ادامه اقدامات غیرقانونی به نفع هیچ کس نیست

به گزارش بازی های اندروید، وزیر کشور با اشاره به اقدامات غیرقانونی امروز و با تاکید بر اینکه ادامه این کار به نفع هیچ کس نیست، گفت: هرگونه حرکت و اعتراضی باید در بستر قانونی انجام گردد.

ادامه اقدامات غیرقانونی به نفع هیچ کس نیست

به گزارش گروه سیاسی بازی های اندروید، عبدالرضا رحمانی فضلی در تبادل نظر با بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیما گفت: بعد از طرح تعدیل قیمت های بنزین متاسفانه عده ای با اعلام اینکه نسبت به این موضوع اعتراضاتی دارند در برخی از شهرهای ما با اقداماتی که انجام دادند مسائل زیادی برای مردم ایجاد کردند.

وی اضافه کرد: دیروز با توجه به اینکه دومین روز این موضوع بود نیروهای نظامی، و امنیتی و استانداری ها خویشتنداری کردند و راهنمایی کردند، تا به نحو احسن با شرایط مناسبی اگر تجمعی هست سرانجام بپذیرد؛ ولی از امروز صبح در برخی از شهرها با اعمال برخی از اقدامات کاملا غیرقانونی و قانون شکنانه به مراکز عمومی مثل بیمارستان ها و جاهایی که مردم در آنها بودند صدمه زدند و به اموال عمومی و ماشین های مردم خسارت زده و برخی از جاده ها را بستند. ایجاد نوعی بی انضباطی و مختل کردن ترافیک در بین برخی از شهرها و همچنین اختلال و بی انضباطی برای ترافیک در داخل شهر از اقدامات دیگر است، امروز برخی از افراد به من زنگ زدند که 8 ساعت است که در داخل ترافیک مانده ایم. تذکرات لازم داده شد و در زمینه های مختلف اقدام شد. انتظار ما این است این موضوع با اعلام نظر برای اعتراض سرانجام بپذیرد و عده قلیلی از این فضا سوء استفاده کردند و باعث نوعی اضطراب و وحشت شدند.

هرگونه حرکت و اعتراضی باید در بستر قانونی انجام گردد

وزیر کشور ادامه داد: وقتی شیشه یک ماشین را می شنمایند و به بیمارستان حمله می نمایند یا اینکه به برخی از مراکز حساس و امنیتی تعرض کردند همه اینها موجب ناراحتی و رنجش خاطر مردم عزیزمان شد. می خواهم اینجا عرض کنم که نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی و نیروهای نظامی ما در هر شرایطی امنیت و اقتدار کشور و منافع و آرامش مردم برایشان اصل است. اگر تاکنون مدارا شده است و اگر به گونه ای رفتار شده است که توجیه بشوند و این کار را منجر به ناراحتی برای مردم ننمایند اما با اقداماتی که غروب امروز در برخی از مناطق انجام داده شد که عده قلیلی بودند تصمیم بر این است در صورتی که ادامه پیدا کند خویشتن داری نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی با توجه به درخواست مردم و پیگیری آن ها که گلایه مند هم هستند سرانجام می یابد. ناگزیر هستیم وظیفه خود را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: با دادستان محترم صحبت کردم و ایشان اشاره داشتند که دادستانی در این گونه موارد حتماً وارد خواهد شد و خیلی از افراد شناسایی شدند و حتما اقدام لازم صورت خواهد گرفت. بنابراین با توجه به شرایطی که کشور ما در آن واقع است هرگونه حرکت و اعتراضی باید در بستر قانونی انجام گردد.

وزیر کشور با بیان اینکه هر نوع اقدام اعتراضی اگر بخواهد به جای این که در بستر قانونی صورت بگیرد در راستا اعتراضات اجتماعی تنش زا واقع گردد می تواند برای همه زحمت گردد و امیدواریم به تذکراتی که داده می گردد توجه نمایند، اضافه کرد: ادامه این کار به نفع هیچ کس نیست؛ موجب زحمت برای همه خواهد شد. نظر دادستانی را به وسیله نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی پیگیری می کنیم و حتماً مواردی که منجر به خسارت هم به اموال عمومی و هم به اموال اشخاص با توجه به تمام مستندات و مدارکی که در این ایام تهیه شده است در موعد خود حتماً برخورد خواهد شد. امیدوارم همه ما به وحدت، انسجام، آرامش، امنیت و تعالی کشور فکر کنیم و هر نوع اعتراض در بستر قانونی خود امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 56

به "ادامه اقدامات غیرقانونی به نفع هیچ کس نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اقدامات غیرقانونی به نفع هیچ کس نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید