نرخ تورم انگلیس در کمترین سطح سه سال اخیر

به گزارش بازی های اندروید، نرخ تورم انگلیس به 1.3 درصد کاهش یافت.

نرخ تورم انگلیس در کمترین سطح سه سال اخیر

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش بازی های اندروید به نقل از تریدینگ اکونومیکس، با نزدیک شدن به موعد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و کاهش نااطمینانی ها از خاتمه پرونده برگزیت، نرخ تورم سالانه این کشور تا سرانجام ماه دسامبر با 0.2 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به 1.3 درصد رسیده است.

این نرخ تورم که پایین ترین نرخ تورمی انگلیس از نوامبر سال 2016 تا به امروز محسوب می گردد، بیش از همه تحت تأثیر کاهش نرخ تورم بخش لباس و کفش قرار گرفته است که تورم آن از صفر درصد در ماه نوامبر به منفی 0.7 درصد در ماه دسامبر تقلیل پیدا نموده است. نرخ تورم در بخش رستوران و هتلداری از 2.4 درصد به 1.6 درصد رسیده است. در بخش حمل و نقل نیز نرخ تورم نزولی بوده و از 0.9 درصد در ماه نوامبر به 0.7 درصد در ماه دسامبر کاهش یافته است.

هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای آن در نظر نمی گیرد، تا سرانجام ماه دسامبر بدون تغییر نسبت به ماه قبل خود در سطح 1.4 درصد باقی مانده است.

نرخ تورم ماهانه در انگلیس نیز بدون تغییر نسبت به ماه قبل و معادل 0.2 درصد بوده است. متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی 1989 تا 2019 معادل 2.55 درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ماه آوریل 2015 با 8.5 درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل 2015 با منفی 0.1 درصد بوده است.

از سوی دیگر نرخ تورم در دیگر کشور اروپای شمالی یعنی سوئد در سطح بالایی باقی مانده است؛ به گونه ای که تورم سالانه این کشور تا سرانجام ماه دسامبر بدون تغییر نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 1.8 درصد رسیده است.

این نرخ تورم که بالاترین نرخ تورمی سوئد از ژوئن سال 2019 تا به امروز محسوب می گردد، بیش از همه تحت تأثیر افزایش نرخ تورم بخش حمل و نقل قرار گرفته است که تورم آن از 3.4 درصد در ماه نوامبر به 4.4 درصد در ماه دسامبر افزایش پیدا نموده است. نرخ تورم در بخش بهداشت و درمان از2.7 درصد به 2.9 درصد رسیده است. از سوی دیگر اما در بخش مواد غذایی و نوشیدنی، نرخ تورم از 3.2 درصد ماه قبل به 2.5 درصد و در بخش رستوران و هتلداری از سه درصد به 2.9 درصد کاهش یافته است.

نرخ تورم ماهانه در سوئد با 0.1 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 0.4 درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم سوئد در بازه زمانی 1980 تا 2019 معادل 3.47 درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده، مربوط به ماه اکتبر 1980 با 15.5 درصد و کمترین تورم نیز مربوط به ماه سپتامبر 2009 با منفی 1.6 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 219

به "نرخ تورم انگلیس در کمترین سطح سه سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ تورم انگلیس در کمترین سطح سه سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید