روحانی: امیدواریم در 6 ماه نخست 1400 از کرونا عبور کنیم

به گزارش بازی های اندروید، رئیس جمهور گفت: ان شاءالله در شش ماهه اول سال آینده از کرونا عبور کنیم و در شش ماهه دوم دانش آموزان و مردم بتوانند با نشاط بیشتری زندگی کنند.

روحانی: امیدواریم در 6 ماه نخست 1400 از کرونا عبور کنیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی، رئیس جمهور، صبح امروز (سه شنبه 14 بهمن) در آیین بهره برداری از طرح های وزارتخانه های آموزش و پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به تعطیلی مدارس به خاطر شیوع کرونا گفت: ان شاءالله در شش ماهه اول سال آینده از کرونا عبور کنیم و در شش ماهه دوم دانش آموزان و مردم بتوانند با نشاط بیشتری زندگی کنند.

وی ضمن تبریک میلاد با سعادت دختر نبی اکرم و روز زن و روز مادر و همچنین ایام دهه فجر، گفت: افتتاح های امروز ظاهراً با شرایط کرونایی خیلی سازگار نیست، اما همه افتتاح ها برای سال آینده و همچنین با مهار کرونا می تواند بسیار معنابخش باشد.

روحانی با بیان اینکه در بخش آموزش و پرورش ابتدایی 7 میلیون درس می خوانند و با احتساب متوسطه یک جمعیت 14 میلیونی در حال تحصیل هستند، گفت: سال سختی برای دانش آموزان گذشت، چون مدرسه ها یا تعطیل و یا محدود بود، هرچند دانش آموزان از طریق سامانه شاد توانستند از تحصیل محروم نشوند.

رئیس جمهور با اشاره به شروع واکسیناسیون و تاثیر آن در مهار کرونا گفت: امیدوارم هرچه جلوتر می رویم شرایط برای آموزش و ورزش و گردشگری بهتر شود و به محض شروع واکسیناسیون شرایط بهتری خواهیم داشت و ان شاءلله تا آخر بهمن ماه بتوانیم واکسیناسیون را شروع کنیم و به محض استفاده از واکسن شرایط تغیر می کند.

وی اضافه نمود: میلیون ها دوز واکسن خارجی وارد خواهد شد و امیدواریم از تابستان واکسن داخلی وارد کشور شود و بنابراین در سال آینده شرایط ما متفاوت خواهد بود و البته همکاری مردم اصل هست.

رئیس جمهور با بیان اینکه در بخش آموزش علاوه بر کار هایی که برای تدریس مجازی برای معلمین انجام می شود فضای آموزشی هم بازسازی و نوسازی می شود، گفت: بخش گردشگری بسیار مهم است و فضای خوبی برای اقتصاد کشور است و اگر مسکن و صنایع غذایی را در نظر بگیریم، سومین بخش گردشگری هست و هم خود گردشگری و هم لوازم آن مهم است و اگر جایی مرکز گردشگری بشود پیشران است.

وی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته به صنعت گردشگری خیلی فشار آمد و دولت تاحدی که توانست کمک رساند و کمک کرد، گفت: همین الان هم در شرایط فعلی مجوز داده می شود، ولی با محدودیت می توانند از این فضا ها استفاده کنند.

روحانی با بیان اینکه ما 670 باب هتل در حال ساخت هستیم که بخشی از آن در همین دولت به اتمام می رسد، گفت: در این دولت 203 موزه افتتاح شده و این تحول بسیار بزرگی هست و دولت با همه وجود پشتیبان صنعت گردشگری خواهد بود و در ماه های آینده هم برای فضا های آموزشی و هم برای فضا های گردشگری ما خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 994

به "روحانی: امیدواریم در 6 ماه نخست 1400 از کرونا عبور کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: امیدواریم در 6 ماه نخست 1400 از کرونا عبور کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید