تعطیلی مشاغل گروه 2 در تهران هنوز به ما ابلاغ نشده است

به گزارش بازی های اندروید، تهران (پانا) - نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران با بیان اینکه تا این لحظه تعطیلی مشاغل گروه 2 در شهر تهران رسماً به اتاق اصناف اعلام نشده، شرح داد طبق اعلام استاندار تهران قرنطینه تهران منتفی است، اما مشاغل گروه 2، 3 و 4 باید دو هفته تعطیل شوند که احتمالاً تعطیلی از روز شنبه 21 فروردین آغاز خواهد شد.

تعطیلی مشاغل گروه 2 در تهران هنوز به ما ابلاغ نشده است

به گزارش ایسنا، بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا، در شرایط قرمز کرونایی تنها مشاغل ضروری در گروه 1 مجاز به فعالیت هستند. در شرایط نارنجی مشاغل گروه 1 و 2، در شرایط زرد مشاغل گروه 1 تا 3 و در شرایط آبی هر چهار گروه مشاغل می توانند فعالیت کنند. بر این اساس در حال حاضر در تهران باید فقط مشاغل گروه 1 فعالیت کنند.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت هم روز گذشته و هم امروز بر تعطیلی مشاغل گروه 2، 3 و 4 در شهرهای قرمز تاکید کرده، اما این محدودیت ها هنوز در تهران اجرا نشده و شاهد هستیم که همچنان صنوف و مشاغل گروه 2 مثل فروشگاه های لباس و کیف و کفش، پاساژها، سایر مراکز خرید غیرضروری و حتی کافه ها و رستوران ها در تهران مشغول به فعالیت هستند. اتاق اصناف تهران در پاسخ به چرایی این شرایط گفت که هنوز ابلاغیه ای مبنی بر تعطیلی مشاغل گروه 2 دریافت نکرده است.

ابراهیم درستی، نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران، شرح داد: شبکه خبر مدام زیرنویس می کند که مشاغل گروه 2، 3 و 4 در شهرهای قرمز تعطیل هستند و احتمالاً از شنبه 21 فروردین تعطیلی دوهفته ای تهران نیز آغاز خواهد شد.

وی افزود: وزارت بهداشت هنوز رسماً به ما ابلاغ نکرده که اصناف و مشاغل گروه 2 در شهر تهران دو هفته باید تعطیل باشند که ما بتوانیم آن را به صنوف زیر مجموعه خود ابلاغ کنیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اتاق اصناف مکلف است پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کند، در پاسخ به اینکه چرا با وجود قرمز شدن شرایط تهران در روزهای اخیر هنوز تعطیلی مشاغل اجرا نشده است؟ گفت: دلیل تاخیر در تعطیلی ها این است که به طور ناگهانی طی 10 تا 12 ساعت رنگ بندی شهرها تغییر کرد و بیماری در کشور شدت گرفت.

وی افزود: طبق اعلام استاندار تهران قرنطینه تهران منتفی است، اما مشاغل گروه 2، 3 و 4 باید دو هفته تعطیل شوند که احتمالاً تعطیلی از روز شنبه آغاز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1096

به "تعطیلی مشاغل گروه 2 در تهران هنوز به ما ابلاغ نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی مشاغل گروه 2 در تهران هنوز به ما ابلاغ نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید