لزوم صرفه جویی 1540مگاوات برق در تهران

به گزارش بازی های اندروید، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه برای استان تهران هفت هزار و 253 مگاوات سهمیه برق برای تابستان در نظر گرفته شده است، گفت برای جلوگیری از قطع برق منازل باید هزار و 540 مگاوات برق صرفه جویی شود.

لزوم صرفه جویی 1540مگاوات برق در تهران

به گزارش روابط عمومی شرکت توانیر، حسین صبوری در جلسه شورای اداری که در سالن جلسات استانداری تهران برگزار شد، افزود: هفت میلیون مشترک برق در استان تهران وجود دارد که 20 درصد از مشترکان برق کشور را تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه 9 هزار دستگاه دولتی در استان تهران وجود دارد که 17درصد از سهمیه برق استان را مصرف می کنند، ادامه داد: در صورتی که ادارات دولتی مصرف برق خود را تا 50 درصد کاهش ندهند، برق منازل قطع می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: مصرف برق در استان تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18.5 درصد افزایش یافته است و اگر هوای تهران یک درجه افزایش یابد مصرف برق 100 مگاوات افزایش می یابد.

صبوری، پیک بار مصرف برق را از ساعت 11 تا 16 خاطرنشان کرد و گفت: در پیک مصرف تا جایی که ممکن است مصرف برق باید کاهش یابد و دمای سیستم های سرمایشی بر روی 26 درجه سانتیگراد قرار گیرد.

وی گفت: 2 هزار و 500 اکیپ در تهران و و 100 اکیپ در استان تهران برای بررسی میزان مصرف برق ارگان و دستگاه های دولتی در نظر گرفته شده است و گزارشات احصا شده در این زمینه به استانداری ارسال می شود.

صبوری با بیان اینکه سال گذشته به مراکز صنعتی که در مصرف برق صرفه جویی کرده بودند 30 میلیارد تومان پاداش پرداخت شد، گفت: امسال برای فعالان صنعت که در مصرف برق صرفه جویی می کنند 30 میلیارد تومان مشوق در نظر گرفته شده است.

به گفته وی هر سال سه هزار مگاوات به نیروگاه های کشور اضافه می شود اما با توجه به کاهش نزولات آسمانی در تامین برق با مشکل روبرو هستیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1165

به "لزوم صرفه جویی 1540مگاوات برق در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم صرفه جویی 1540مگاوات برق در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید