شرایط لیگ برتر فوتسال افتضاح بود، از سرمربی تیم ملی ناراحتم

به گزارش بازی های اندروید، به گزارش خبرنگاران، در حالی که تیم های فوتسال گیتی پسند و مس سونگون به فینال لیگ برتر فوتسال رسیده اند، سازمان لیگ فوتسال اظهار داشت که ملاقات نهایی به خاطر شیوع ویروس کرونا برگزار نخواهد شد. به این ترتیب، لیگ سال جاری که تا پیش از این سه، چهار وقفه را تجربه نموده بود یکبار دیگر تعطیل شد و هنوز تعیین نیست بازی فینال چه زمانی برگزار می گردد. این در حالی است که هم گیتی پسند و هم مس تمریناتشان را تعطیل نموده اند.

شرایط لیگ برتر فوتسال افتضاح بود، از سرمربی تیم ملی ناراحتم

فرهاد فخیم کاپیتان تیم فوتسال مس سونگون در تبادل نظر با خبرنگاران، از این تصمیم سازمان لیگ انتقاد و تاکید نمود که باید مجوز برگزاری فینال در همین سال 98 صادر می شد. فخیم با بیان اینکه بازیکنان با این تصمیمات فیلم شده اند، به تقابل با گیتی پسند در فینال هم اشاره نمود و گفت: این فصل از گیتی پسند پیشنهاد داشتم ولی از نرفتن به این تیم پشیمان نیستم.

مشروح تبادل نظری فخیم که انتقاداتی را هم از سرمربی تیم ملی داشت، در ادامه می آید:

* خبرنگاران- مسابقات فوتسال در حالی تمام شد که فقط بازی فینال باقی مانده بود. فکر می کنید این تصمیم باتوجه به شیوع کرونا درست بود؟

- فرهاد فخیم: کاش یا از اول مرحله پلی آف لیگ را برگزار نمی کردند و یا حداقل اجازه می دادند دو بازی فینال هم انجام گردد. چه فایده دارد؟ دو ماه باید استراحت کنیم و بعد از آن مجدداً فقط برای دو بازی باید آماده شویم؛ آنهم در حالی که آمادگی بدنی و هماهنگی بازیکنان فروکش نموده است. می شد فینال را برگزار نمایند تا همه چیز تمام گردد.

* این برای چندمین بار است که لیگ فوتسال در یک فصل تعطیل می گردد؟

- به نظرم این خاصترین لیگ به خاطر تعطیلات بود. از همان اول همه چیز افتضاح بود؛ یعنی از روزی که قرار بود مس با سه، چهار بازی به مسابقات جام باشگاه های آسیا برود ولی چند بازی بیشتر انجام دادیم و بعد از آن هم تعطیلات گاه و بیگاه.

* با این حال مس حتی باوجود تغییر سرمربی در کورس قهرمانی باقی ماند.

- تیم ما یکی از بهترین های لیگ بود. بازیکنان و تمام اعضای باشگاه همدل بودند. خوشبختانه امکاناتی که برای تیم هم در نظر گرفتند عالی بود و از نظر مدیریتی خوب حمایت شدیم. پولمان را هم به اندازه گرفته ایم. همانطور که گفتید با تغییر سرمربی هم در کورس باقی ماندیم ولی تعطیلات کسل نماینده شد و از هم پاشیدیم. فکر می کردیم در مرحله پلی آف استراحت می کنیم و بعد از عید مسابقات از سر گرفته می گردد ولی اینطور نشد. بهتر بود پلی آف تمام می شد و سپس اردوی تیم ملی استارت می خورد که آقای ناظم الشریعه (سرمربی تیم ملی فوتسال) اجازه نداد. وقفه در مرحله پلی آف به خاطر اردوی تیم ملی از نظر جسمی و روحی ما را خراب کرد.

* مس سال گذشته هم در فینال با گیتی پسند بازی کرد و قهرمان شد. فکر می کنید سال جاری این قهرمانی را حفظ می کنید یا عنوان به گیتی پسند می رسد؟

- اگر لیگ تعطیل نمی شد واقعاً یک فینال جذاب را می دیدیم چون هم ما آماده بودیم هم گیتی. گیتی پسند هم تیم عظیم با مدیریت خوب است که در این چند سال همواره جزو مدعیان بوده است. مدیریت این باشگاه هم قوی است. آنها سال جاری سرمربی بسیار خوبی را به خدمت گرفتند. حمید بی غم یکی از بهترین مربیان ایران و یک استثنا است. بچه های گیتی پسند هم رفقای ما هستند ولی در زمین سفت و محکم بازی می کنیم. تیمی قهرمان می گردد که کمتر اشتباه کند و تمرکز داشته باشد؛ یعنی تیمی که بازیکنانش برای فینال ساخته شده باشند.

* این فصل هم از گیتی پسند پیشنهاد داشتید ولی در مس باقی ماندید. چرا به پیشنهاد گیتی پاسخ منفی دادید؟

- من حتی صحبت هایم را با گیتی پسند انجام داده بودیم ولی در نهایت قسمت نشد. از نرفتن به گیتی پسند پشیمان نیستم. مس هم تیم عظیم با مدیریتی قوی است. ما زحمت کشیده ایم و شایسته قهرمانی هستیم ولی وقفه ایجاد شده کار را خراب کرد.

* آیا در این شرایط تمرینات انفرادی انجام می دهید و یا در کل تمرین انفرادی هم ممنوع است؟

- تمام سالن های بدنسازی و یا اماکنی که امکان ورزش داشته اند، بسته هستند. جایی برای تمرین نداریم. فعلاً که می خوریم و می خوابیم!

* تاریخ مناسب برگزاری فینال از نظر شما چه زمانی است؟

- از مسئولان سازمان لیگ خواهش می کنم فینال را فروردین نگذارند چون حداقل 40 روز طول می کشد تا بدن بازیکنان آماده گردد. بازیکن اگر 48 تا 72 ساعت تمرین نداشته باشد، بدنش از صد درصد آمادگی به صفر می رسد چه برسد به اینکه یک ماه تمرین نکند.

* ولی باتوجه به برنامه های تیم ملی احتمالاً چاره دیگری جز برگزاری بازی فینال در فروردین نباشد.

- آقایان گویا این موضوع را به شوخی گرفته اند و فکر می نمایند بازیکنان آدم آهنی هستند. بدون تمرین و بعد از 40 روز بیاییم بازی کنیم؟ هم مصدوم می شویم و هم بازی بدون کیفیت می گردد. واقعاً شرایط سخت است. از مسئولان خواهش می کنم در صورت امکان فینال را بعد از ماه رمضان برگزار نمایند. اگر بگویند فینال 25 فروردین برگزار می گردد، چه زمانی باید تمرین کنیم؟

* فکر می کنید با اردوهایی که تیم ملی فوتسال احتمالاً قبل یا بعد از ماه رمضان داشته باشد، امکان برگزاری فینال لیگ هست؟

- نمی دانم آقای ناظم الشریعه چه کار می نماید. اگر او برای تیم ملی اردو نمی گذاشت، لیگ ما 25 دی تمام شده بود. از دست ناظم الشریعه خیلی ناراحتم. آن زمان بازیکنان در اوج آمادگی بودند. حتی در مرحله پلی آف هم 90 درصد همه می دانستند که مس و گیتی فینالیست می شوند؛ دو تیمی که 90 درصد ترکیب تیم ملی را تشکیل می دهند. لازم به تعطیلی لیگ نبود. بازیکنان این دو تیم بعد از انتها لیگ با آمادگی کامل به تیم ملی می رفتند. بازیکنان تیم ملی به ما می گفتند در اردوی این تیم فقط وزنه زدند و دور زمین دویدند. چه فایده ای دارد؟ خود من به شخصه برای بازی فینال بی انگیزه هستم. حرفی هم بزنیم می گویند علیه سرمربی تیم ملی صحبت نکنید. حرفهای من علیه سرمربی نیست. به هر حال باید در این ارتباط با تمام بازیکنان فوتسال مشورت می شد نه فقط با ملی پوشان.

ما در لیگی بازی می کنیم که حتی وقتی مسابقات در جریان است پولی به بازیکنان نمی دهند چه برسد به اینکه بازی ها تعطیل گردد. بازیکنان باید از کجا پول بیاورند؟ من با برخی از بازیکنان دیگر تیم ها صحبت می کردم که تا الان فقط 30 درصد پول گرفته اند. آنها متاهل هم هستند و کاری به جز بازی کردن در فوتسال ندارند. مسئولان چطور به فکر فوتسال هستند؟ این انصاف نیست. معلوم است که لیگ بی کیفیت می گردد.

* مثل اینکه دل پُری دارید؟

- بله دلم خیلی پر است. سال جاری ما را فیلم نموده اند. نمی دانیم چطور تمرین کنیم. وقتی لیگ را برای تیم ملی و اردوی پیش از جام ملت ها می خواستند دو ماه تعطیل نمایند، 6 ملی پوش داشتیم. در باشگاه هیچکس نبود که تمرین کنیم. گاهی به سالن می رفتیم، گاهی می دویدیم و گاهی به کوه می رفتیم که بدنمان آماده بماند. این شرایط برای بازیکنانی که ملی پوش نبودند، ظلم بود.

* از نظر اقتصادی باشگاه مس مسئله ای داشت؟

- خیر؛ باشگاه ما سنگ تمام گذاشت و تا الان 80 درصد دریافتی داشتیم با پاداش های مختلف. دم باشگاه گرم. ولی ما فقط نباید خودمان را ببینیم. برای داشتن یک لیگ با کیفیت باید تمام باشگاه ها و بازیکنان را در نظر گرفت. هفت، هشت سال قبل همواره چند تیم مدعی در لیگ وجود داشتند. تیم هایی مثل دبیری، حفاری، تاسیسات دریایی، گیتی پسند و قبل از آن هم کلی تیم دیگر که همواره کیفیت مسابقات بالا بود. الان شرایط اینطور نیست. از اول معین بود مس و گیتی پسند به فینال می فرایند.

* برگزاری پلی آف کمکی به لیگ فوتسال کرد؟

- سال جاری که نباید برای لیگ پلی آف می گذاشتند، این کار را کردند. با این کار باعث شدند لیگ بی کیفیت گردد. هیچ چیزی از این لیگ در نیامد و بازی خیلی خوبی ندیدیم. خودمان هم بی انگیزه شده ایم. قبلاً بهتر از این بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 354

به "شرایط لیگ برتر فوتسال افتضاح بود، از سرمربی تیم ملی ناراحتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط لیگ برتر فوتسال افتضاح بود، از سرمربی تیم ملی ناراحتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید