ساعت لوکس خواستگار دزد را لو داد

به گزارش بازی های اندروید، خودم را به عنوان دانش آموخته بازیگری در کشور کانادا جا زدم. وقتی مطمئن شدم که آنها پول زیادی در خانه نگهداری می نمایند، به عنوان خواستگار به خانه شان رفتم و محل نگهداری پول و طلا را پیدا کردم. منتظر ماندم یک شب خانه آنها خالی گردد تا این که چند هفته قبل متوجه شدم برای سفر چند روز خانه را ترک می نمایند. من هم از موقعیت استفاده کردم و سرقت را انجام دادم.

ساعت لوکس خواستگار دزد را لو داد

به گزارش خبرنگاران، روزنامه شهروند نوشت: ساعت مچی گران قیمت دست خواستگار دزد را رو کرد. مرد جوان به بهانه آشنایی و ازدواج به خانه دختران جوان و پولدار می رفت و بعد از مدتی در فرصتی مناسب اقدام به سرقت اشیا و لوازم قیمتی از خانه طعمه هایش می کرد. این دزد، سابقه سرقت و کلاهبرداری هم دارد و با این شگرد چند سرقت انجام داده است. این جوان30 ساله در بازبینی دوربین های مداربسته خانه یکی از مال باختگان شناسایی شد. در واقع خانواده مال باخته ساعت گران قیمتی را دست دزد دیدند که چندماه قبل برای داماد آینده شان خریده بودند. همین سرنخ باعث شد پلیس با زیر نظر دریافت خواستگار او را شناسایی و دستگیر کند.

ماجرای این پرونده عجیب چندی پیش با مراجعه خانواده ای ثروتمند به اداره آگاهی کلید خورد. اعضای این خانواده به مأموران گفتند: ما چند روز برای مسافرت از کشور خارج شدیم اما وقتی به خانه برگشتیم، متوجه شدیم از خانه ما سرقت شده است. دزدان هر چه پول، طلا و دلار در خانه داشتیم بردند.

با آنالیز صحنه جرم مأموران متوجه شدند این سرقت را باید فردی آشنا انجام داده باشد. شکسته نشدن قفل در و نوع سرقت نشان می داد دزد یا دزدان از محل دقیق پول و طلا اطلاع داشته اند. مأموران این موضوع را به خانواده مال باخته هم اعلام کردند اما اظهارات اعضای این خانواده یاری چندانی به حل این پرونده نکرد. هم زمان چند گزارش دیگر هم از سرقت های مشابه در مناطق شمالی پایتخت به دست پلیس رسید؛ سرقت پول، طلا و اشیای قیمتی؛ بدون آن که نشانی از شکستگی در یا پنجره باشد. مأموران با آنالیز بیشتر به این نتیجه رسیدند که این سرقت ها با هم مرتبط است و به احتمال زیاد همه آنها را یک باند سرقت انجام داده است.

در حالی که کارآگاهان در پی یافتن سرنخی در این پرونده بودند، تماس یکی از مال باختگان راستا تحقیقات پلیس را تغییر داد. مرد میانسال با مراجعه به اداره آگاهی به مأموران گفت که به پسر جوانی که چند وقت است به عنوان خواستگار دخترش به خانه او رفت وآمد دارد، مشکوک است. او برای اثبات ادعایش به مأموران گفت: من و اعضای خانواده چند بار فیلم سرقت از خانه مان را دیدیم. هر چند دزد چهره اش را پوشانده بود اما ما ساعتی را در دست دزد دیدیم که دخترم چندماه قبل برای تولد خواستگارش خریده بود. این ساعت گران است و هر کسی نمی تواند آن را تهیه کند.

این مرد در ادامه اظهاراتش به مأموران گفت: دخترم در یک میهمانی با این پسر آشنا شد و بعد از مدتی هم او به خانه ما آمد و دخترم را خواستگاری کرد اما من و همسرم برای این که او را بهتر بشناسیم اجازه دادیم مدتی با دخترم در ارتباط باشد. به همین دلیل هم به خانه ما رفت وآمد زیادی داشت.

همین اظهارات مرد مال باخته کافی بود تا پلیس، مرد جوان را تحت تعقیب قرار دهد و در نهایت او را بازداشت کند.

مرد جوان هم بلافاصله پس از دستگیری به جرمش اعتراف کرد. او به مأموران گفت که پس از آشنایی با این دختر فهمیدم خانواده ثروتمندی دارد، بنابراین نقشه ام را عملی کردم: خودم را به عنوان دانش آموخته بازیگری در کشور کانادا جا زدم. وقتی هم برای خواستگاری به خانه آنها رفتم و خانواده اش سراغ پدر و مادرم را دریافتد، در جواب گفتم آنان در کانادا زندگی می نمایند و به زودی برای انجام مقدمات ازدواج ما به ایران بازمی گردند.

این دزد جوان مدتی به خانه دختر پولدار رفت وآمد داشت تا این که از محل نگهداری طلا و دلارها آگاه شد: وقتی مطمئن شدم که آنها پول زیادی در خانه نگهداری می نمایند. منتظر بودم یک شب خانه آنها خالی گردد تا این که چند هفته قبل متوجه شدم برای سفر چند روز خانه را ترک می نمایند. من هم از موقعیت استفاده کردم و سرقت را انجام دادم. فکر همه جا را نموده بودم به جز همان ساعتی که برای تولدم خریده بودند. اگر این اشتباه را نمی کردم، به این راحتی لو نمی رفتم.

این فرد سابقه دار پیش از این به جرم سرقت و کلاهبرداری به زندان افتاده بود و آن طور که خودش می گوید این ترفند را در زندان فراگرفته است. به گفته پلیس، این دزد 30 ساله تا به امروز چند فقره سرقت به همین شگرد انجام داده است و احتمال می رود تعداد شاکیان این پرونده بیشتر گردد. این متهم به دستور قضائی در بازداشت است و تحقیقات بیشتر در این باره ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 399

به "ساعت لوکس خواستگار دزد را لو داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت لوکس خواستگار دزد را لو داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید