هک حساب نداریم ، فیشینگ یا فریب دادن کاربران اتفاق می افتد

به گزارش بازی های اندروید، در حالی که اخیرا حساب های بانکی بعضی افراد که حتی رمز دوم نداشته اند، مورد سوءاستفاده قرار گرفته است، معاون بانک مرکزی تاکید نموده که هیچ گونه گزارشی مبنی بر هک حساب های بانکی وجود ندارد.

هک حساب نداریم ، فیشینگ یا فریب دادن کاربران اتفاق می افتد

به گزارش بازی های اندروید به نقل از ایسنا، در هفته های اخیر خبرهایی مبنی بر خالی شدن یا کم شدن مقادیری از حساب های بانکی افراد مختلف منتشر شد که پلیس فتا در این باره تاکید نموده بود موضوع هک حساب های بانکی مطرح نیست و عمده این موارد به فیشینگ مربوط است.

این در حالی است که کارت بانکی بعضی از مال باختگان، رمز دوم نداشته و به این ترتیب موضوع فیشینگ درباره این مشتریان منتفی است و به نظر می رسد که مواردی خارج از فیشینگ رخ داده باشد.

  • هک حساب نداریم؛ فیشینگ یا فریب دادن کاربران اتفاق می افتد

به همین دلیل مهران محرمیان - معاون فناوری های نوین بانک مرکزی - در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه هیچ گزارشی مبنی بر هک حساب های بانکی نداریم، اظهار کرد: صحبت های پلیس فتا را در این باره تایید می کنم که این سوءاستفاده ها عمدتا به صورت فیشینگ یا روش های دیگری با فریب دادن کاربر اتفاق می افتد.

وی اضافه نمود: سودجویان، اطلاعات حساب بانکی فرد را از طریقی دریافت نموده و پس از آن نسبت به خالی کردن حساب اقدام می نمایند.

به گفته معاون بانک مرکزی، ممکن است افرادی باشند که رمز دوم هم نداشته باشند، اما از طرقی مثل گمراه کردن مشتری که روش های متفاوتی هم دارد، مقادیری از حساب شان کسر شده باشد، اما این موضوع به هک حساب ها ربطی ندارد.

محرمیان تاکید نمود: سعی داریم این موضوع را مدیریت کنیم و امیدواریم که این موارد کاهش یابد.

  • هشدار بانک مرکزی | درگاه اینترنتی ramzepooya.com جعلی است
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 64

به "هک حساب نداریم ، فیشینگ یا فریب دادن کاربران اتفاق می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هک حساب نداریم ، فیشینگ یا فریب دادن کاربران اتفاق می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید