راهنمای خرید برترین برس حرارتی؛ نکات مهم و معرفی برترین های بازار

به گزارش بازی های اندروید، برای خشک کردن، صاف کردن و برطرف وز مو تجهیزات و محصولات بسیار متنوعی در بازار وجود دارد. سشوار یکی از رایج ترین تجهیزات برای خشک کردن مو است و اتو مو هم برای صاف کردن و برطرف وز مو مورد استفاده قرار می گیرد. اما در این مقاله قصد داریم محصولی را برایتان معرفی کنیم که هم زمان کار سشوار، برس و اتو مو را برایتان انجام می دهد. این محصول که برس حرارتی نام دارد اکنون به یکی از ترندترین و محبوب ترین تجهیزات آرایش مو بدل شده است. در این مطلب ضمن معرفی برس حرارتی و آنالیز مزایای آن، نکاتی که باید در زمان خرید برس حرارتی مدنظر قرار دهید را برایتان توضیح می دهیم و پس از آن به معرفی برترین برس حرارتی موجود در بازار می پردازیم. همراه ما باشید.

راهنمای خرید برترین برس حرارتی؛ نکات مهم و معرفی برترین های بازار

برس حرارتی چیست؟

برس حرارتی از نظر ظاهری بسیار شبیه به برس های معمولی است، با این تفاوت که آن را به برق وصل می کنید و با گرم شدن صفحه برس و دندانه ها می توانید با برس کشیدن موهایتان آن ها را با حرارت خشک کنید، صاف کنید یا حالت بدهید. البته بعضی از مدل های برس حرارتی قابلیت پخش باد گرم را نیز دارند. برس حرارتی می تواند هم زمان کار سشوار و اتوی مو را برایتان انجام دهد و ضمن ازبین بردن وز موها، آن ها را صاف و براق کند. در واقع با برس حرارتی می توانید کار براشینگ موها را بدون استفاده از سشوار انجام دهید.

برس های حرارتی به علت کاربری آسان و چندکاره بودنشان، به یکی از ترندهای محبوب بازار تبدیل شده اند و برندهای معتبر بسیاری فراوری این محصول پرطرف دار را در لاین فراوری محصولاتشان قرار داده اند.

استفاده از برس حرارتی چه مزایا و معایبی دارد؟

همچون بسیاری از تجهیزات آرایشی برس حرارتی نیز مزایا و معایبی دارد که باید پیش از انتخاب این محصول آن ها را در نظر بگیرید. در این بخش از مطلب مزایا و معایب برس های حرارتی را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

مزایای برس حرارتی

  • حرارت در برس های حرارتی نسبت به ابزارهای دیگر مانند اتو مو کمتر است، در واقع هنگام استفاده از اتو مو، موهایتان بین دو سطح صاف داغ قرار می گیرد در حالی که حرارت در برس های حرارتی بین صفحه برس و دندانه ها توزیع می گردد و در نتیجه موهایتان بر اثر حرارت آسیب کمتری می بینند. همین مسئله باعث می گردد برس حرارتی برای موهای شنماینده و نازک نسبت به اتو مو وسیله مناسب تری باشد.
  • برس حرارتی یک وسیله چندکاره است و هم زمان کار سشوار، برس و اتوی مو را برایتان انجام دهد. حمل این دستگاه برای مسافرت هم بسیار آسان است و به جای حمل سشوار می توانید این وسیله چندکاره را همراه خود ببرید.
  • استفاده از برس حرارتی بسیار آسان است و نسبت به سشوار و اتو وقت کمتری از شما می گیرد. با استفاده از این محصول دیگر نیازی نیست موهایتان را چند قسمت کنید و سشوار بکشید. به آسانی می توانید پس از حمام زمانی که رطوبت موهایتان تا حدی گرفته شد موهایتان را برس بکشید و آن ها را خشک و صاف کنید.
  • افزایش حجم مو یکی از مزایای برس حرارتی نسبت به اتوی مو است. احتمالاً این نکته را متوجه شده اید که در زمان استفاده از اتوی مو حجم موهایتان کمتر به نظر می رسد؛ چرا که موها بین دو صفحه داغ تحت فشار قرار می گیرد. زمانی که از برس حرارتی استفاده می کنید موها بین دندانه های برس حرارتی حرکت می نمایند و حجمشان بیشتر می گردد؛ بنابراین اگر موهایی نازک یا کم پشت دارید و می خواهید موهایتان حجم بیشتری بگیرد برس حرارتی برایتان وسیله بسیار مناسبی است.

معایب برس حرارتی

هر چند برس حرارتی می تواند وز موهایتان را تا حد زیادی رفع کند و آن ها را صاف تر کند؛ اما حتی اگر برترین مدل برس حرارتی را بخرید باز هم این دستگاه نسبت به بیگودی برقی و اتو مو کارایی اش کمتر است چرا که حرارت کمتری فراوری می نماید. به عنوان مثال برس حرارتی نمی تواند مانند فرنماینده های برقی موهایتان را کاملاً فر کند یا مانند اتو مو باعث گردد حتی موهای فر و مجعد هم کاملاً صاف شوند.

اگر می خواهید موهایتان فر یا کاملاً صاف گردد بهتر است به سراغ اتو مو یا فرنماینده های برقی مو بروید. اگر می خواهید موهایتان به طور دائمی صاف گردد می توانید روش هایی مانند کراتینه یا ریباندینگ مو را امتحان کنید.

برای انتخاب و خرید برترین نوع برس حرارتی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر می خواهید برترین برس حرارتی مو را بخرید نکات مهمی وجود دارد که باید آن ها را هنگام انتخاب محصول در نظر بگیرید. در این بخش از مطلب این نکات مهم را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

مدل برس حرارتی

انتخاب مدل برس حرارتی بستگی به نوع موهای شما دارد و این که دوست دارید موهایتان را چطور حالت بدهید. برس های حرارتی مدل های مختلفی دارند؛ برس های حرارتی صاف نماینده مو که شبیه برس های پارویی هستند می توانند موهایتان را صاف نمایند. این نوع برس ها از یک سطح صاف تشکیل شده اند و دندانه ها روی این سطح صاف قرار دارند. این برس تا حدی می تواند به موهایتان حالت بدهد؛ اما بیشتر برای صاف کردن مو طراحی شده است.

برس های حرارتی گرد یا لوله ای گزینه های مناسبی برای شکل دادن، حالت دهی و موج دادن به موها هستند و اگر می خواهید فر درشت هم در موهایتان داشته باشید این مدل برس مو می تواند برترین نوع برس حرارتی برای شما باشد. هر دوی این برس ها می توانند وز موها را از بین ببرند.

اگر موهای فر و موج دار دارید و می خواهید فر و موج موهایتان مرتب تر به نظر بیاید و وز موهایتان نیز رفع گردد به سراغ برس گرد بروید. اگر می خواهید موهایتان صاف گردد و نمی خواهید موج یا فر در موهایتان ایجاد کنید برس حرارتی تخت برایتان بهتر است. اگر هم دوست دارید بعضی از اوقات موهایتان حالت دار و فردار و گاهی صاف باشد می توانید برس حرارتی را بخرید که چندین سری قابل تعویض دارد.

جنس صفحات و دنده های برس حرارتی

برترین برس های حرارتی موجود در بازار بدنه ای مقاوم به حرارت دارند. برترین جنس صفحه برس حرارتی شامل سرامیک، تولوئن، تیتانیوم و تورمالین است. جنس دنده های برس حرارتی هم اهمیت دارد. دنده های برس های حرارتی معمولاً فلزی هستند و روکش سرامیک دارند. از خرید دستگاه هایی که دندانه های بدون روکش مناسب دارند خودداری کنید.

پهنای برس حرارتی

برس های حرارتی صفحه تخت در چندین مدل پهن، میانه و باریک در بازار موجود هستند. این که کدام نوع برس حرارتی را انتخاب کنید بستگی به حجم و طول موهایتان دارد. اگر موهای بلند دارید برس های حرارتی پهن برای شما مناسب اند اما اگر موهایی میانه و کوتاه دارید بهتر است به سراغ برس های حرارتی با پهنای میانه و باریک بروید. البته کسانی که موهای بلند دارند هم می توانند از برس هایی با پهنای میانه و باریک استفاده نمایند اما برس پهن برای موهای کوتاه کارایی ندارد.

قابلیت تنظیم دما

برس حرارتی که خریداری می کنید بهتر است دارای قابلیت تنظیم دما باشد. هر چه موهایتان ضخیم تر باشد می توانید از دمای بالاتری برای صاف کردن و حالت دادن به موهایتان بهره ببرید. اگر موهایتان شنماینده و نازک است بهتر است دما را پایین تر بیاورید. از طرف دیگر هر چه دمای دستگاه بالاتر باشد قابلیت صاف نمایندگی آن بیشتر است.

گاهی از اوقات شما نمی خواهید موهایتان کاملاً صاف گردد و ترجیح می دهید حرارت کمتری به موهایتان بدهید. اگر دستگاهی که خریداری می کنید قابلیت تنظیم در یک بازه متنوع دمایی را داشته باشد برس حرارتی کاربری بهتری برای شما خواهد داشت. نکته دیگری که هنگام انتخاب برس حرارتی باید در نظر داشته باشید زمان گرم شدن دستگاه است. هر چه این زمان کوتاه تر باشد سریع تر می توانید از محصول بهره ببرید.

قابلیت خاموشی اتوماتیک

قابلیت خاموشی اتوماتیک یکی از دیگر ویژگی هایی است که برای انتخاب برترین برس حرارتی باید در نظر بگیرید. اگر یادتان برود وسایل حرارتی مانند برس حرارتی و اتو مو را خاموش کنید حرارت این دستگاه ها ممکن است باعث آتش سوزی گردد. قابلیت خاموشی اتوماتیک باعث می گردد دستگاه امنیت بالاتری داشته باشد و در مصرف انرژی هم صرفه جویی گردد.

نمایشگر

برای این که استفاده از دستگاه برایتان راحت تر باشد بهتر است برس حرارتی که خریداری می کنید دارای نمایشگر باشد تا بتوانید راحت تر دمای دستگاه را تنظیم کنید.

فناوری یون ساز

یون ها دارای بارهای مثبت و منفی هستند. بار مثبت موجود در موها باعث می گردد موها دیرتر خشک شده و وز دار شوند. بعضی از حرارت دهنده های مو دارای تکنولوژی یونیزاسیون هستند و می توانند با ایجاد یون منفی، بار مثبت موجود در موها را خنثی نمایند. بار منفی ایجاد شده در فرایند یونیزاسیون با قطرات آب موجود روی ساقه های مو برخورد می نماید و باعث می گردد این قطرات زودتر شکسته و تبخیر شوند. در نتیجه تجهیزات حرارتی که دارای این قابلیت هستند می توانند موها را سریع تر خشک نموده و از وزشدن موها نیز جلوگیری نمایند.

البته باید در نظر داشته باشید که قابلیت یونیزاسیون دستگاه برای کسانی که موهایی بسیار نازک دارند مناسب نیست و بچه ها هم نباید از این نوع دستگاه ها استفاده نمایند.

ارگونومیک بودن دستگاه

ارگونومیک بودن دستگاه هم یکی از مواردی است که در انتخاب برترین برس حرارتی باید به آن توجه کنید. دستگاه نباید بیش از حد سنگین باشد تا به راحتی بتوانید از آن بهره ببرید. دسته برس حرارتی باید کاملاً استاندارد طراحی شده باشد تا بتوانید به راحتی آن را در دست بگیرید و هنگام برس زدن دستتان خسته نگردد.

سیم گردان بلند با قابلیت چرخش 360 درجه

طراحی برس حرارتی باید به شکلی باشد که بدون گره خوردن سیم دستگاه بتوانید تمام موهای سرتان را برس بکشید. یکی از ویژگی هایی که در هنگام خرید برس حرارتی باید به آن توجه کنید سیم گردان دستگاه است که باید قابلیت چرخش 360 درجه را داشته باشد تا بتوانید برس را به راحتی بچرخانید و بهره ببرید.

معرفی برترین برس حرارتی موجود در بازار

در بخش های قبلی مطلب نکات مهم برای انتخاب برترین مدل برس حرارتی را برایتان توضیح دادیم. اما برترین مارک برس حرارتی موجود در بازار کدام است؟ در این بخش از مطلب 7 مدل از پرفروش ترین و برترین برس های حرارتی موجود در بازار را برایتان معرفی خواهیم کرد. برای خرید اتو و حالت دهنده مو و بعلاوه مقایسه قیمت و آنالیز برترین برس های حرارتی موجود در بازار می توانید به فروشگاه خبرنگاران مراجعه کنید.

برس حرارتی بابلیس مدل HSB100E؛ برترین برند برس حرارتی موجود در بازار

محتمل است نام برند محبوب به خاطر اتوموهای پرطرفدارش به گوشتان خورده باشد چرا که برند بابلیس جزو محبوب ترین برندهای فراوری نماینده اتو مو و بیگودی برقی است.

برس حرارتی بابلیلیس مدل HSB100E دارای 126 عدد دندانه است که به صفحه سرامیکی برس متصل شده اند و کار حالت دهی موها را به برترین شکل انجام می دهند. این برس حرارتی که دسته ای ارگونومیک و کارآمد دارد، دارای قابلیت تنظیم دماست و در سه درجه حرارتی، 180، 190 و 200 درجه سانتی گراد تنظیم می گردد. دستگاه دارای دو خروجی یون، سیم گردان با قابلیت چرخش 360 درجه و نمایشگر LED هم هست.

برس حرارتی فیلیپس

برس حرارتی فیلیپس مدل BHH880 دیگر محصولی است که فهرست برترین برس حرارتی موجود در بازار به آن پرداخته ایم. برند نام آشنا و محبوب فیلیپس به عنوان یکی از برترین برندهای فراورینماینده لوازم برقی در دنیا مطرح است. برس حرارتی فیلیپس مدل BHH880 که یکی از پرفروش ترین برس های حرارتی در بازار دنیای است، دارای فناوری ترموپرفکت است. این فناوری پیشرفته در کنار عملکرد قطعات این برس، سلامتی کامل موهای شما را تضمین نموده، وز مو را از بین می برد و موهایتان را صاف می نماید.

این محصول که از جنس سرامیک تورمالین است پس از روشن شدت ظرف مدت 50 ثانیه گرم شده و در دو حالت 170 و 200 درجه سانتی گراد تنظیم می گردد.

طراحی سه گانه و پهن این برس حرارتی باعث می گردد موهایتان به خوبی جدا شوند و پوست سرتان در حین شانه زدن آسیب نبیند. این برس حرارتی دارای چراغ نشانگر آماده به کار، و سیم گردان با قابلیت چرخش 360 درجه است. به خاطر داشته باشید که این نوع برس حرارتی جزو برس های کاملاً پهن طبقه بندی می گردد و برای موهای بلند مناسب است.

برس حرارتی جیمی مدل GM-2972؛ پرفروش ترین برس حرارتی در فروشگاه خبرنگاران

برند جیمی یکی از پرفروش ترین برندهای چینی است که به فراوری لوازم برقی می پردازد. برس حرارتی جیمی مدل GM-2972 یکی از پرطرف دارترین و برترین برس حرارتی های این برند است که در حال حاضر پرفروش ترین برس حرارتی در فروشگاه خبرنگاران محسوب می گردد. یکی از ویژگی های خاص این برس حرارتی این است که بیشینه دمای دستگاه تا 400 درجه سانتی گراد می رسد و می تواند موها چندین برابر دیگر مدل های برس حرارتی صاف کند.

این دستگاه فناوری فراوری یون دارد، جنس بدنه از سرامیک است و دارای سیم گردان با قابلیت چرخش 360 درجه نیز هست. قابلیت تنظیم دما، نمایشگر LCD و دسته ارگونومیک کاربردی دیگر ویژگی های مناسب این دستگاه محسوب می شوند.

