ظاهر ترسناک خورشید به مناسب جشن هالووین

به گزارش بازی های اندروید، با نزدیک شدن به روز هالووین در آمریکا، ناسا عکسی از خورشید با ظاهری ترسناک را با کاربران به اشتراک گذاشت.

ظاهر ترسناک خورشید به مناسب جشن هالووین

به گزارش بازی های اندروید، این تصویر زیبا از خورشید توسط رصدخانه پویایی شناسی خورشید(SDO) و در اکتبر سال 2014 میلادی رصد شده است.

رصدخانه پویایی شناسی خورشید از سال 2010 میلادی توسط ناسا مأموریت رصد خورشید را بر عهده دارد ، در 11 فوریه سال 2010 میلادی توسط موشکاتلس 5 از پایگاه فضایی کیپ کاناورالدر فلوریدا به فضا پرتاب شد.

طول کلی این تلسکوپ در امتدادی که رو به خورشید است، به حدود 4.5 متر می رسد.

یافته های این تلسکوپ فضایی نشانه هایی را در اختیار دانشمندان قرار داده است که می تواند تفاوت دمای چند میلیون درجه ای میان سطح خورشید و جو خورشید را شرح دهد.

این رصدخانه در حال مطالعه چگونگی ایجاد میدان مغناطیسی خورشید و آنالیز انرژی مغناطیسی در خورشید است و با فاصله ای نزدیک تر از فاصله ماه به زمین در حال گردش به دور کره خاکی است و هر چند وقت یک بار زمین و این فضاپیما با یکدیگر در یک تراز قرار می گیرند.

در این تصویر نواحی فعالی از خورشید دیده می گردد که نسبت به باقی قسمت ها درخشان تر هستند. زیرا این مناطق نور و انرژی بیشتری از خود منتشر می نمایند.

این نواحی نشانگر میدان مغناطیسی هستند که در اتمسفر خورشید معلق مانده اند.

علت انتشار این تصویر قدیمی توسط ناسا جشن هالووین است که یکی از نمادهای آن کدو تنبل هایی است که روی آن ها کنده کاری می گردد. با کمی توجه به این تصویر هم می توان دریافت که خورشید ظاهری شبیه به کدو تنبل دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 9

به "ظاهر ترسناک خورشید به مناسب جشن هالووین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظاهر ترسناک خورشید به مناسب جشن هالووین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید