خبرنگاران گزینه ترامپ برای دیوان عالی از سد سنا گذشت

به گزارش بازی های اندروید، نیویورک- خبرنگاران- گزینه رئیس جمهوری آمریکا برای تصاحب یک کرسی دیوان عالی آمریکا با وجود مخالفت کامل دموکرات ها پیروز به کسب اکثریت آرای جمهوریخواهان سنا شد.

خبرنگاران گزینه ترامپ برای دیوان عالی از سد سنا گذشت

به گزارش خبرنگاران، پس از 2 هفته بررسی صلاحیت امی کنی برت در کمیته قضایی سنا که برای جایگزینی قاضی فقید روث گینزبرگ از سوی دونالد ترامپ معرفی شده بود، این کمیته با وجود تحریم دموکرات ها در روز رای گیری، 12 رای مثبت را به دست آورد.

دموکرات ها به این دلیل نشست رای گیری کمیته قضایی را تحریم کردند که ادعا می کنند با وجود زمان اندک باقی مانده تا انتخابات و در حالی که نزدیک به 60 میلیون نفر، آرای خود را به صندوق ها ریخته اند، معرفی قاضی جایگزین باید با رئیس جمهوری آینده باشد.

اما میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواهان بی توجه به این مخالف اقلیت دموکرات، روز دوشنبه را برای رای گیری در صحن سنا گفت.

در نشست صبح امروز، سناتورها در موافقت یا مخالفت با این گزینه ترامپ صحبت کردند و پس از آنکه اظهار نظر، مکفی دانسته شد، برای رای گیری حرکت کردند.

از این رو، قاضی برت شامگاه دوشنبه با 52 رای موافق در برابر 48 رای مخالف، برای تصدی این پست عالی ایالات متحده آمریکا برگزیده شد.

به این ترتیب تعداد کرسی های محافظه کاران به 6 کرسی در برابر 3 کرسی لیبرال ها افزایش یافت. در جریان اظهار نظرهای سناتورها و همچنین یادداشت ها و مقالات صاحب نظران سیاسی، اصرار ترامپ و جمهوریخواهان برای انتخاب این گزینه دیوان عالی، سنگین شدن وزنه طرفداران ترامپ در دیوان عالی در صورت بروز اختلاف انتخاباتی می دانند.

برخی هم معتقدند جمهوریخواهان سنا از ترس از دست دادن اکثریت خود در انتخابات پیش رو، در رسیدگی به این فرایند تعجیل کردند و با وجود آنکه در دوره باراک اوباما رئیس جمهوری سابق مخالف معرفی گزینه برای دیوان عالی با وجود 8 ماه مانده به انتخابات بودند، کوشیدند تا از این فرصت به نفع حزب خود استفاده کنند.

از سوی دیگر، مایک پنس و تعدادی از جمهوریخواهان هم بر این باورند در صورت پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری، او بر تعداد کرسی های این دیوان خواهد اضافه نمود تا تعادل را در مهم ترین نهاد تصمیم گیری در آمریکا که قضات آن مادام العمر خواهند بود، ایجاد کند و یا حتی به نفع لیبرال ها تغییر دهد.

از مهم ترین موضوعاتی که در حال حاضر نیازمند رای دیوان عالی آمریکا است، پرونده قانون خدمات بهداشتی مقرون به صرفه موسوم به اوباماکر است که دولت ترامپ به شدت با آن مخالف است.

دموکرات ها بر این نظر هستند که با لغو این قانون، نزدیک به 20 میلیون آمریکایی بیمه خدمات درمانی خود را از دست خواهند داد و به ویژه در بحبوحه کرونا با مسائل جدی سلامت روبرو خواهند شد.

برت سومین قاضی در دوران ترامپ است که راهی دیوان عالی آمریکا می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 801

به "خبرنگاران گزینه ترامپ برای دیوان عالی از سد سنا گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گزینه ترامپ برای دیوان عالی از سد سنا گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید