نحوه شناسایی داوطلبان تزریق واکسن ایرانی کرونا اعلام شد

به گزارش بازی های اندروید، فوق تخصص بیماری های عفونی و استاد علوم پزشکی تهران، در ارتباط با نحوه انتخاب داوطلبان واجد شرایط تزریق واکسن ساخت داخل کووید 19، توضیحاتی ارائه داد.

نحوه شناسایی داوطلبان تزریق واکسن ایرانی کرونا اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد رضا صالحی، در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما که شب گذشته روی آنتن رفت، با اشاره به اینکه به علت مرگ و میر بالای ناشی از بیماری کووید 19 با شرایط اضطراری مواجهیم، گفت: این موضوع موجب شده است همه کشور ها از جمله کشور ما، گروه ها و شرکت های مختلف علمی و دارویی تلاش کنند تا برای کنترل این مرگ و میر، به واکسن دست یابند.

وی افزود: در کشور ما از چندین ماه پیش، گروه های مختلفی بر روی ساخت واکسن کار کردند و از حدود 6 ماه پیش کار های اولیه این واکسن شروع شده است.

صالحی با اشاره به اینکه واکسن کرونا ساخت داخل بر مبنای واکسن کشته شده است، افزود: این روش تهیه واکسن، سال ها و دهه ها امتحان خود را از جهت علمی و عارضه ها پس داده است.

وی ادامه داد: این واکسن کارآزمایی های بالینی مرتبط با مراحل حیوانی را پشت سر گذاشته و حدود 10 روز پیش پیروز شد کد اخلاق شروع کارآزمایی بالینی را بگیرد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی گفت: قرار است لینکی در فضای مجازی قرار داده شود و داوطلبان 18 تا 50 ساله در این لینک نام نویسی کنند و بر اساس شرایط، تعدادی را مشمول دریافت واکسن قرار می دهیم.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان نباید سابقه ابتلاء به کووید 19 را داشته باشند، افزود: آن ها تحت معاینات دقیق بالینی و بررسی های آزمایشگاهی قرار می گیرند. اگر فرد، قبلاً به ویروس کووید 19 مبتلا شده باشد نمی توانیم ارزیابی های دقیقی در مورد پیگیری عملکرد واکسن داشته باشیم.

صالحی تاکید کرد: تیمی که بر روی این واکسن در حال کار است بسیار قوی و از بهترین دانشگاه های کشور هستند و پیروز شدند واکسن را با کیفیت بسیار بالا تولید کنند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، تاکید کرد: به شرایط علمی، قوانین و مقررات و اصول کارآزمایی بالینی، مقید هستیم و اگر شرایط آماده باشد و با ایمنی قابل توجهی بتوانیم این دوره را سپری کنیم، وارد مراحل بعدی خواهیم شد.

وی افزود: همه واکسن ها ممکن است یک در هر چند هزار، عوارضی را داشته باشند که در مقایسه با مزایای استفاده از آن ناچیز است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 889

به "نحوه شناسایی داوطلبان تزریق واکسن ایرانی کرونا اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه شناسایی داوطلبان تزریق واکسن ایرانی کرونا اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید