کیفرخواست پرونده کلاهبرداری از کامیونداران صادر شد

به گزارش بازی های اندروید، شعبه هفتم بازپرسی دادسرای جرایم ویژه مالی، کیفرخواست پرونده کلاهبرداری از حدود 150 کامیوندار را صادر کرد و پرونده را برای رسیدگی به دادگاه فرستاد.

کیفرخواست پرونده کلاهبرداری از کامیونداران صادر شد

به گزارش گروه اجتماعی بازی های اندروید، ماجرا از این قرار است که جمعی از رانندگان و کامیون داران که عمدتاً نیز از مناطق زلزله زدگان سرپل ذهاب هستند، کامیون های قبلی خود را به نمایندگی ماموت دیزل در شهرک کامیون داران واقع در شهرستان اسلامشهر می فروشند تا کامیون های جدید تحویل بگیرند.

فردی که خود را دارای نمایندگی از ماموت دیزل معرفی نموده بود، وعده می دهد تا پنج ماه بعد، کامیون های جدید را تحویل دهد، اما اکنون که بیش از دو سال از آن موقع می گذرد، خبری از کامیون های جدید نیست.

در ابتدای امر، رانندگان و کامیون داران بخت برگشته که تنها وسیله امرار معاش خود را از داده اند، در دادسرای دادگستری شهرستان اسلامشهر شکایتی را علیه علی. م نماینده شرکت ماموت دیزل مطرح می نمایند و پرونده در شعبه پنج بازپرسی دادسرای اسلامشهر مطرح رسیدگی قرار می گیرد.

نکته جالب تر اینکه در تحقیقات دادسرا و پاسخ شرکت ماموت دیزل به استعلام مرجع قضایی، معین می گردد این شرکت اصلاً نماینده ای به نام علی. م ندارد و تمام سربرگ ها و اوراق منقش به آرم و لوگوی ماموت دیزل، جعلی بوده است.

با توجه به درخواست شکات از اسماعیلی رئیس کل وقت دادگستری استان تهران، این پرونده به تازگی از دادسرای شهرستان اسلامشهر به دادسرای ویژه جرایم مالی مستقر در مجتمع اختصاصی مبارزه با مفاسد مالی ارجاع شده است تا شاید با رسیدگی تر جدی تر، روزنه امیدی برای رانندگان و کامیون دارانی که دو سال است کار و بار خود را از دست داده اند، باز گردد.

پس از ارجاع پرونده به دادسرای جرایم ویژه مالی، شعبه هفتم بازپرسی دادسرا مأمور رسیدگی به این پرونده شد که پس از انجام تحقیقات لازم، نهایتاً برای متهمان این پرونده کیفرخواست صادر نموده است.

در کیفرخواست صادره، کلاهبرداری به وسیله فروش خودرو و عدم تحویل، خیانت در امانت، صدور چک بلامحل، معامله به قصد فرار از دین، تبانی برای بردن مال غیر و تحصیل مال به وسیله نامشروع، اتهامات متهمان این پرونده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 147

به "کیفرخواست پرونده کلاهبرداری از کامیونداران صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفرخواست پرونده کلاهبرداری از کامیونداران صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید