تور ارزان گرجستان: پیش از سفر به گرجستان با فرهنگ گرجستان آشنا شوید

به گزارش بازی های اندروید، گرجستان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در میان مردم دنیا و ایران است. بعضی از فرهنگ و رسم و رسومات قدیمی این کشور هنوز هم به وسیله مردم گرجستان حفظ شده و نسل به نسل منتقل گشته است. امروز در مجله گردشگری خبرنگاران بعضی از این رسم و رسومات فرهنگ گرجستان را که شاید تا به حال نمی دانستید برای تان خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

تور ارزان گرجستان: پیش از سفر به گرجستان با فرهنگ گرجستان آشنا شوید

با ما سفر کنید و با تور ارزان گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

فرهنگ گرجستان

مردم گرجستان به میهمان نوازی معروفیت دارند

در مرکز گرجستان شهر تفلیس یک مجسمه به نام مادر گرجستان وجود دارد که سمبل میهمان نوازی و دوستی است. در این کشور میهمان هدیه ای از طرف خداوند تلقی می گردد و مردم با احترام با آنها برخورد می نمایند. زمانی که گردشگران به خانه مردم گرجستان می فرایند، از آنها با غذا و نوشیدنی پذیرایی می گردد و میزبان کوشش می نماید فرد میهمان آنجا را خانه خود حس کند. بلیط هواپیما را مقرون به صرفه بخرید. کافه های گرجستان

مدت شام خوردن مردم گرجستان طولانی است

طبق رسوم قدیمی، در فرهنگ گرجستان مراسم مفصلی برای شام خوردن دارند. میز شام پر از غذاهای رنگارنگ است و افراد ساعت ها پشت میز شام می نشینند. نام این مراسم سورپا است. میزبان سورپا تامادا نام دارد و وظیفه دارد اوقات خوبی را برای افرادی که در مراسم شام حضور دارند فراهم کند. هر میهمانی شام موضوع خاصی دارد و اغلب با سرو نوشیدنی مراسم شام شروع می گردد و میزبان و میهمانان هرکدام چند دقیقه ای درباره موضوعی معین صحبت می نمایند. به این گونه مراسم شام چند ساعتی طول می کشد. در سفر به گرجستان حتما به این نکته دقت کنید.

در گرجستان دو کریسمس و دو سال نو وجود دارد

می توانید در سفر به گرجستان به گونه ای برنامه ریزی کنید تا جشن کریسمس رو دوبار تجربه کنید. مذهب مردم کشور گرجستان ارتودوکس است و از تقویم ژولینی یا رومی استفاده می نمایند. بنابراین سال نو دو بار در این کشور جشن گرفته می گرددو یک بار در روز اول ژانویه مانند دیگر کشورها و بار دیگر در روز 13 ژانویه طبق تاریخ تقویم رومی سال نو را جشن می گیرند. مهم ترین جشن سال نو در روز 31 دسامبر برگزار می گردد. در این روز خانواده ها دور هم جمع شده و غذا می خورند. هنگام نیمه شب سال نو را به یکدیگر تبریک می گویند و سال نو به طور رسمی شروع می گردد. کریسمس در روز 7ژانویه جشن گرفته می گردد. در این روز غذای مخصوصی به نام پای گورولی که نوعی خاچاپوری دارای تخم مرغ آب پز است سرو می گردد.

عید پاک در فرهنگ گرجستان

پس از یکشنبه عید پاک، مردم گرجستان به قبرستان ها می فرایند تا به افرادی که از جهان رفته اند ادای احترام نمایند. این رسم برای مردم این کشور معانی زیادی دارد. در دوران حکومت شوروری، کلیساها بسته بود بنابراین تنها جایی که مردم می توانستند برای خویشاوندان شان شمع روشن نمایند، قبرستان ها بودند. این رسم امروز هم پابرجا است. عید پاک سمبل زندگی ابدی است و مردم گرجستان آن را همراه تمام خانواده، چه آنهایی که زنده هستند و چه آنهایی که از جهان رفته اند جشن می گیرند. بازدید از قبرستان ها راهی است که به خانواده هایشان بگویند که به یاد آنها هستند.

در فرهنگ گرجستان انعام داده نمی گردد

در رستوران ها و کافه های گرجستان، مبلغی که باید به عنوان انعام داده گردد به صورتحسابی که در نهایت به شما داده می گردد اضافه شده است. درصد این مبلغ با توجه به مکانی که رستوران یا کافی شاپ در آنجا قرار دارند بین 10 تا 18 درصد متغیر است. البته رستوران ها و کافه های مقرون به صرفه قیمت این حق سرویس را حساب نمی نمایند؛ بنابراین در سفر به گرجستان دادن انعام به پیشخدمت اختیاری است. اگر احساس می کنید سرویسی که در رستوران یا کافه به شما داده شد ارزشی بیشتر از آن چیزی دارد که در صورتحساب آمده است می توانید هر قدر که می خواهید انعام بدهید.

مراسم های عروسی در گرجستان

مردم گرجستان علاقه دارند هر موقعیتی را جشن بگیرند و میهمان های زیادی را دعوت نمایند. مراسم عروسی هم از این قاعده مستثنی نیستند و بسیار بزرگ و باشکوه برگزار می شوند. حداقل 100 نفر از طرف عروس و 100 نفر از طرف داماد به عروسی دعوت می شوند. حتی فامیل های دوری که عروس و داماد ممکن است آنها را نشناسند نیز به مراسم دعوت می شوند. طبق رسم و رسومات، بهتر است زمانی که به یک مراسم عروسی دعوت می شوید حتما در آن شرکت کنید و رد کردن دعوت بدون داشتن علت موجهی، بی احترامی تلقی می گردد. یک مراسم عروسی با وجود 100 تا 150 میهمان، یک مراسم کوچک و ساده است.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1390

به "تور ارزان گرجستان: پیش از سفر به گرجستان با فرهنگ گرجستان آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان گرجستان: پیش از سفر به گرجستان با فرهنگ گرجستان آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید