پیروی از ولایت فقیه و رهبری حکیم مهم ترین عامل تقویت جامعه اسلامی و انقلابی ایران است

به گزارش بازی های اندروید، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت نهم دی، همه آحاد ملت شریف و عزیز ایران اسلامی و به ویژه نخبگان حوزوی و دانشگاهی را به بازخوانی مجدد ابعاد مختلف حماسه نهم دی فرا خواند.

پیروی از ولایت فقیه و رهبری حکیم مهم ترین عامل تقویت جامعه اسلامی و انقلابی ایران است

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی بازی های اندروید به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت نهم دی روز بصیرت و تجدید میثاق با ولایت، همه آحاد ملت شریف و عزیز ایران اسلامی و به ویژه نخبگان حوزوی و دانشگاهی را به بازخوانی مجدد ابعاد مختلف حماسه نهم دی به منظور استفاده از این تجربه ارزشمند در راستا آینده انقلاب اسلامی فرا خواند.

متن این بیانیه به توضیح ذیل است:

سال جاری دهمین سالگرد حماسه 9 دی و روز بصیرت و تجدید میثاق با ولایت، فرامی رسد و ملت بزرگ و سرافراز ایران اسلامی، یوم الله دیگری در حیات پرافتخار انقلاب اسلامی را جشن می گیرند.

پس از انتخابات پرشکوه دهمین دوره ریاست جمهوری در خرداد 1388 عده ای با زیر پا گذاشتن موازین قانونی کشور و درحالی که همه ظرفیت های حقوقی برای پذیرش شکایات نامزدها فراهم بود؛ اعتراض به نتایج انتخابات را به خیابان ها کشاندند و در طول 7 ماه فتنه گری خسارات زیادی را به کشور وارد کردند.

اوج این حرکت ها در عاشورا 1388 بود که در آن روز شاهد رفتارهای حرمت شکن و خشونت آمیز و بی احترامی به شعائر اسلامی و عزاداری حسینی ع بودیم و همین توهین موجب شد تا مردم شریف و انقلابی ایران در صفوف وحدت بخش در 9 دی طومار حیات فتنه های خارجی را در هم بپیچد و امید دشمنان انقلاب را به یاس و ناامیدی تبدیل کند.

در آن روز مردم صرف نظر از گرایش ها، سلایق و عقاید متنوع سیاسی خود در یک صف واحد علیه فتنه گران و توهین نمایندگان به عاشورای حسینی ع قیام کردند و این روز را به یکی از روزهای به یادماندنی تاریخ انقلاب اسلامی بدل کردند.

سال جاری ملت ما در حالی دهمین سالگرد نهم دی را گرامی می دارند که چندی پیش بازهم در مقابل یکی از فتنه های بزرگ که توسط دشمنان طراحی شده بود، مقتدرانه ظاهر شد و از میدان امتحان دیگری سربلند بیرون آمد.

دشمنان ملت ما که به حول و قوه الهی تا به امروز در تمام توطئه های سیاسی و امنیتی خود شکست خورده اند، هم اکنون برای مقابله با ملت ایران نبرد را به میدان اقتصاد کشانده اند و با تحریم های ظالمانه خود می خواهند انتقام چهار دهه مقاومت غیورانه را از ملت ما بگیرند.

امروز با گذشت 10 سال از حماسه نهم دی و درحالی که هنوز دشمنان مشغول فتنه انگیزی هستند، باید استفاده و بهره گیری از درس های به دست آمده از حماسه نهم دی را جدی تلقی کنیم که برخی از درس ها و عبرت های نهم دی به توضیح ذیل است:

پیروی از ولایت فقیه و رهبری حکیم و الهی: ولایت فقیه ستون اصلی خیمه انقلاب و مظهر وحدت ملی ملت شریف ایران است و البته عامل کانونی سلامت و سعادت ملت شریف ایران و میراث ارزشمند قانون اساسی جمهوری اسلامی و به حق میراث گران قدر انقلاب اسلامی ایران است که باید با همه وجود این اصل و ارزش بزرگ را پاسداری نمود.

محترم شمردن قانون: فتنه 88 نتیجه مستقیم تخطی عده ای قانون شکن از موازین قانونی کشور و عدم پذیرش حکم نهادهای قانونی بود و برای جلوگیری از تکرار این واقعه ناگوار همه آحاد جامعه باید حکم نهادهای قانونی را محترم بدانند و اعتراضات خود را از مجرای قانونی و با روش قانونی منعکس نمایند.

احترام به قانون اساسی و احترام به ملت شریف ایران با تنوع های فرهنگی، قومی و زبانی، سرمایه مهم برای حفاظت از تمامیت جمهوری اسلامی ایران، سلامت و تعالی جامعه و ارتقاء صندلی ملت شریف ایران است. در واقع قانون اساسی منشور و پیمان ماندگار ملت شریف جمهوری اسلامی ایران است که محصول نگاه مردم سالاری در ایران بوده است.

مرزبندی با دشمنان انقلاب اسلامی: در جریان فتنه 88 همه شاهد بودند که دشمنان ملت ایران چگونه به جشن و پای کوبی پرداختند و به خیال باطل خود بر طبل خاتمه انقلاب اسلامی می کوبیدند. بنابراین همه گروه ها و جریانات سیاسی باید مواظب و مراقب باشند که در جریان رقابت های سیاسی به گونه ای رفتار ننمایند که موجب طمع دشمنان گردد.

رعایت اخلاق در رقابت های سیاسی: اگر اخلاق در رقابت های سیاسی محترم شمرده نگردد متضرر تخطی از اخلاق کل ملت خواهد بود.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن گرامیداشت نهم دی روز بصیرت و تجدید میثاق با ولایت همه آحاد ملت شریف و عزیز ایران اسلامی و به ویژه نخبگان حوزوی و دانشگاهی را به بازخوانی مجدد ابعاد مختلف حماسه نهم دی به منظور استفاده از این تجربه ارزشمند در راستا آینده انقلاب اسلامی فرا می خواند و تأکید می نماید که همدلی و وحدت همه ملت شریف ایران و پیروی از رهبری حکیم و دوراندیش انقلاب اسلامی و تقویت سرمایه اجتماعی ایران، مهم ترین عامل تقویت جامعه اسلامی و انقلابی ایران و حرکت به سمت استقرار جامعه اسلامی خواهد بود و امروز از هر گذشته انقلاب اسلامی ایران به تلاش و تلاش علمی و تخصصی و تقویت فرهنگ اسلامی-ایرانی بیشتر نیازمندیم. به طور حتم کمک خداوند شامل مؤمنان خواهد بود و این یک نوید الهی است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 166

به "پیروی از ولایت فقیه و رهبری حکیم مهم ترین عامل تقویت جامعه اسلامی و انقلابی ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروی از ولایت فقیه و رهبری حکیم مهم ترین عامل تقویت جامعه اسلامی و انقلابی ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید