پیامک های پاک شده در اندروید را بازیابی کنید

به گزارش بازی های اندروید، زومیت نوشت: اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می کنید و به هردلیلی پیامک مهمی را حذف نموده اید، با مطالعه این آموزش می توانید آن را بازیابی کنید.

پیامک های پاک شده در اندروید را بازیابی کنید

حتماً برای شما هم پیش آمده که پیغامک مهمی را به طور ناخواسته از موبایل اندرویدی تان پاک نموده اید و حالا می خواهید آن را بازیابی کنید. در چنین شرایطی، اگر از اطلاعات تان نسخه پشتیبان تهیه نموده باشید، خیلی راحت و سریع می توانید پیغام هایتان را بازیابی کنید اما اگر تا به امروز هیچ نسخه پشتیبانی از اطلاعاتتان ایجاد ننموده اید هم مسئله ای نیست؛ نرم افزارهای شخص ثالث به یاری شما می آیند.

درصورت حذف پیغام ها در اندروید، چه راه هایی برای بازیابی آن ها وجود دارد؟

به طور کلی، برای بازیابی پیغامک های پاک شده در سیستم عامل اندروید، 2 راه وجود دارد:

  • اگر قبل از حذف پیغام ها، از اطلاعاتتان یک نسخه پشتیبان تهیه نموده باشید، خیلی سریع و راحت می توانید آن ها را بازیابی کنید. لازم به ذکر است برای استفاده از این روش، باید گوشی یا تبلت اندرویدی تان را یک بار به تنظیمات کارخانه بازگردانید.
    • اگر قبل از حذف پیغام ها، هیچ نسخه پشتیبانی از اطلاعات تان ایجاد ننموده اید و حالا قصد بازیابی پیغام های پاک شده را دارید، جای نگرانی نیست؛ می توانید از نرم افزارهای شخص ثالث که به این منظور پیشرفته اند یاری بگیرید.

راهنمای گام به گامِ بازیابی پیغامک در اندروید برای هر موبایل یا تبلتی فرق دارد و هدف از نگارش مقاله حاضر، آشنایی شما با روش های کلی بازیابی پیغامک(SMS) و پیغام های چندرسانه ای(MMS) پاک شده در سیستم عامل اندروید است.

بازیابی پیغامک های پاک شده به یاری نسخه پشتیبان

در صورت فعال سازی قابلیت ایجاد نسخه پشتیبان Google Drive در گجت های اندرویدی می توان بسیاری از اطلاعات نظیر تصاویر، فایل ها و پیغامک ها را بعد از حذف، بازیابی کرد. البته بزرگ ترین معضل استفاده از نسخه های پشتیبان و بازیابی اطلاعات به یاری آن ها، لزوم بازگردانی تنظیمات به تنظیمات کارخانه (ریست فکتوری) است؛ چراکه با انجام این کار، اطلاعاتی که در نسخه پشتیبان وجود نداشته باشند، حذف خواهند شد و تنها راه مقابله با آن، ایجاد نسخه پشتیبان از تمام اطلاعات موجود در گوشی یا تبلت است.

برای انجام ریست فکتوری، وارد تنظیمات (Setting) شوید و مطابق تصویر زیر، روی سیستم (System) کلیک کنید.

در صفحه مربوط به تنظیمات سیستم، روی گزینه های تنظیمات یا همان Reset Options کلیک کنید.

در این صفحه (گزینه های تنظیمات) روی بازگردانی به تنظیمات کارخانه (Erase All Data) کلیک کنید.

توجه داشته باشید که با کلیک روی این گزینه، تمام اطلاعات موجود در موبایل یا تبلت اندرویدی شما پاک خواهد شد.

بعد از کلیک روی گزینه بازگردانی به تنظیمات کارخانه، راهنمای گام به گامِ مربوط به تنظیم مجدد سیستم عامل اندروید به شما نمایش داده خواهد شد. بعد از اتمام این مرحله و آغاز به کارِ مجدد سیستم عامل، از اکانت گوگل که حاوی نسخه پشتیبان اطلاعات است برای ورود (Sign in) دوباره بهره ببرید. در مرحله بعد، اطلاعاتی که می خواهید بازیابی شوند را انتخاب کنید. این اطلاعات می تواند شامل تصاویر، پیغامک ها و فایل های شخصی باشد. در این مرحله، دیگر لازم نیست کاری انجام دهید و سیستم عامل به صورت اتوماتیک تمام اطلاعاتی را که انتخاب نموده اید بازیابی می نماید و به محض راه اندازی دوباره موبایل یا تبلت می توانید به پیغامک هایی که ناخواسته پاک نموده بودید دسترسی داشته باشید.

بازیابی پیغامک های پاک شده بدون نسخه پشتیبان

اگر اهمیت نسخه پشتیبان را دست کم گرفته بودید یا بنا به هردلیلی از اطلاعات تان نسخه پشتیبان تهیه ننموده اید، هنوز هم روزنه امیدی برای بازیابی پیغامک ها به یاری نرم افزارهای شخص ثالث وجود دارد.

خوشبختانه امروزه نرم افزارهای زیادی برای بازیابی اطلاعات ازدست رفته در گجت های هوشمند وجود دارد. Dr. Fone Android Data Recovery و PhoneRescue دو مورد از برترین ابزارها برای برگرداندن پیغامک ها در اندروید هستند. این نرم افزارها برای بازگردانی اطلاعات، تمام فایل ها و داده های موجود در سیستم عامل را رصد می نمایند و در صورت یافتن هر نشانه ای از پاک شدن اطلاعات، آن را به شما نمایش داده و امکان انتخاب موارد برای بازگردانی را در اختیار شما قرار می دهند. تقریباً روش کار همه نرم افزارهای بازگردانی اطلاعات در اندروید به همین صورت بوده و عملکرد اغلب آن ها قابل قبول است.

توجه داشته باشید که برخی از این برنامه ها رایگان نیستند و برای استفاده از آن ها باید هزینه های هنگفتی پرداخت کنید. از این گذشته، هیچ تضمینی برای بازیابی کامل پیغامک ها وجود ندارد؛ اما مادامی که از اطلاعات تان نسخه پشتیبان تهیه ننموده اید، این نرم افزارها تنها راه چاره به حساب می آیند!

پیشگیری بهتر از درمان است؛ ایجاد نسخه پشتیبان از اطلاعات به یاری Google One Backup

اگر جزو افراد خوش شانسی هستید که هنوز اطلاعات مهم تان در معرض خطر پاک شدن قرار نگرفته، توصیه می کنیم با فعال سازی Google One Backup یک نسخه پشتیبان از تمام اطلاعات موجود در گجت اندرویدی تان ایجاد کنید. خوشبختانه فعال سازی این قابلیت به هیچ عنوان سخت نیست و در زمان بسیار کوتاهی می توانید آن را انجام دهید.

برای این کار، ابتدا وارد تنظیمات (Setting) شوید و روی سیستم (System) کلیک کنید.

اکنون با کلیک روی Backup وارد تنظیمات مربوط به ایجاد نسخه پشتیبان شوید.

اکنون اگر گزینه مربوط به Backup by Google One غیر فعال بود، آن را فعال کنید.

با انجام این کار، آموزش گام به گامِ ایجاد نسخه پشتیبان از اطلاعات به شما نمایش داده می گردد که با دنبال کردن آن می توانید داده های مورد نیازتان را انتخاب نموده و یک نسخه پشتیبان از آن ایجاد کنید. خوشبختانه با فعال سازی این قابلیت، اطلاعات شما به طور مرتب در سرورهای گوگل ذخیره می شوند و درواقع همواره می توانید به نوترین نسخه از اطلاعات تان دسترسی داشته باشید. بزرگ ترین مزیت استفاده از نسخه پشتیبان گوگل، امکان بازیابی اطلاعات پاک شده و دسترسی به اطلاعات در صورت سرقت موبایل یا تبلت اندرویدی تان است.

این تنظیمات در نسخه های نو اندروید و بیشتر موبایل های اندرویدی وجود دارد؛ اما بااین حال ممکن است در برخی موبایل ها که به وسیله کمپانی های ناآشنا فراوری شده اند وجود نداشته باشد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 مهر 1402 بروزرسانی: 5 مهر 1402 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1812

به "پیامک های پاک شده در اندروید را بازیابی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامک های پاک شده در اندروید را بازیابی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید