آخرین خبرها از رفع محدودیت چک برگشتی متقاضیان و ضامن ها برای وام کرونا

به گزارش بازی های اندروید، خبرنگاران : چک برگشتی متقاضیان، ذی نفعان و ضامنان صرفاً برای تسهیلات کرونایی، شامل طرح های اعطای تسهیلات به کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا و تسهیلات ودیعه اجاره مستأجران، از محدودیت های متعارف در اعطای تسهیلات بانکی مستثنی می شود.

آخرین خبرها از رفع محدودیت چک برگشتی متقاضیان و ضامن ها برای وام کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین: ستاد ملی مقابله با کرونا قبلاً در دستورالعمل های اجرایی طرح اعطای تسهیلات به صاحبان کسب وکارهایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در فعالیت اقتصادی خود دچار مشکل شده بودند، متقاضیان تسهیلات را که دارای چک برگشتی از تاریخ 1 اسفند ماه 1398 تا تاریخ 31 تیر ماه 1399 بودند، را از محدودیت های مقرر در قانون صدور چک مستثنی کرده بود.

براین اساس و در بند (2) از مصوبات سی وسومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ 25 مرداد ماه 1399، به منظور تسهیل در اعطای تسهیلات یاد شده فوق مقرر شده است که: چک برگشتی متقاضیان، ذی نفعان و ضامنان در تسهیلات کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا که از تاریخ 1 اسفند ماه 1398 تا پایان زمان اجرای طرح تسهیلات قابل اعطا به واحدهای کسب وکار و دیگر تسهیلات مربوط به کرونا صادر شده یا می شود. صرفاً برای طرح های تسهیلات کرونایی از محدودیت های متعارف در اعطای تسهیلات بانکی مستثنی می شود.

یادآور می شود، همانگونه که در متن مصوبه نیز آمده است، این مصوبه صرفاً مربوط به تسهیلات اعطایی بانک ها به صاحبان کسب وکارهایی است که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در فعالیت اقتصادی خود دچار مشکل شده اند و نیز تسهیلات ودیعه اجاره مستأجران در قالب مرابحه خرید کالا و خدمات را هم شامل می شود. لذا لازم به تأکید است که شامل تمام متقاضیان اخذ تسهیلات عادی نمی شود.

ذکر این نکته ضروری است که در ابلاغیه جدید، موضوع مستثنی شدن از محدودیت های ناظر بر چک برگشتی شامل ضامنان و ذینفعان نیز می شود و بانک ها و موسسات اعتباری می توانند نسبت به قبول ضمانت افرادی که دارای چک برگشتی در بازه زمانی 1 اسفند ماه 1398 تا پایان زمان اجرای طرح اعطای تسهیلات مورد اشاره باشند، اقدام کنند.

در پایان تأکید می شود، مصوبه یاد شده در شرف ابلاغ است و با قید فوریت به شبکه بانکی کشور ابلاغ می شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 695

به "آخرین خبرها از رفع محدودیت چک برگشتی متقاضیان و ضامن ها برای وام کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از رفع محدودیت چک برگشتی متقاضیان و ضامن ها برای وام کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید