کدام کشو رها بالاترین ذخایر طلای دنیا را دارند؟

به گزارش بازی های اندروید، تهران (پانا)- اندازه ذخایر ارزی خارجی و طلای روسیه به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده و حالا پس از چین، ژاپن، سوئیس و هند پنجمین ذخایر بزرگ در دنیا است.

کدام کشو رها بالاترین ذخایر طلای دنیا را دارند؟

به گزارش راشاتودی، طبق بازرسی اجرا شده به وسیله اتاق حسابرسی روسیه، اندازه ذخایر ارزی خارجی و طلای این کشور به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده و حالا پس از چین، ژاپن، سوئیس و هند پنجمین ذخایر بزرگ در دنیا است.

اتاق حسابرسی روسیه در جدیدترین گزارش خود خاطرنشان کرد: حجم ذخایر بین المللی روسیه تا 1 سپتامبر از 618.2 میلیارد دلار فراتر رفته است که این یک رکورد تاریخی است. از ابتدای 2015 تا کنون اندازه ذخایر ارزی خارجی و طلای روسیه 235 میلیارد دلار رشد نموده است.

این نهاد خاطرنشان کرد در سال های اخیر روسیه به طور ملموسی سهم طلا در اندازه این ذخایر را افزایش داده است و آن را از 7.4 درصد در ابتدای 2014 به 23.3 درصد در دسامبر 2020 رسانده است.

به علاوه طلا و ارز خارجی در ذخایر روسیه ارزهای با حق صدور ویژه (اس دی آر: ارزهای معین شده به عنوان ارزهای ذخیره دنیای) هم رشد نموده اند. ذخایر اس دی آر روسیه در پی توزیع 650 میلیارد دلار از این ارزها به وسیله صندوق بین المللی پول بین کشورهای عضو، از 7 میلیارد دلار به 24.6 میلیارد دلار افزایش یافت. سهم روسیه از توزیع صندوق حدود 18 میلیارد دلار شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1368

به "کدام کشو رها بالاترین ذخایر طلای دنیا را دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشو رها بالاترین ذخایر طلای دنیا را دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید