مواجهه ترسناک با یکی از اسرارآمیزترین موجودات اقیانوس ، عکس

به گزارش بازی های اندروید، یوسوکه تاناکا و همسرش هنگام غواصی اسکوبا در خلیجی در سواحل غربی ژاپن، با یک هیولای بزرگ دریایی روبرو شدند: یک ماهی مرکب غول پیکر دو و نیم متری.

مواجهه ترسناک با یکی از اسرارآمیزترین موجودات اقیانوس ، عکس

پریسا عباسی: تاناکا در گفت وگو با نیوزویک گفت: ما وقتی در منطقه ای پر از جلبک های دریایی در حال غواصی بودیم، این حیوان نادر را در حال شنا در نزدیکی سطح آب دیدیم. تماشا این موجودات از نزدیک و به صورت زنده اتفاق بسیار خاصی است.

فیلمی که به وسیله یوسوکه از این موجود گرفته شده، نشان می دهد که این ماهی مرکب غول پیکر در نزدیکی سطح آب شنا می نماید و بازوهای بلند و قوی او در پشت بدنش کشیده می گردد. یوسوکه می گوید: درعین اینکه بسیار هیجان زده بودم، اما در آن واحد احساس وحشت هم می کردم؛ چون اگر گرفتار بازوهای قوی او می شدم، راه فراری نداشتم.

تاناکا و همسرش، یک مرکز غواصی اسکوبا با نام مجتمع غواصی تی-استایل در شهر تویوکا، استان هیوگو در غرب ژاپن را اداره می نمایند. آنها در یک پست وبلاگی در وب سایت خود گفته بودند که قبلا از طرف یک کشتی ماهی گیری در همان نزدیکی، هشداری در خصوص وجود این موجود کمیاب در این منطقه را دریافت نموده بودند.

تسونومی کوبودرا، محقق افتخاری موزه ملی علم و طبیعت توکیو در مصاحبه با اخبار NHK گفت: براساس مقدار این ماهی مرکب، احتمال می رود که سن او بین 1 تا 2 سال باشد.

تاناکا گفت:با وجود اینکه این ماهی مرکب، بیش از دو و نیم متر طول دارد، اما در مقایسه با سایر ماهی های این گونه، نسبتا کوچک است. جان آبلت، متصدی ارشد نرم تنان و سرپایان درموزه تاریخ طبیعی لندن، قبلا در مصاحبه با نیوزویک گفته بود که ماهی های مرکب غول پیکر می توانند تا 12 متر نیز رشد نمایند.

آبلت گفت:تصور من بر این است که ماهی مرکب بزرگ الجثه (Mesonychoteuthis hamiltoni)، ممکن است از نظر وزن و مقدار، حتی از ماهی مرکب غول پیکر بیشتر رشد نمایند؛ اگرچه هنوز کسی نمونه بالغی از این موجود را پیدا ننموده است.علی رغم مقدار بزرگ این ماهی مرکب غول پیکر، یافتن آنها بسیار سخت است و تخمین جمعیت آنها بسیار سخت است. از آنجا که نهنگ عنبر، بزرگترین شکارچی این ماهی غول پیکر است، برای آنالیز جمعیت این ماهی های مرکب، یکی از راهکارهای ما مطالعه محتویات معده نهنگ عنبر است.

او در ادامه صحبت هایش با اشاره به پیش بینی در خصوص جمعیت این ماهی های غول پیکر گفت:براساس مطالعه ای که به وسیله کلاید رابرو الیزابت شی انجام شد، تخمین زده شده که سالانه حدود 131 میلیون ماهی مرکب غول پیکر، طعمه نهنگ های عنبر می شوند.

اگرچه ماهی های مرکب را می توان در تمام اقیانوس های جهان یافت، اما بیشتر آنها در آب های اطراف نیوزیلند و ژاپن، اقیانوس اطلس شمالی و در آب های اطراف آفریقا یافت می شوند. اما از آنجایی که این ماهی مرکب بسیار گریزان است، شناخت و اطلاعات از این گونه نسبتا محدود است.

تاناکا گفت:به نظرم من خیلی خوش شانس هستم که توانسته ام این ماهی را از نزدیک ببینم، حتی با اینکه تنها یک بار این رخ داده است. امیدوارم که بتوانیم رازهای زندگی این ماهی مرکب را کشف کنیم وغواصان زیادی از این منطقه تماشا نمایند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 بهمن 1401 بروزرسانی: 1 بهمن 1401 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1715

به "مواجهه ترسناک با یکی از اسرارآمیزترین موجودات اقیانوس ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواجهه ترسناک با یکی از اسرارآمیزترین موجودات اقیانوس ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید