استعلام از محیط زیست برای استقرار در شهرک های صنعتی لغو شد

به گزارش بازی های اندروید، معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: صدور مجوز ساخت، توسعه، تغییر خط تولید، تغییر محل واحدهای صنعتی، تولیدی و معدنی در مرحله استقرار در داخل شهرک های و نواحی صنعتی که تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست رده بندی شده اند، مستلزم اخذ استعلام از این سازمان نیست.

استعلام از محیط زیست برای استقرار در شهرک های صنعتی لغو شد

برای تسهیل در فرایند صدور مجوز واحدهای تولیدی، با پیگیری های وزارت صنعت و حمایت هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب وکار، سازمان حفاظت محیط زیست مکلف به اصلاح ماده 3 ضوابط استقرار واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی شد.

معاونت طرح و برنامه این وزارتخانه در ابلاغیه ای بر اساس مصوبه های چهل و هفتمین نشست هیات مقررات زدایی و بهبود فضای کسب وکار، خاطرنشان کرد: صدور مجوز ساخت، توسعه، تغییر خط تولید، تغییر محل واحدهای صنعتی، تولیدی و معدنی در مرحله استقرار در داخل شهرک های و نواحی صنعتی که تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست زون بندی و رده بندی شده اند، مستلزم اخذ استعلام از این سازمان نیست.

بر این اساس، وزارت صنعت مکلف است درباره محصولاتی که تعیین رده نشده اند، از سازمان حفاظت محیط زیست استعلام کند و سازمان مزبور پس از رده بندی محصول، به استعلام مربوطه پاسخ دهد.

ابلاغیه مذکور توسط معاون طرح و برنامه وزارت صنعت به سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور ارسال و ابلاغ شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از متولیان حوزه تولید، در راستای انجام مسوولیت های خود، تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها را به صورت جدی تر در دستور کار قرار داده و به همین دلیل اقدام به تدوین و ارائه یک بسته پیشنهادی در سه سطح وزارتخانه، دولت و مجلس شورای اسلامی کرده که بهبود فضای کسب و کار یکی از موضوعات اصلی در این بسته است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1156

به "استعلام از محیط زیست برای استقرار در شهرک های صنعتی لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعلام از محیط زیست برای استقرار در شهرک های صنعتی لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید