آلمانی ها در دفاع از مهاجران به خیابان ها آمدند

به گزارش بازی های اندروید، ایسنا نوشت: هزاران معترض در آلمان به خیابان ها آمدند تا به وضع هولناک پناهجویان به ویژه در جزایر یونان اعتراض نمایند. آن ها خواهان تخلیه اقامتگاه هایی شدند که شیوع بیماری کرونا می تواند به یک فاجعه انسانی برای ساکنان آن تبدیل گردد.

آلمانی ها در دفاع از مهاجران به خیابان ها آمدند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش پایگاه خبری دویچه وله، هزاران آلمانی با خواست تخلیه اقامتگاه های لبریز از پناهجو در یونان و مراکز نگهداری از پناهجویان در خارج از مرزهای اروپا در روزهای شنبه و یکشنبه (سوم و چهارم خرداد) به خیابان ها رفتند. در این تظاهرات که به مناسبت روز جنبش اروپایی پلی بر دریا برگزار گردید، تظاهرنمایندگان خواهان برچیده شدن اقامتگاه هایی شدند که پشت مرزهای اروپا پناهجویان را در بحران کرونا در شرایطی غیر انسانی در خود جای داده اند.

در 38 شهر آلمان حرکت های اعتراضی گوناگونی در همین رابطه شکل گرفت؛ از درست کردن زنجیره انسانی تا تجمع و سخنرانی. شعار تظاهرنمایندگان در روز یکشنبه در برلین این بود: هیچکس را پشت در نگذارید. در این روز در هفت شهر دیگر اروپا نیز حرکت های مشابهی شکل گرفت. همه اقدامات اعتراضی به شکلی مسالمت آمیز و با رعایت پروتکل های بهداشتی دوران کرونا انجام شد.

سخنگوی جنبش پلی بر دریا گفته است که در بسیاری از شهرهای آلمان از جمله کلن، بن، فرانکفورت، هانوفر و لایپزیگ صدها تن به خیابان ها رفتند. در هر یک از شهرهای هامبورگ، کیل و مونستر بیش از 300 تن در این حرکت اعتراضی شرکت کردند. این تظاهرنمایندگان علاوه بر مطالبه برچیده شدن اقامتگاه های پناهجویی، به ویژه در یونان، خواهان ایجاد مسیرهای امن، حمایت از کشتی های غیرنظامی نجات پناهجویان و پذیرفتن آن ها در آلمان شدند.

جنبش پلی بر دریا انتقاد نموده است که گرچه بیش از 150 شهر در آلمان آمادگی خود را به عنوان مکانی امن برای پذیرش پناهجویان اعلام نموده اند، اما دولت آلمان تنها به آوردن 47 پناهجوی نوجوان از اقامتگاه موریا در جزیره لسبوس یونان اکتفا نموده است.

از دیگر موضوعات این حرکت های اعتراضی وضع نابسامان اقامتگاه هایی هستند که پناهجویان در آن ها به شکل دسته جمعی در اتاق ها یا سالن ها زندگی می نمایند. تظاهرنمایندگان خواهان پیوستن اعضای خانواده پناهندگان به آن ها شدند. هم چنین انتها دادن به صدور تجهیزات نظامی و عدالت اقلیمی از دیگر مطالبات این دو روز بود.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 506

به "آلمانی ها در دفاع از مهاجران به خیابان ها آمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمانی ها در دفاع از مهاجران به خیابان ها آمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید