وقوع رگبار و رعد وبرق در برخی استان ها

به گزارش بازی های اندروید، سازمان هواشناسی با صدور هشداری زرد نسبت به وقوع رگبار شدید باران و رعد و برق گاهی توام با تندبادهای لحظه ای و خیزش گرد و غبار محلی، کاهش دما به طور متوسط 6 تا 10 درجه سلسیوس و احتمال بارش برف در قلل سبلان و رشته کوه البرز مرکزی خبر داد.

وقوع رگبار و رعد وبرق در برخی استان ها

به گزارش خبرنگاران، براساس هشدار سازمان هواشناسی فعالیت سامانه بارشی امروز (14مهر) در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، تهران، البرز، همدان، مرکزی، قم، کردستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، شمال خراسان رضوی، سمنان، برخی مناطق در خوزستان، نیمه شرقی و مناطق مرتفع استان بوشهر، ارتفاعات جنوب یزد و ارتفاعات کرمان پیش بینی می َشود.

تداوم این شرایط جوی فردا (15 مهر ماه) در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، تهران، البرز، همدان، مرکزی، قم، کردستان، لرستان، سمنان، شرق کرمانشاه، برخی مناطق در استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی، نیمه شرقی و مناطق مرتفع استان بوشهر، ارتفاعات جنوب یزد، ارتفاعات و نیمه شمالی کرمان رخ خواهد داد.

فعالیت این سامانه روز چهارشنبه (16 مهر ماه) در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، زنجان، قزوین، تهران، قم، مرکزی، البرز، خراسان شمالی و ارتفاعات خراسان رضوی و برخی مناطق در استان های کردستان، لرستان و شمال اصفهان دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین رگبار شدید باران و رعدوبرق پنج شنبه (17 مهر ماه) در استان های خراسان شمالی، گیلان، مازندران، گلستان، زنجان، قزوین، تهران، البرز، سمنان، کردستان، مرکزی و برخی مناطق در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و روز جمعه (18 مهر ماه) در استان های گیلان، مازندران، گلستان، تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی، زنجان، شرق کردستان و برخی مناطق در سمنان پیش بینی می شود.

در چنین شرایطی احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها، احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، احتمال آبگرفتگی و برخورد صاعقه و اختلال تردد در جاده های کوهستانی دور از انتظار نخواهد بود. از این رو خودداری از اتراق، تردد و چرای دام در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها، بازگشایی آبروها، اجتناب از صعود به ارتفاعات بویژه سبلان و البرز مرکزی و اتخاذ تمهیدات لازم برای مراقبت از محصولات کشاورزی و باغداری، گلخانه ای و دامی توصیه می شود.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 759

به "وقوع رگبار و رعد وبرق در برخی استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع رگبار و رعد وبرق در برخی استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید