لغو طرح گشایش اقتصادی

به گزارش بازی های اندروید، خبرنگاران : اسحاق جهانگیری گفت: طرح فروش اوراق سلف نفتی به دلیل برخی ناهماهنگی ها از دستور کار خارج شد.

لغو طرح گشایش اقتصادی

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، جهانگیری گفت: طرح فروش اوراق سلف نفتی که می توانست تا 140 هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت ایجاد کند، به دلیل برخی ناهماهنگی ها از دستور کار خارج شد.

در رابطه با این موضوع بیشتر بخوانید:

اعلام جزئیات گشایش اقتصادی روحانی؛ پیش فروش 200 میلیون بشکه نفت

خالق اصلی طرح گشایش اقتصادی

جهانگیری با قدردانی از تلاش ها و ابتکارهای وزارت نفت برای صادرات و فروش نفت در شرایط فشار و تحریم، افزود: با وجود صدور مجوزهای متعدد برای دستگاه هایی که داوطلب فروش نفت شده بودند، اما در نهایت دستگاهی جز وزارت نفت نتوانست در این زمینه اقدام موثری انجام دهد. بنابراین ضرورت توجه به سرمایه گذاری در بخش نفت برای افزایش توان تولید و صادرات وزارت نفت بیش از پیش احساس می شود.

معاون اول رییس جمهوری همچنین با اشاره به پیشنهاد و طرح فروش اوراق سلف نفتی گفت: متاسفانه این طرح که گفته می شد می تواند تا 140 هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت ایجاد کند، به دلیل برخی ناهماهنگی ها از دستور کار خارج شد اما باید در بودجه سال آینده طرح ها و ایده های مشابهی که بتواند درآمد لازم را برای دولت ایجاد کند، تدوین شود. بر اساس طرح دوئلت قرار بود 200 میلیون بشکه نفت پیشفروش شود ، اما به دلیل مخالفت رییس مجلس و قوه قضاییه بر سر نحوه اجرای این طرح توافق نشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 733

به "لغو طرح گشایش اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو طرح گشایش اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید