر

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از حضور رییس سازمان بهزیستی کشور در جلسه آینده شورای شهر تهران خبر داد.

1 بهمن 1400

معاون امور مجلس وزارت کار منصوب شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی حکمی ضرغام صادقی را به عنوان معاون امور مجلس،حقوقی و استانها منصوب کرد.

25 دی 1400

تیم مدیریتی وزارت سرنوشت ساز فاوا

درست است که سرعت عمل بیشتر در چیدمان تیم تازه مدیریتی دارای مزایای خاص خود بوده و احتمال رسیدن سریعتر به اهداف تعهد داده شده را بالا می برد، اما سابقه نشان داده است که کیفیت انتصابات و توجه بیشتر به توانمندی و صلاحیت افراد منتخب...

12 دی 1400

انتقاد عضو کمیسیون برنامه از عدم نظارت دولت روحانی بر ارز 4200 تومانی

رحیم زارع با تاکید بر اینکه نباید بار حذف ارز 4200 تمانی بر دوش مردم بیفتد گفت: برای افزایش تاثیر حذف ارز 4200 تومانی باید تعداد تولیدکنندگان و واردکنندگان کالاهای اساسی را افزایش داده و نظارت و شفافیت را ارتقا دهیم.

2 دی 1400

سهمیه بنزین جبرانی 120 لیتر؟

طبق آخرین اخبار قرار است سهمیه سوخت جبرانی تا خاتمه آبان ماه واریز گردد و طبق محتمل ترین سناریو احتمالا این سهمیه همراه با سهمیه نو و در مجموع 120 لیتر برای خودرو های سواری شخصی باشد.

23 آذر 1400

زلزله زدگان اندیکا: شکر که زلزله آمد تا ما را ببینید!

صبح روز 12 مهرماه زلزله ای به قدرت 5/7 شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان را لرزاند. منطقه ای روستایی و عشایرنشین در مرز استان های خوزستان و چهارمحال و بختیاری که بر اساس آمار های دولتی یکی از محروم ترین نقاط ایران است.

19 آذر 1400

رئیس جمهور: راه چاره مشکل کم آبی، مدیریت درست و اصلاح الگوی مصرف و کشت است

تهران (پانا) - رئیس جمهور، راه حل حل مشکل کم آبی را مدیریت درست و اصلاح الگوی مصرف و کشت دانست و گفت مقرر شد کارگروهی زیرنظر استاندار سمنان تشکیل گردد تا با مدیریت درست و راه حلهای مناسب، از منابع کنونی آب استان به نحوی استفاده گردد که نگرانی مردم را رفع...

12 آذر 1400

ایلان ماسک 6 میلیارد دلار برای برطرف گرسنگی می پردازد

تهران (پانا) - ایلان ماسک ثروتمندترین فرد دنیا که حالا ثروت او از 300 میلیارد دلار هم فراتر رفته است، گفت حاضر است 6 میلیارد دلار از ثروت خود را برای برطرف گرسنگی در دنیا بپردازد.

7 آذر 1400

شریعتی: نباید به مشترکان پر مصرف برق یارانه داد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امروز در تعرفه گذاری برق منطقه ها عادی از پله دوم به سوم 115 درصد افزایش تعرفه داریم که حتی این افراد در قالب الگوی مصرف از برق استفاده می کنند اما از پله پنجم به ششم میزان افزایش تعرفه تنها حدود 20 الی 30...

5 آذر 1400

تور چین ارزان: تایوان احتمال وقوع جنگ با چین در سال آینده را رد کرد

مقام ارشد دستگاه امنیتی تایوان با هشدار درباره حوادث غیرمترقبه ای که ممکن است با چین به وجود آید، اما تاکید نمود که احتمال وقوع جنگ بین دو کشور بسیار کم است.

23 آبان 1400

صندلی علم، فناوری و نوآوری ایران در دنیا (نما) منتشر شد

صندلی علم، فناوری و نوآوری ایران در دنیا (نما) بر پایه داده های سامانه (ایرانداک)، در سال 2020 میلادی ویرایش و منتشر شد.

21 آبان 1400

نرخ خرید توافقی زعفران ابلاغ شد

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران گفت: نرخ خرید توافقی زعفران سال جاری 20 میلیون و 400 هزار تومان ابلاغ شد.

16 آبان 1400

تور ارزان اروپا: لاوروف: اروپا با واکسن های روسیه تبعیض آمیز برخورد می نماید

وزیر امور خارجه روسیه روز یکشنبه گفت که رفتار تبعیض آمیز اتحادیه اروپا در قبال واکسن های روسیه یکی از دلایل عدم توافق مسکو و بروکسل در برسمیت شناختن دوجانبه واکسن کروناست.

15 آبان 1400

اختلاف بر سر معرفی خانه های خالی!

درحالیکه معاون وزیر راه و شهرسازی از معرفی 1.3 میلیون واحد مسکونی خالی به سازمان امور مالیاتی خبر می دهد، معاون سازمان امور مالیاتی می گوید هیچ اطلاعاتی در این زمینه به سازمان ارسال نشده و تا زمانی که اطلاعات خانه های خالی به وسیله سامانه املاک و اسکان...

9 آبان 1400

تاکید کمیسیون فرهنگی مجلس بر توجه به میراث فرهنگی شهر ری

تهران (پانا) - نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تشریح گزارش سفر فرهنگی و نظارتی اعضای این کمیسیون به شهر ری بیان نمود که اعضای کمیسیون نسبت به توجه بیشتر به آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهر ری تاکید دارند.

25 مهر 1400

نیم رخ فردوسی پور آزاد شد!

اول مهرماه، پنجشنبه شب؛ صدای عادل فردوسی پور با لحنی اندوهگین به گوش می رسد که مشغول خواندن کتابی از حمیدرضا صدر به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره اش است. لحن عادل بر تصویر غلبه می کند و بیشتر حواس ها مربوط به حمیدرضا صدر می شود که چند روز پیش از آن، مغلوب...

22 مهر 1400

تور ارمنستان ارزان: معین راستا جایگزین 35 کیلومتری در ارمنستان برای عبور کامیون های ایرانی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای برطرف مشکل ترانزیت کامیون ها در کشور ارمنستان اقدام به احداث راه جایگزین نموده ایم که جاده تاتو (tatev) به طول 35 کیلومتر است.

21 مهر 1400

تور ارزان فرانسه: گزارش، تاثیرات لغو خرید زیردریایی فرانسوی تا چندین دهه گریبانگیر پاریس خواهد بود

یک شبکه خبری در گزارشی با آنالیز ابعاد لغو قرارداد خرید زیردریایی فرانسه به وسیله استرالیا، نوشت تاثیرات لغو این قرارداد تا چندین دهه گریبانگیر فرانسه خواهد بود.

11 مهر 1400

تورهای چین: تمایل رهبر کره شمالی برای توسعه روابط با چین

رسانه دولتی پیونگ یانگ گزارش کرد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در نامه ای به شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین گفته است که روابط قوی کشورش را با چین در برابر چالش های خبیثانه و جلوگیری از نیروهای متخاصم افزایش خواهد داد.

10 مهر 1400

آیا پاندمی، خودکشی را افزایش داده است؟

خبرنگاران/خوزستان عضو هیات علمی جامعه شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: برای مدیریت خودکشی متاثر از شرایط پاندمی، باید سیاست های پیشگیرانه کاملا متناسب با جمعیت هدف ابتدا طرح ریزی و سپس به شکل متناسب اجرا شوند که این امر نیازمند وجود سازمان های حرفه...

7 مهر 1400
تعداد: (332)