4 نوع سردرد خاص که کمتر کسی درباره شان می داند

به گزارش بازی های اندروید، خبرنگاران :در بین انواع بیماری ها، سردرد یکی از عارضه هایی است که می تواند بروز آن ناشی از طبع و مزاج تان باشد.

4 نوع سردرد خاص که کمتر کسی درباره شان می داند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، سردرد از جمله عارضه های است که بیشتر افراد با آن درگیر هستند و حداقل یک بار آن را تجربه نموده اند. سردرد هم مانند دیگر بیماری ها انواع مختلفی دارد که در بروز آن عوامل و مختلفی دخیل هستند. یکی از دلایل اصلی بروز سردرد، عدم آگاهی نسبت به مزاج مان خواهد بود. بر اثر مزاج سردرد ها به 4 دسته تقسیم می شوند که دلایل ایجاد و راه های درمانی هرکدام نسبت به یک دیگر متفاوت نیز است.

سردرد صفراوی

این نوع سردرد بیشتر در بین آقایان رایج است. این عارضه بیشتر در قسمت پیشانی و چشم احساس می گردد. سردرد های صفراوی در اثر گرما و یا استشمام عطر های گرم تشدید می شوند. در طب سنتی برای درمان این نوع ازسردرد ها مصرف سکنجبین، آب پرتقال، آب نارنج، آب لیمو و استشمام سرکه بسیار توصیه شده است.

سردرد دموی

این نوع از سردرد هم بیشتر بین آقایان شایع است. درد از قسمت پیشانی شروع می گردد و به مرور کل سر را فرا می گیرد. این نوع از سردرد به صورت نبض در قسمت شقیقه ها ظاهر خواهد شد.

در سردرد های دموی گرما، عصبانیت و همچنین استشمام عطر های گرم به تشدید این بیماری دامن می زند. در طب سنتی برای درمان این نوع از سردرد ها توصیه می گردد تا ماهی یک بار حجامت عام و حجامت سر، انجام گردد.

سردرد بلغمی

اگر سردردتان از ناحیه گردن و پشت سر شروع شد بهتر است بدانید که سردردتان بلغمی بوده که معمولا این نوع از سردرد با حالت تهوع همراه است.

این سردرد کاملا برخلاف دو نوع دیگر است. بیشتر در بین بانوان رایج است و نه تنها با بو های گرم تشدید نمی گردد بلکه این نوع از بو ها سبب آرامش افراد خواهد شد اما عواملی که سبب بروز این دسته از سردرد ها می گردد اضطراب، استرس و مصرف انواع سردی هاست.

مصرف شیره انگور در هفته 5 بار در وعده صبحانه، روغن تراپی با روغن کنجد روی ملاج سر، حجامت و مصرف ترکیب روغن رازیانه و عسل به هنگام خواب برای رهایی از این نوع از سر درد مفید است.

سردرد سوداوی

این نوع از سردرد معمولا تمام سر را درگیر می نماید. علت آن صدا های زیاد و بلند، عصبانیت، شلوغی، آلودگی هوا و استرس از جمله عوامل تشدید دهنده آن است اما قرار دریافت در مکانی تاریک به آرام شدن سردردتان یاری می نماید. بروز این نوع از سردرد بین زنان و مردان برابر است. مصرف سکنجبین، ماساژ پنجه پا، شانه زدن مو باشانه زبر و حجامت در بهبود این نوع سردرد موثر است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 762

به "4 نوع سردرد خاص که کمتر کسی درباره شان می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 نوع سردرد خاص که کمتر کسی درباره شان می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید