شناسایی اُمیکرون در 38 کشور دنیا

به گزارش بازی های اندروید، خبرگزاری خبرنگاران- سازمان دنیای بهداشت اعلام نمود تا روز آدینه سویه نو ویروس کرونا موسوم به اُمیکرون در 38 کشور دنیا شناسایی شده است.

شناسایی اُمیکرون در 38 کشور دنیا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مسؤول فنی سازمان دنیای بهداشت گفت: با وجود شناسایی اُمیکرون در 38 کشور، سویه دلتا همچنان گونه غالب کرونا در سطح دنیا است.

ماریا ون کرخوف، در یک کنفرانس خبری گفت: ما شاهد افزایش فزاینده نرخ رشد و بعلاوه افزایش تعداد افراد مبتلا به سویه اُمیکرون هستیم و گزارش هایی از شناسایی اُمیکرون در 38 کشور از شش منطقه دنیای دریافت نموده ایم.

وی بعلاوه اضافه کرد: هنوز زود است در مورد این که این سویه تازه باعث بیماری شدیدتر می گردد، نتیجه گیری کنیم.

گزارش های اولیه درباره نخستین موارد شناسایی شده از گروهی از دانشجویان حاکی از آن است که مبتلایان جوان نسبت به افراد مسن علائم خفیف تری داشته اند.

اُمیکرون که یکی از تغییریافته ترین موارد جهش ویروس کروناست، نخستین بار در آفریقای جنوبی کشف شد.

سویه تازه کرونا در حالی در جنوب آفریقا شیوع پیدا نموده است که تنها 7 درصد از جمعیت یک میلیارد و 200 میلیونی قاره آفریقا واکسینه شده اند.

قاره آفریقا برای ایمن سازی 60 درصد ساکنان خود و دستیابی به سطحی از مصونیت در برابر ویروس کرونا حدود یک و نیم میلیارد دُز واکسن کرونا احتیاج دارد، این در حالی است که تا به امروز این قاره کمی بیش از 400 میلیون دُز دریافت نموده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1451

به "شناسایی اُمیکرون در 38 کشور دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی اُمیکرون در 38 کشور دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید