وزارت صمت پاسخ زیان سهامداران خرد فولادی را می دهد؟

به گزارش بازی های اندروید، یک کارشناس ارشد بازار سرمایه توضیح داد: وقتی وزارت صمت بر خلاف قانون در قیمت گذاری محصول شرکتی که سهامدار خرد دارد، دخالت می نماید باید دولت و حقوق دانان جلوی آن را بگیرند، چراکه طبق قانون، مدیران شرکت باید خسارت وارده به سهامداران حقیقی را جبران نمایند.

وزارت صمت پاسخ زیان سهامداران خرد فولادی را می دهد؟

محمد علی شریفی نیا در گفت وگو با خبرنگاران، با تاکید بر اینکه وزارت صمت نباید در قیمت گذاری ها دخالت کند، گفت: تجربه ثابت نموده که بهترین راه برای کشف عادلانه قیمت محصولات، عرضه و تقاضا است. در این میان گذاشتن سقف قیمت برای فولاد بدترین تصمیمی بود که وزارت صمت طی یکی - دوسال اخیر گرفت و ضربه اصلی را به مصرف کننده و سهامداران شرکت های فولادی زد.

به گفته شریفی نیا، در صورت تحقق اقدام اخیر وزارت صمت، رانت مضاعفی در بازار فولاد ایجاد می گردد و به جای کنترل رانتی که تا پیش از در بخشی از بازار فولاد به دلیل نبود شفافیت وجود داشت، موجبات افزایش رانت را فراهم نموده اند.

این کارشناس بازار سرنایه با بیان اینکه ماده 18 قانون توسعه ابزارها و نهادهای اقتصادی، دولت را مکلف نموده کالای پذیرفته شده در بورس از نظام قیمت گذاری خارج گردد، گفت: به این ترتیب قیمت گذاری محصولات فولادی، خلاف قانون است و دولت نباید تصمیمی بگیرد که منافع 50 میلیون سهامدار به خطر بیوفتد.

شریفی نیا با تاکید بر اینکه باید از حقوق سهامدارانی که با تشویق نهادهای دولتی به این ضضبازار آمده اند حمایت گردد، مطرح کرد: اگر وزارت صمت به فکر مصرف کننده است این روش تاثیری بر قیمت نهایی و مصرف کننده ندارد. اگر وزارت صمت دلش به حال مردم می سوزد رانتی که بین قیمت کارخانه و قیمت بازار خودرو است را به دست مصرف کننده و منافع عمومی برساند و دستکاری قیمت همین می گردد که می بینیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 783

به "وزارت صمت پاسخ زیان سهامداران خرد فولادی را می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صمت پاسخ زیان سهامداران خرد فولادی را می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید