کرونا در اروپا، از پیش بینی شرایطی بدتر از آمریکا برای قاره سبز تا ابتلای روزانه بیش از 12هزار اسپانیایی

به گزارش بازی های اندروید، جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا نشان می دهد که یکی از سیاستمداران عرصه بهداشت حزب دولتی آلمان شرایط کرونایی بدتر از آمریکا را برای اروپا پیش بینی نموده است و آمار مبتلایان روزانه در اسپانیا هم رکورد بالای بیش از 12هزار مبتلا را به دست آورده است.

کرونا در اروپا، از پیش بینی شرایطی بدتر از آمریکا برای قاره سبز تا ابتلای روزانه بیش از 12هزار اسپانیایی

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موج دوم کرونا در بسیاری از کشورهای اروپایی کم کم خود را نشان می دهد و نگرانی های زیادی بین شهرندان و مقامات این اتحادیه ایجاد نموده است.

شیوع کرونا در تیم المپیک بوکس آلمان

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که چندین ورزشکار و سرپرست تیم المپیک بوکس آلمان در یک اردوی آموزشی به ویروس کرونا آلوده شدند. رسانه های آلمانی با استناد به اطلاعات شرکت نمایندگان در این اردوی آموزشی گزارش داده اند که احتمالاً 18 ورزشکار آلمانی شرکت نماینده در این اردو به این ویروس آلوده شده اند.

شهفرایندان آلمانی از سراسر شمال آلمان در هانوفر هم اعتراضاتی را علیه محدودیت های کرونایی برگزار می نمایند. معترضان قرار است در این اعتراضات به استفاده اجباری از ماسک و قواعد فاصله گذاری اعتراض نمایند.

شیوع کرونا در خانه سالمندان در آلمان

در یک خانه سالمندان در برلین هم کرونا شیوع پیدا نموده است و 15 نفر از ساکنان و 6 نفر از کارکنان به این بیماری مبتلا شده اند. بعضی از مبتلایان به بیمارستان منتقل شده اند.

دولت فرانسه هم اعلام نموده است که با وجود افزایش موارد ابتلا به کرونا قرنطینه جدید سراسری برگزار نخواهد شد.

انتقاد شدید اسپانیا از اظهارات ترامپ مبنی بر بهتر بودن شرایط کرونایی آمریکا از اروپا

وزیر بهداشت اسپانیا هم اظهار نظر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه آمریکا خیلی بهتر از اروپا در برخورد با ویروس کرونا عمل نموده را رد نموده گفت: هیچ کس در موقعیتی نیست که درس خوبی به بقیه بدهد و با کمال احترام به ملت آمریکا این مسئله حداقل برای رئیس جمهور فعلی آمریکا صدق می نماید.

وی اضافه نمود: وقتی ما مقایسه های بین المللی در این باره داریم باید خیلی محتاط باشیم.

ترامپ روز پنج شنبه بدون دلیل خاصی در سخنانی در برابر خبرنگاران در کاخ سفید خاطرنشان کرد که آمریکا در برخورد با کرونا خیلی بهتر از اتحادیه اروپا عمل نموده است.

تشدید محدودیت ها در اتریش

با توجه به افزایش موارد ابتلا به کرونا در اتریش این کشور اقدامات سراسری برای مهار این بیماری همه گیر را تشدید می نماید. دولت اتریش روز آدینه خاطرنشان کرد که از روز دوشنبه بدون استثناء در همه کسب وکارها استفاده از ماسک اجباری خواهد بود.

اجازه تجمعات در اتریش هم از این پس از 10هزار نفر به 3هزار نفر کاهش خواهد یافت. در فضاهای بسته هم تنها 1500 نفر امکان تجمع دارند. بچه ها هم باید در مدرسه و بیرون از کلاس درس ماسک بزنند.

سباستین کورتس، صدراعظم اتریش در این باره گفته است: من می دانم که خیلی از شهفرایندان هنوز به این مسائل اعتقادی ندارند، اما اوضاع دوباره جدی می گردد. در چند روز گذشته آمارها مرتباً افزایش می یابد. ما در کشورهای دیگر می بینیم که این اتفاق چقدر سریع می تواند رخ دهد.

نهادهای بهداشتی در اتریش روز آدینه از ابتلای حدود 580 مورد جدید به کرونا خبر دادند که در هفته های اخیر فرایند صعودی به خود گرفته است. بیش از نیمی از مبتلایان جدید به کرونا از شهر وین گزارش شده اند.

شیوع کرونا در خانه های سالمندان سوئیس

در پی شیوع کرونا در دو خانه سالمندان در کشور سوئیس 8 نفر جان خود را از دست دادند. در مجموع حدود 90 نفر از ساکنان این خانه سالمندان و مراقبان آن ها تست کرونایشان مثبت شده است. در کشور سوئیس هم آمار جدید مبتلایان به کرونا اخیراً فرایند صعودی و پرسرعت تری به خود گرفته است.

حمایت مرکل از محدودیت های کرونایی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هم مجدداً از محدودیتهای کرونایی دفاع و در عین حال از امکان بحث های دموکراتیک در این باره طرفداری کرد.

وی تأکید کرد که محدودیت ها در روابط و دید و بازدیدها و در زندگی فرهنگی در دوران کرونا توقعات دموکراتیک واقعی هستند. مرکل اضافه نمود: این اقدامات به ما یاری نموده اند که از گسترش غیر قابل کنترل این بیماری جلوگیری کنیم.

فرایند افزایش مبتلایان روزانه به کرونا در جمهوری چک هم همچنان ادامه دارد. در روز آدینه هم نهادهای بهداشتی در این کشور از ابتلای 1447 نفر جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند.

شهردار پراگ به شدت از سیاست های دولت برای مهار کرونا انتقاد و خاطرنشان کرد که دولت با بازگشایی مدارس موجی از مبتلایان جدید را ایجاد نموده است.

ابتلای روزانه 1630 آلمانی به کرونا

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از 1630 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده است.

پیش بینی شرایط کرونایی بدتر از آمریکا برای اروپا

کارل لایترباخ، از سیاستمداران بخش بهداشت حزب سوسیال دموکرات آلمان هم پیش بینی نموده است که شرایط کرونا در اروپا به زودی بدتر از آمریکا می گردد.

بیش از 12هزار ابتلای روزانه در اسپانیا

در اسپانیا هم شمار مبتلایان روزانه رکورد جدیدی به دست آورده است و نهادهای بهداشتی این کشور روز آدینه از ابتلای 12183 مورد جدید ابتلا به کرونا خبر دادند که بالاترین آمار روزانه ابتلا از زمان شیوع این بحران بوده است. در 14 روز گذشته در مجموع 112364 مورد ابتلای جدید به کرونا در اسپانیا گزارش شده است که به صورت میانگین حدود 8 هزار ابتلای روزانه در 24 ساعت را نشان می دهد.

انستیتو رابرت کخ آلمان مدت طولانی است که اسپانیا را در لیست مناطق خطر کرونایی خود قرار داده و درباره سفر به این مناطق به شهفرایندان هشدار داده است.

جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها شمار افراد مبتلا به کرونا در کشورهای اروپایی همچنان در حال افزایش است و تا به حال در اسپانیا 576697 نفر به کرونا مبتلا شده و 29747 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

فرانسه هم در لیست مبتلایان به کرونا از انگلیس سبقت گرفته است و تا به حال 363350 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 30893 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 361677 نفر به کرونا مبتلا شده و 41614 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها 284796 نفر به کرونا مبتلا شده و 35597 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 259725 نفر به کرونا مبتلا شده و 9423 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 731

به "کرونا در اروپا، از پیش بینی شرایطی بدتر از آمریکا برای قاره سبز تا ابتلای روزانه بیش از 12هزار اسپانیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از پیش بینی شرایطی بدتر از آمریکا برای قاره سبز تا ابتلای روزانه بیش از 12هزار اسپانیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید