خواب رفتگی دست از علائم کدام بیماری است؟

به گزارش بازی های اندروید، خبرنگاران/زنجان متخصص مغز و اعصاب گفت: سندرم کارپال تونل بیشتر در زنان مشاهده می شود.

خواب رفتگی دست از علائم کدام بیماری است؟

شیدا آرش در گفت وگو با خبرنگاران، در رابطه با سندرم کارپال تونل (CTS) و علائم شاخص آن، اظهار کرد: سندرم کارپال تونل در افراد میانسال بروز کرده و بیش تر در زنان مشاهده می گردد که درد، بی حسی و در اصطلاح خواب رفتن انگشتان دست به ویژه انگشت شست، اشاره و انگشت وسط که از علائم شاخص این سندروم است.

وی با اشاره به اینکه علت ابتلا به سندورم کارپال تونل، گیر افتادن عصب مدین در زیر غلافی است که به طور غیرطبیعی ضخیم شده است، اضافه کرد: علل مختلفی سبب این ضخامت می گردد که بیشتر، دست غالب به علت کار کردن درگیر است.

این مسئول با اشاره به اینکه بارداری و کاهش عملکرد تیروئید از علت های درگیری دو طرفه سندرم کارپال تونل است، شرح داد: احساس سنگینی و بی حسی دست و در موارد شدید، عضلات دست ضعیف و لاغر می شوند و در صورت شدید بودن گیرافتادگی و عدم درمان و جراحی به هنگام، می تواند سبب آسیب جبران ناپذیر و ناتوانی گردد.

متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه سندرم کارپال تونل هیچگاه سبب درد گردن نمی گردد، در رابطه با تشخیص این سندروم،گفت: درد در موارد شدید سندرم کارپال تونل به شانه ها هم منتشر می گردد و تشخیص این بیماری با شرح حال بیمار، معاینه و پایان انجام نوار عصب و عضله صورت می پذیرد.

آرش با اشاره به اینکه براساس شدت بیماری درمان آن متفاوت است، گفت: در موارد خفیف استفاده از مچ بند طبی هنگام شب، در موارد متوسط نیز تزریق مواد بی حس کننده و ضدالتهاب استفاده می گردد؛ ولی در موارد شدید نیز عمل جراحی آزادسازی غلاف پیشنهاد می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 246

به "خواب رفتگی دست از علائم کدام بیماری است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواب رفتگی دست از علائم کدام بیماری است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید