تیم مدیریتی وزارت سرنوشت ساز فاوا

به گزارش بازی های اندروید، درست است که سرعت عمل بیشتر در چیدمان تیم تازه مدیریتی دارای مزایای خاص خود بوده و احتمال رسیدن سریعتر به اهداف تعهد داده شده را بالا می برد، اما سابقه نشان داده است که کیفیت انتصابات و توجه بیشتر به توانمندی و صلاحیت افراد منتخب بجای تسریع در آن، تاثیر شگرفی بر محقق کردن اهداف خواهد داشت.

تیم مدیریتی وزارت سرنوشت ساز فاوا

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، حسین اسلامی، رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران در یادداشتی نوشت: تا به امروز نقدها کمابیش متعددی در مورد تاخیر در تغییر مدیران کلیدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات -که پرچمدار آن سابقه همکاری مستقیم با رئیس جمهور را در کارنامه خود داراست- مطرح و بعضی از آنها رسانه ای نیز شده است، اما ضروری است متخصصان ضمن بیان شفاف نقدها سازنده، مواظبت نمایند که در ارزیابی ها خارج از جاده انصاف و مروت نشوند؛ آن هم در ابتدای شکل گیری دولت و تیم مدیریتی وزارت خانه تحول آفرین فاوا.

واقعیت آن است که انتصاب 3 معاون وزیر کلیدی آن هم از میان افراد دارای سابقه و خوشنام در وزارت فاوا تا سرانجام آبان ماه، سیگنال مناسبی از سوی وزیر جوان هم به بدنه اجرایی وزارتخانه و هم به اعضای صنف فاوا ارسال نموده است. از منظر دیگر بزرگداشت یاد و خاطره و حتی بعضا تشکر از زحمات تیم قبلی مدیریتی-که مطابق با اخلاق حرفه ای است و لیکن در میان مدیران نو معمولا مورد استقبال نمی باشد-، عدم اصرار بر تغییر سریع و بدون دقت لازم، وقت گذاری جدی شخص وزیر برای مصاحبه با گزینه های مطرح در جایگاه های کلیدی وزارت خانه، همگی نشان از بلوغ و پختگی تصمیمات و جلوگیری از سیاست زدگی در راهبردهای اساسی-که آفت جدی وزارت خانه های تخصصی است- دارد. همکاری با مدیرانی از تیم قبلی وزارت خانه نیز در مقطع فعلی به شیوه ای است که فعالیت های روزانه دچار آسیب نشده است.

درست است که سرعت عمل بیشتر در چیدمان تیم نو مدیریتی دارای مزایای خاص خود بوده و احتمال رسیدن سریعتر به اهداف تعهد داده شده را بالا می برد، اما سابقه نشان داده است که کیفیت انتصابات و توجه بیشتر به توانمندی و صلاحیت افراد منتخب بجای تسریع در آن، تاثیر شگرفی بر محقق کردن اهداف خواهد داشت. نکته اساسی آن است که فارغ از افراد، ارکان هشت گانه برنامه پیشنهادی دکتر زارع پور به مجلس شورای اسلامی سریعتر به برنامه های عملیاتی با زمانبندی اجرایی -بر اساس واقعیت های بیرونی و پتانسیل های وزارتخانه- که قابلیت ارزیابی داشته باشد، تبدیل شده و اطلاع رسانی شود که قبلا نیز در بیانیه نظام صنفی رایانه ای استان تهران در حمایت از برنامه و سوابق آقای وزیر به آن اشاره شده بود. بدیهی است صنف فاوا نیز با رصد دقیق فعالیت های وزارت خانه، پیشنهادات و نقدها خود را به صراحت و در کمال شفافیت مطرح خواهد کرد.

رکن نهم برنامه های دکتر زارع پور که ما آن را به صدای بخش خصوصی تعبیر می کنیم اما اهمیت کلیدی دارد. شنیدن صدای صنف تا به امروز از طرق مختلف به ویژه با برگزاری جلسات متعدد به وسیله مدیران ارشد وزارت خانه انجام شده و البته همچنان جای بهبود مستمر دارد. برگزاری الکامپ بیست و ششم به وسیله نصر تهران در 27 تا 30 بهمن ماه، فرصت بی نظیری برای تعامل بین بخش خصوصی و مدیران ارشد وزارت خانه و فراتر از آن، هماهنگی بین بخش خصوصی و دولت در حوزه فناوری های نوظهور است. از دیگر سوی نقطه بهبود دیگری که می توان به آن اشاره کرد، اطلاع رسانی شفاف و تعاملی و تقویت حوزه رسانه و شبکه های اجتماعی وزارت خانه و شخص وزیر متخصص فاوا است که می تواند به تبیین نگاه های راهبردی و فعالیت های تیم نو مدیریتی وزارت خانه یاری جدی نماید.

ما همچنان و بیش از پیش به دکتر زارع پور و تیم مدیریتی ایشان دل بسته ایم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1430

به "تیم مدیریتی وزارت سرنوشت ساز فاوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم مدیریتی وزارت سرنوشت ساز فاوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید