پدینگتون 2 عنوان بهترین فیلم تاریخ از نظر منتقدان را از دست داد

به گزارش بازی های اندروید، فیلم پدینگتون 2 با دریافت امتیاز 100 از 100 در پایگاه راتن تومیتوز بر اساس 245 آنالیز عنوان بهترین فیلم تاریخ از نظر منتقدان را از آن خود نموده بود، اما به تازگی یک نقد منفی برای این فیلم به ثبت رسیده که این صندلی را از چنگ پدینگتون درآورده است.

پدینگتون 2 عنوان بهترین فیلم تاریخ از نظر منتقدان را از دست داد

همشهری کین سال ها با داشتن امتیاز 100 از 100 در بخش بهترین فیلم های تاریخ سینما در راتن تومیتوز قدرت نمایی می کرد. البته چند فیلم دیگر از جمله چهارصد ضربه از فرانسوا تروفو، ریو براوو از هاوارد هاکس، 12 خشمگین از سیدنی لومت و حتی چهارشنبه سوری از اصغر فرهادی امتیاز کامل را در راتن تومیتوز دریافت نموده اند، اما به خاطر مقبولیت بسیار زیاد همشهری کین نزد سینمادوستان حرفه ای و تعداد بیشتر نقدهای مثبت به ثبت رسیده برای آن در قیاس با فیلم های ذکر شده از نخستین ساخته اورسن ولز همیشه به عنوان بهترین فیلم تاریخ از لحاظ امتیاز منتقدان یاد می شد. همشهری کین بر اساس 115 آنالیز امتیاز 100 از 100 را کسب نموده بود در حالی که به عنوان نمونه چهارشنبه سوری یا ریو براوو به ترتیب با 44 و 43 نقد به جمع بهترین فیلم های تاریخ راه پیدا نموده اند. اما ثبت نقد قدیمی شیکاگو تریبون (Chicago Tribune) نوشته مِی تینی (Mae Tinee) که 80 سال پیش نوشته شده در راتن تومیتوز، امتیاز همشهری کین را به 99 از 100 کاهش داد.

پس از همشهری کین نوبت به پدینگتون 2 رسید تا در صندلی بهترین فیلم از نظر منتقدان در پایگاه راتن تومیتوز قرار بگیرد، اما صدرنشینی این خرس دوست داشتنی چندان طولانی نبود و با ثبت آنالیز منفی ادی هریسون منتقد وبسایت Film-Authority امتیاز پدینگتون 2 به 99 از 100 کاهش پیدا نموده است. هریسون در بخشی از نقد خود دو هر دو فیلم پدینگتون را فاقد عناصر جذاب و هم دلی برانگیز خوانده و نسخه دوم را با صفاتی مانند یک فیلم مضحک و اثری ساختگی و مصنوعی توصیف نموده است. هم اکنون انیمیشن داستان اسباب بازی 2 (Toy Story 2) با دریافت امتیاز 100 از 100 بر اساس 169 آنالیز تحسین شده ترین فیلم از نظر منتقدان در راتن تومیتوز است.

شایان ذکر است در پایگاه راتن تومیتوز فیلم های سینمایی نمره ای از 0 تا 100 دریافت می نمایند. به این صورت که تمامی نقدهای نوشته شده توسط منتقدان باسابقه جمع آوری شده و درصد تعداد نقدهای مثبت نسبت به کل نقدها محاسبه می شود. همچنین نمرات و نظرات منتقدان سرشناس نظیر راجر ایبرت، دژان تامسون، استیون هانتر، اوون گلیبرمن، لیسا شوارزبام، پیتر ترورس و مایکل فیلیپس به صورت جداگانه آنالیز می شود و از نظرات این منتقدان برای نمره کلی فیلم هم استفاده می شود.

شما کدام فیلم را لایق عنوان بهترین فیلم تاریخ می دانید؟ نظرات خود در این خصوص را با ما و سایر کاربران خبرنگاران مگ به اشتراک بگذارید.

منبع: Collider

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1192

به "پدینگتون 2 عنوان بهترین فیلم تاریخ از نظر منتقدان را از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدینگتون 2 عنوان بهترین فیلم تاریخ از نظر منتقدان را از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید