کریمی قدوسی: اجرای پروتکل الحاقی در گام پنجم باید از دستور خارج گردد ، رویکرد آژانس هیچ نفعی برای ایران نداشت

به گزارش بازی های اندروید، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی با اجرای گام پنجم کاهش تعهدات هسته ای از دستور خارج گردد.

کریمی قدوسی: اجرای پروتکل الحاقی در گام پنجم باید از دستور خارج گردد ، رویکرد آژانس هیچ نفعی برای ایران نداشت

جواد کریمی قدوسی در تبادل نظر با خبرنگار گروه سیاسی دانشجو، با اشاره به گام پنجم کاهش تعهدات هسته ای جمهوری اسلامی ایران در قالب توافق برجام گفت: گام پنجم یعنی آن چیزی که از برجام باقی مانده است.

وی با بیان اینکه تا به امروز تکلیف حقوقی برجام تعیین شده است، تاکید نمود: با این حال این مسئله باید تصریح گردد و در قالب موضع رسمی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.

کریمی قدوسی با بیان اینکه هنوز در پیگیری سایر بخش های مربوط به کاهش تعهدات، اظهار نظر نکردیم و احتیاج است در این رابطه اظهارنظر کنیم، گفت: این بخش مربوط به اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است که این مسئله باید در گام پنجم از دستور خارج گردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: همچنین باید غنی سازی را به مرز 20 درصد برسانیم؛ یعنی همان چیزی که در گذشته هم بوده است؛ این موارد از جمله خطوط قرمز اروپایی ها هم محسوب می گردد.

کریمی قدوسی توضیح داد: بحث فردو از جمله خطوط قرمز اروپایی ها بود که الحمدالله در گام چهارم عملیاتی شد و در حال حاضر احتیاج داریم غنی سازی تا مرز 20 درصد عملیاتی گردد.

این نماینده مجلس اعلام کرد: عملاً رویکرد آژانس بین المللی انرژی هسته ای هم هیچ نفعی برای ایران نداشت، بنابراین ماندن در این چارجوب جز ضرر برای ما چیزی ندارد. ما باید مثل ده ها کشوری که در آژانس نیستند و فعالیت هسته ای شان کاملاً در جریان است ادامه راستا بدهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 179

به "کریمی قدوسی: اجرای پروتکل الحاقی در گام پنجم باید از دستور خارج گردد ، رویکرد آژانس هیچ نفعی برای ایران نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریمی قدوسی: اجرای پروتکل الحاقی در گام پنجم باید از دستور خارج گردد ، رویکرد آژانس هیچ نفعی برای ایران نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید