ارشد پرستاری به چه معنا است؟

به گزارش بازی های اندروید، رپرتاژآگهی - ارشد پرستاری مشتمل یک دوره آموزشی است که یک پله بالاتر از کارشناسی می باشد. منظور از این رشته تعلیم اشخاصی است که بتوانند بر حقایق و دانش پرستاری و مضمون علمی مرتبط چیره شوند و با به دست آوردن تبحر های ضروری و داشتن دانش لازم بتوانند کاردانی لازم را در راستای پرستاری، تعلیم، تحقیق و تعهد به دست بیاورند. و هم اینکه مستعد، کاردان و متعهد بودن این افراد بسیار حائز اهمیت است زیرا که یکی از مهم ترین اهرم هر بیمارستان پرستاران می باشند و شکیبایی و بردباری و انرژی این افرا همیشه در معرض دید همگان است.

ارشد پرستاری به چه معنا است؟

محتمل است که بیشتر مردم بر این باور باشند که پرستاری معمولاً شغل دشواری است زیرا که در آن اشخاص با پزشکان به یک اندازه زیر فشار و رنج هستند ولی حقوق و امتیاز کمی دریافت می کنند. احتمالاً در گذشته چون جداسازی وظایف گوناگون در بیمارستان وجود نداشت بیشتر مسئولیت ها بر دوش پرستاران بود. ولی در حال حاضر با توسعه و ترقی دانش و جانشینی سیستم ها و همچنین جداسازی شغلی متنوع و به گفته ای افزوده شدن شغل تخصصی هر موقعیت، این حرفه مقدس هم موقعیت خویش را پیدا کرده است.

کارشناسان ارشد پرستاری پس از به خاتمه رساندن این مقطع می توانند در بخش های مختلف پرستاری، تحقیقی و تعلیمی آغاز به کار کنند و در این میان مسئله مهم این است که به علت فقدان اشباع این شغل در مقطع بالاتر امکان هیئت علمی شدن ارشد پرستاری نیز وجود دارد. مدت زمان خاتمه این دوره حدود 2 الی 3 سال می باشد.

معرفی ارشد تغذیه

ارشد تغذیه یکی از رشته های علوم پزشکی است که به منظور دستیابی به توسعه پایدار در جهت بهبود سلامت فرد و جامعه گام بر می دارد. این رشته به اصول علم تغذیه، ارزش گذاری مواد غذایی، نحوه تغذیه مناسب برای حفظ سلامت بدن و رژیم درمانی می پردازد. بنابراین هدف آن پیشگیری از بیماری های مرتبط با تغذیه و یاری به درمان آن ها به وسیله ارائه رژیم های غذایی مناسب می باشد. دانش آموختگان مقطع کارشناسی رشته علوم تغذیه هم در زمینه پیشگیری از بیماری ها در مراکز بهداشتی و هم در زمینه یاری به درمان بیماران به وسیله رژیم درمانی در بیمارستان ها انجام وظیفه می کنند.

سوالات کنکور ارشد تغذیه شامل سه درس تخصصی تغذیه، بیوشیمی و فیزیولوژی و درس زبان به عنوان درس عمومی می باشد. در صورتی که علاقه مند به شرکت در کنکور این رشته هستید می توانید از آموزش فیزیولوژی و بیوشیمی موسسه گام کنکور که به صورت تخصصی در این رشته علاوه بر رشته پرستاری فعالیت می نماید، بهره ببرید.

معرفی جامع ارشد پرستاری اورژانس

ارشد پرستاری اورژانس یکی از رشته های پزشکی است که دانشجویان آن این قابلیت و توانایی را خواهند داشت که در هنگام فوریت ها، اتفاقات و مصائب، احتیاجات فوری سلامت بیماران یا صدمه دیدگان را در شرایط اضطراری و یا در اکیپ سلامت فراهم کنند.

شروط و شیوه قبولی در این دوره

پذیرش در آزمون ورودی بر اساس آیین نامه و قوانین و مقررات وزارت بهداشت درمان

داشتن مدرک لیسانس در یکی از رشته های پرستاری و فوریت های پزشکی

دارا بودن 2 سال پیشینه کاری با مدرک لیسانس در زمینه بالینی و فوریت پزشکی

موقعیت شغلی دانشجویان

در بخش های اورژانس بیمارستان

فوریت های پیش بیمارستانی

صندلی های بهداشتی درمانی

دورنما

دانشجویان ارشد پرستاری اورژانس در تغییر دادن بنیاد عرضه خدمات سلامت در پرستاری اورژانسی، شرایط اضطراری اتفاقات و اورژانس وظیفه کلیدی خواهد داشت.

با استفاده از دانشجویان این رشته در بخش بسیاری از سازمان عرضه خدمات فوریت های کشور سطح کیفی عرضه خدمات ترفیع می یابند.

بیماری های مختلفی که پیرو شرایط فوری و رویداد اورژانس رخ می دهند با وجود دانشجویان این رشته پایین می آیند.

مسئولیت

مسئولیت این رشته، پرستارانی دانا و با نفوذ در حیطه عرضه خدمات پرستاری در اورژانس ها، مصائب، رویداد و اتفاقات است که با مسئولیت و شفقت، آمادگی طراحی و رویارویی با اتفاقات غیر مترقبه را در مرکز سلامت داشته و با به کار گیری تخصص های بالینی و مدیریتی در حداقل زمان ممکن و با بیشترین نتیجه مداخلات پرستاری واجب را به مددجویان به شکل انفرادی یا دسته جمعی عرضه می کنند و اشخاص یا مجموعه زیر نظر را در جهت مهار چگونگی اتفاقات فوری و مصائب راهنمایی و رهبری می کنند تا از این طریق از صدمات سلامتی ایجاد شده به مردم تا جایی که امکان دارد بکاهد و ترمیم سلامت را بهبود بخشد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1115

به "ارشد پرستاری به چه معنا است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارشد پرستاری به چه معنا است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید