نیما عالمیان تنها نماینده تنیس روی میز ایران در المپیک توکیو شد

به گزارش بازی های اندروید، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون تنیس روی میز ، فدراسیون جهانی تنیس روی میز (ITTF) لیست نهایی شرکت کنندگان در المپیک توکیو را منتشر کرد و نهایتاً در بخش آقایان 65 بازیکن و در بخش بانوان 70 بازیکن جواز حضور در رقابت های انفرادی این مسابقات را بدست آوردند.

نیما عالمیان تنها نماینده تنیس روی میز ایران در المپیک توکیو شد

در رقابت های انفرادی که قرار بود 70 بازیکن حضور پیدا نمایند در بخش آقایان 65 بازیکن مجوز گرفتند و سهمیه 5 بازیکن دیگر که بایستی از رنکینگ دنیای وارد المپیک می شدند به میکس دوبل اختصاص یافت تا نوشاد عالمیان نماینده کشورمان نتواند سهمیه مسابقات المپیک را کسب کند.

نوشاد با شانس یازدهم در رنکینگ المپیک در صورتی که 5 سهمیه دیگر مثل بانوان به رنکینگ دنیای اختصاص داده می شد جواز حضور در المپیک توکیو را بدست می آورد و این چنین نشد و 6 بازیکن از رنکینگ به رقابت های المپیک راه پیدا کردند.

نیما عالمیان که روز 30 اسفندماه 1399 با قهرمانی در آسیای میانه پیروز به کسب سهمیه المپیک شده بود تنها نماینده کشورمان در مسابقات انفرادی توکیو خواهد بود. در رقابت های انفرادی مردان، اروپا با 28 بازیکن از 19 کشور بیشتر ورزشکار را بین قاره ها دارد و آسیا نیز با 17 بازیکن از 11 کشور در رده دوم واقع شده است.

20 سهمیه مسابقات انفرادی نیز بین قاره های دیگر تقسیم شده است. در بخش مردان وایلد کارت به بازیکنی از کشور توگو رسید. در بخش بانوان اما شرایط متفاوت شد و هر 70 سهمیه انفرادی به بازیکنان اختصاص یافت. در مسابقات انفرادی زنان، قاره اروپا با 30 بازیکن از 19 کشور همانند مردان در صندلی نخست است و آسیا با 21 بازیکن از 12 کشور در رتبه دوم ایستاد.

19 سهمیه باقی مانده به دیگر قاره ها اختصاص یافت. در بخش زنان وایلد کارت به ورزشکاری از کشور گویانا داده شد. در مسابقات تیمی المپیک نیز 16 تیم حضور دارند که سهم اروپا 7 تیم و آسیا 5 تیم است. در رقابت های میکس نیز 16 تیم از 16 کشور دنیا حضور دارند که قاره های اروپا و آسیا هر کدام شش سهمیه کسب کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1190

به "نیما عالمیان تنها نماینده تنیس روی میز ایران در المپیک توکیو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیما عالمیان تنها نماینده تنیس روی میز ایران در المپیک توکیو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید