استاندار نجف عراق: فتنه را خاموش خواهیم کرد

به گزارش بازی های اندروید، استاندار نجف عراق ضمن حمایت از اعتراض های مسالمت آمیز در باره کوشش بعضی از آشوبگران برای ایجاد فتنه در این استان شیعی هشدار داد.

استاندار نجف عراق: فتنه را خاموش خواهیم کرد

به گزارش گروه سیاسی بازی های اندروید، استاندار نجف اشرف عراق بر کوشش نیرو های امنیتی در این استان برای خاموش کردن فتنه تأکید کرد.

لؤی الیاسری شامگاه چهارشنبه (6 آذر) گفت که مقامات محلی در استان نجف اقدام به برقراری تماس با معترضان نموده تا از تشدید درگیری های اخیر اجتناب نمایند.

استاندار نجف گفت که او نیز همانند معترضان عراقی به دنبال تحقق خواسته های مسالمت آمیز آن ها در ایجاد کشوری آزاد و دموکراتیک به دور از فساد است. او بار دیگر بر مسالمیت آمیز بودن اعتراض ها تأکید کرد و گفت که عراقی ها همه تمایلی به حرکت به سوی خشونت و خشونت تقابلی ندارند.

یاسری از اقدام بعضی از جوانان معترض در استان نجف در قطع راه های ارتباطی و آتش زدن بعضی از اماکن حیاتی و اصلی در این استان با هدف بیان اعتراض ها ابراز تأسف کرد و گفت که نیرو های امنیتی در استان نجف کوشش می نمایند تظاهرات مسالمت آمیز باقی بماند.

به گزارش سومریه، استاندار نجف گفت: کما اینکه به همه تأکید می کنیم که ما در راستا خاموش کردن فتنه و عدم استفاده از خشونت گام برخواهیم داشت و نیرو های امنیتی برای حمایت از شما و استقرار امنیت در صحنه حضور دارند

این مقام عراقی آشوبگران و فرصت طلب ها را خطاب قرار داد و گفت: به فرصت طلب ها و آشوبگران و کسانی که برای رسیدن به مناصب از جمله سِمت استانداری طمع دارند، می گویم که شما در بین فرزندان نجف شناخته شده و معروف هستید؛ پس سعی نکنید به موج اعتراض ها سوار شوید که در این صورت همه چیز را از دست خواهید داد.

معترضان قصد ورود به کنسولگری ایران را داشتند

بعضی از کاربران در فضای مجازی و رسانه ها از جمله شبکه راشا تودی روسیه ساعتی پیش مدعی شدند که معترضان عراقی در حال حرکت به سمت کنسول گری ایران در شهر نجف بودند که با ورود نیرو های امنیتی عراق، پیروز به این کار نشده اند.

منبع عراقی این شبکه مدعی است که بین معترضان و نیرو های ضد شورش در نزدیکی ساختمان کنسول گری ایران، درگیری اتفاق افتاده است و این نیرو ها به سمت کسانی که به دنبال نزدیک شدن به این مکان بودند، گاز اشک آور شلیک نموده اند.

اعتراض ها در عراق از ابتدای ماه اکتبر گذشته در اعتراض به شرایط بد معیشتی و فساد در این کشور شروع شد و بجز وقفه ای کودتاه به دلیل مراسم اربعین حسینی (ع)، تظاهرات همچنان ادامه دارد.

دولت عراق اعلام نموده که طی این مدت، بر اثر درگیری و تیراندازی طرف سومی به نیرو های امنیتی و معترضان، 111 نفر کشته و صد ها تن دیگر زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 65

به "استاندار نجف عراق: فتنه را خاموش خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار نجف عراق: فتنه را خاموش خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید