اخبار سیاسی

وزارت خارجه ایران سفر امروز ظریف به مسکو را تأیید نکرد

اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت خارجه خبر سفر امروز ظریف به مسکو را تأیید نکرد و اعلام نمود که طرفین در حال برنامه ریزی برای ملاقات هستند و در صورت نهایی شدن مکان و زمانش اعلام خواهد شد.

19 فروردین 1399

ترس از کرونا، ماسک و مواد ضدعفونی کننده را در آلمان کمیاب کرد

شیوع ویروس جدید کرونا در آلمان باعث شده که مردم با نگرانی برای خرید ماسک و مواد ضد عفونی نماینده به داروخانه ها هجوم برده و ذخایر این تجهیزات بهداشتی را با کمبود روبرو نمایند.

19 فروردین 1399

توافق آمریکا-طالبان؛ صلح یا فریب؟

طرح 7 روزه کاهش خشونت در حالی از امروز در افغانستان آغاز شد که مذاکره ای با دولت افغانستان در متن توافق طالبان با آمریکا گنجانده نشده و به نظر می رسد دو طرف در پی برآورده کردن خواسته های خود در دوحه هستند.

18 فروردین 1399

توصیف ملکه انگلیس از کرونا ، تقدیر از کسانی که در خانه ماندند

ایسنا نوشت: ملکه انگلیس در یک سخنرانی کم سابقه برای مردم این کشور شرایط جاری به خاطر شیوع ویروس کرونا را با چالش هایی که پیشتر کشورش با آن روبرو شده بود، متفاوت خواند.

18 فروردین 1399

سامانه رفاهی پزشکان افتتاح شد

خبرنگاران : صبح امروز با حضور رئیس سازمان نظام پزشکی و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان، سامانه رفاهی پزشکان افتتاح شد.

17 فروردین 1399

افزایش مبتلایان به کرونا در ایتالیا به 130 نفر

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا امروز یکشنبه اظهار داشت که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور در 2 روز اخیر به شکل فزاینده ای افزایش یافته است.

17 فروردین 1399

شرط اصلی برای اعطای رأی اعتماد به کابینه محمد توفیق علاوی

به گزارش خبرنگاران به نقل از سومریه نیوز، فالح الخزعلی، یکی از نمایندگان مجلس عراق تاکید نمود که شرط اصلی در اعطای رأی اعتماد به کابینه نخست وزیر این کشور تضمین اخراج نظامیان خارجی به ویژه آمریکایی ها از خاک عراق است.

16 فروردین 1399

مذاکرات کارشناسی از فردا در ژنو از سر گرفته می شود

عباس عراقچی ، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد : مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 از فردا (پنجشنبه 28 آذر ماه) در ژنو از سر گرفته می شود.

16 فروردین 1399

سفر زودهنگام هیئت پاکستانی به کابل با دستورکار تنش های اخیر

سفیر افغانستان در اسلام آباد از سفر زودهنگام هیئت پاکستانی به کابل اطلاع داد و گفت: این هیئت که 29 آوریل وارد کابل می گردد با اشرف غنی ملاقات خواهد داشت.

9 فروردین 1399

مشارکت گسترده در انتخابات بر نگاه کشورهای منطقه به جمهوری اسلامی تأثیرگذار است

به اعتقاد کارشناس مسائل غرب آسیا، دولت متاع گران قیمت مشارکت مردمی را در بازار منطقه و بین المللی به عنوان یک سرمایه بزرگ به کار گیرد و در جهت توسعه روابط ایران، گسترش منافع ملی و استفاده از ظرفیت های بیرونی برای کمک به حل مسائل داخلی استفاده کند.

8 فروردین 1399

تاریخ معاصر آلمان را با ما تجربه کنید!

تاریخ معاصر آلمان را با ما تجربه کنیدکه بر روی سایت خانه تاریخ قرار گرفته، تنها یک تبلیغ نیست، بلکه بهترین تعریف برای مکانی است که تاریخ آلمان را از زمان جنگ جهانی دوم تا به امروز روایت می نماید.

5 فروردین 1399

اعلام آمادگی گردشگران چینی برای اهدای 100 هزار ماسک به ایران

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که گردشگری برپایه تعاملات انسان ها با یکدیگر بنا شده است از اعلام آمادگی گردشگران چینی برای اهدای 100هزار ماسک به ایران اطلاع داد.

4 فروردین 1399

ملاقات وزیر امورخارجه با اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا

اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپایی در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات و گفتگو کردند.

4 فروردین 1399

حاجی میرزایی: ماموریت اصلی آموزش و پرورش را رها کردیم و جای آن نیرو برای دانشگاه تربیت می کنیم!

وزیر آموزش و پرورش گفت: باید غالب محتوای آموزشی ما در راستای تربیت باشد نه اینکه ما دانش آموزان را برای کنکور تربیت کنیم.

3 فروردین 1399

مهلت ثبت نام مسابقات فوتسال دانشجویان پسر وزارت بهداشت 15 بهمن سرانجام می یابد

هفتمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی حدود 10 روز آینده در خزرآباد ساری به میزبانی وزارت بهداشت برگزار می گردد و مهلت ثبت نام 15 بهمن خاتمه می یابد.

29 اسفند 1398

ماجرای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ها ادامه دارد ، لزوم توجه به ضرردهی اعضای هیئت علمی خاموش

برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

28 اسفند 1398

سرگردانی گیلانی ها برای ماندن یا نماندن در خانه

این روزها گیلان به یکی از کانون های اصلی کرونا تبدیل شده است. این مساله مسائل فراوانی برای مردم این استان به وجود آورده است که یکی از اینها سرگردانی درمیان ماندن یا نماندن در خانه است.

28 اسفند 1398

ظریف: مذاکره دوجانبه با ایران خیال باطل ترامپ است

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید نمود: مذاکره دو جانبه با ایران خیال باطل ترامپ است.

25 اسفند 1398

بلغارستان دو دیپلمات روسیه را عنصر نامطلوب اعلام کرد

وزارت امور خارجه بلغارستان روز جمعه سفیر روسیه در صوفیه را احضار کرده و یادداشتی مبنی بر اینکه دو دیپلمات روسی در این کشور عنصر نامطلوب شناخته شده اند را به وی تحویل داده، البته تاریخی برای اخراج آنها مشخص نشده است.

23 اسفند 1398

ثبت نام مسکن ملی از منزل امکان پذیر می گردد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه تمام فرآیند نام نویسی جاماندگان طرح اقدام ملی از منزل امکان پذیر می گردد، گفت: در شرایط فعلی برای حفظ سلامت شهفرایندان، فرایند تکمیل پفراینده مسکن ملی افرادی را که پفراینده شان تکمیل نشده به زمان دیگری موکول نموده...

21 اسفند 1398
تعداد: (83)