برس حرارتی صاف نماینده مو پرومکس مدل 8000

این برس حرارتی که یکی از محبوب ترین برس های حرارتی موجود در بازار است و بسیاری از ویژگی های یک برس حرارتی فوق العاده را دارد. برس حرارتی صاف نماینده مو مدل 8000 از برند محبوب و پرفروش پرومکس از جنس سرامیک تورمالین است و قابلیت تنظیم دما از 200 تا 220 درجه سانتی گراد را دارد. این دستگاه ظرف مدت 30 ثانیه گرم می گردد، دارای نمایشگر LCD است، قابلیت خاموشی اتوماتیک دارد و دارای فناوری یون ساز هم هست. پهنای دستگاه میانه است و برای موهای بلند تا میانه می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برس حرارتی رومئو مدل RM-7575

برس حرارتی رومئو مدل RM-7575 دیگر پیشنهاد ما به شماست. یکی از برترین ویژگی های این برس حرارتی این است که می توانید آن را روی 11 دمای مختلف در بازه حرارتی 450 تا 950 درجه فارنهایت تنظیم کنید. زمانی که دستگاه را روشن می کنید ظرف مدت 30 ثانیه داغ می گردد و پس از 90 ثانیه به حداکثر دما می رسد. صفحات دستگاه از جنس سرامیک است و قابلیت خاموشی اتوماتیک، نمایشگر LCD ، قابلیت خاموشی اتوماتیک و سیم گردان هم دارد.

برس حرارتی سوکانی مدل SK-1922

برند سوکانی جزو برترین برندهای فراورینماینده برس حرارتی محسوب می گردد و برس حرارتی سوکانی مدل SK-1922 D یک نوع برس گرد است که برای حالت دادن و موج دار کردن موها یک گزینه بسیار عالی محسوب می گردد. این برس سه کاره است و قابلیت پخش باد گرم را نیز دارد. جنس صفحه دستگاه از سرامیک است و سیم گردان با قابلیت چرخش 360 درجه نیز دارد.

برس حرارتی سوکانی مدل SK-1008؛ برترین برس حرارتی مالی

برند سوکانی یک مدل برس حرارتی بسیار محبوب و مالی هم دارد که جزو پرفروش ترین برس های حرارتی در بازار ایران محسوب می گردد. اگر در پی یک مدل مقرون به صرفه و مالی اما باکیفیت می شد این دستگاه برایتان بسیار مناسب خواهد بود. جنس صفحات این برس حرارتی از سرامیک پیشرفته است؛ قابلیت تنظیم دما بین 220 تا 240 درجه سانتی گراد را دارد و دارای سیم گردان با قابلیت 360 درجه هم هست.

کلام انتهای

در این مطلب راهنمای کامل و جامع انتخاب و خرید برترین برس حرارتی را برایتان ارائه کردیم. امیدواریم توضیحات ارائه شده در این مطلب برایتان سودمند باشد و بتوانید برترین محصول را برای خود انتخاب کنید. در انتها چندین نکته مهم برای استفاده درست از برس حرارتی را برایتان توضیح داده ایم.

  • برس حرارتی را روی موهای کاملاً خشک و کاملاً خیس استفاده نکنید. برای این که برترین نتیجه را بگیرید بهتر است موهایتان تا 20 درصد رطوبت داشته باشد.
  • پیش از استفاده از برس حرارتی یا هر وسیله حرارتی دیگر از محصولاتی که برای حفاظت از مو در برابر حرارت فرموله شده اند بهره ببرید. در این مرحله استفاده از می تواند از آسیب وارده به موها بر اثر حرارت پیشگیری کند.
  • پس از استفاده از برس حرارتی از محصولات مراقبتی مو مانند انواع لوسیون و روغن مو بهره ببرید.
  • حرارت دادن مو به صورت روزانه باعث آسیب به موها می گردد بنابراین برس حرارتی را هر روز استفاده نکنید، چرا که موها نیاز به ریکاوری دارند.
  • موهایتان را در هنگام برس زدن بیش از حد نکشید. سعی کنید آرام و باحوصله برس بکشید.

منابع: argonaia, goodhousekeeping, hairhouse

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 خرداد 1403 بروزرسانی: 11 خرداد 1403 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1827

به "راهنمای خرید برترین برس حرارتی؛ نکات مهم و معرفی برترین های بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید برترین برس حرارتی؛ نکات مهم و معرفی برترین های بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید