تقویت باورها، راهکار کمک به مدیریت حوزه آب

به گزارش بازی های اندروید، خبرگزاری خبرنگاران- دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: تقویت باور ها در حوزه آب، می تواند به مدیریت مناسب آب در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت، خدمات و مصارف خانگی کمک موثری کند.

تقویت باورها، راهکار کمک به مدیریت حوزه آب

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سید محمدرضا موالی زاده در نخستین جلسه کارگروه ملی برنامه ترویج فرهنگ بهینه مصرف آب که با حضور وزرای نیرو و ارشاد در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد، اضافه کرد: با نظر آقای صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای فرهنگ عمومی کشور، ما در دوره جدید کاری شورای فرهنگ عمومی کشور یک رویکرد جدیدی را تعقیب کردیم که آن، رویکرد مسئله محور و نگاه به مباحث اجتماعی در جامعه است.

وی اضافه کرد: در این راستا، اسنادی از جمله سند ترویج ورزش همگانی تدوین شد که مسئله مهمی است. بحث فرهنگ سلامت که سلامت را صرفا به معنای نبود بیماری اطلاق نکردیم، بلکه گفتیم سلامت شامل چهار بخش سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی می شود، بحث سند محیط زیست و بحث توانمندسازی مددجویان، موضوع کار، مهارت آموزی و کارآفرینی، وقف و مباحث متعدد دیگر را دنبال کردیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان این که یک ظرفیت خوبی در شورای فرهنگ عمومی کشور وجود دارد، گفت: شورای فرهنگ عمومی همانند یک مجلس فرهنگی است که در تهران 35 نفر شامل اعضای حقیقی و حقوقی عضو این مجموعه هستند. در استان ها نیز متناظر همین مجموعه، امام جمعه مرکز استان به عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی، استاندار به عنوان نایب رئیس و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی استان هستند. این شورا در شهرستان ها نیز به متناظر همین مسئولان وجود دارد.

موالی زاده اضافه کرد: تلاش ما در این مدت این بوده که برای حل مسائل در زمینه های مختلف، تلاش کنیم که در کنار بایدها، حوزه باور ها را تقویت کنیم و شورای فرهنگی عمومی این ماموریت مهم راهبردی را دنبال کرده است.

وی با بیان این که جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر عضو شورای فرهنگ عمومی کشور هستند، گفت: حتی بعضی بخش ها هم به صورت شبکه بزرگ مویرگی در امتداد بخش های مختلف کشور امتداد یافته و ظرفیت قابل توجهی در این خصوص وجود دارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1217

به "تقویت باورها، راهکار کمک به مدیریت حوزه آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت باورها، راهکار کمک به مدیریت حوزه آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید